Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsony, gázos helyzet, mit...

Karácsony, gázos helyzet, mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
Anyám nehéz eset. Vagyunk mi, a tesóm, a nagyszülők, nagybátyám, meg anyám, aki egyedül él. Nos, kiderült, hogy idén már senki sem akarja magához elhívni karácsonyozni. Volt, aki konkrétan megmondta neki, hogy oda nem mehet, más csak megkérte, hogy idén ne menjen hozzá... Én se szeretném, ha jönne, de félek, hogy ha egyedül marad karácsonyra, akkor öngyilkos lesz vagy ilyesmi. Viszont ha eljön, akkor tuti, hogy tönkreteszi az ünnepeket. Mit kellene csinálni vele?
2012. nov. 5. 10:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Ti menjetek el hozzá, és ha gázos, akkor leléptek. Vigyetek magatokkal ennivalót, vendégeljétek meg. Mi baja? ideg beteg?
2012. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a nehéz eset?

Esetleg azt csinálhatod, hogy minimalizálod az általa ott töltött időt. Mondjuk közvetlen ajándékbontás előtt mész el érte, aztán utána haza is viszed. Kaját, sütit csomagolsz neki. De helyezd kilátásba, hogy ha normálisan viselkedik, és megpróbál veletek együtt örülni, akkor nem fogod erőltetni, hogy hazamenjen.

2012. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Olyasmi, meg iszik, üvöltözik. Mind messze lakunk tőle, csak ottalvással lehet megoldani. Nagybátyám szerint esetleg tanulna belőle, ha most tényleg egyedül maradna. Én félek, hogy kárt tenne magában, vagy jelenetet rendezne, vagy felgyújtaná a lakást, nem tudom, olyan rizikós.
2012. nov. 5. 10:43
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Atyaég. Nekem apuval volt gondom... na ő nem kiabál, de van egy stílusa, amit előbb utóbb nem bír az ember... bár már rengeteget változott jó irányban. Én abban az időben úgy oldottam meg, hogy mivel nekünk van kocsink 24-én ebédre mentünk hozzá együtt feldíszítettük a fát és 3-körül eljöttünk, hiszen otthon is kellett díszíteni. Azóta egész jól bírja az egyedül létet és már 25 v. 26-án megyek hozzá 24-én meg felhívom.

Bármennyire fájó mindenképpen a családomat védeném (főleg, ha gyerek is van) és nem hívnám el magamhoz semmi esetre sem! Próbáld őt felhívni többször az ünnepek alatt!

2012. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha megengedhetitek anyagilag akkor esetleg ha befizetnétek egy wellnessre? Van egy csomó karácsonyi ajánlat, és akkor mondhatjátok hogy ez az ajándéka. Biztos van olyan is, ami egyedülállóknak szóló programokat kínál.
2012. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagynám egyedül azért, legalább egy napra átmennék hozzá! Mennyire van messze? Biztos nem lehet megoldani ott alvás nélkül?

Esetleg menjetek ti úgy, hogy 23-án, csinálhatnál ott valami kajcsit, aztán 24-én hazamentek.

Akármilyen is lenne anyukám én félteném őt az ünnepekre egyedül hagyni és a lelkiismeretem sem bírná őt egyedül hagyni. Vagy legalább az ünnepek előtt/között tennék egy látogatást, közben meg felhívnám egynap kétszer is akár.

2012. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a karácsonyt még bevállalnám, de előtte nagyon komolyan elbeszélgetnék vele: anyu, ha az idén is megcsinálod a magad kis cirkuszát, és tönkreteszed az estét, az ünnepeket, esküszöm, ez volt az utolsó együtt töltött karácsonyunk.

Ha úgy gondolod, hogy végig tudod csinálni cirkusz nélkül, akkor oké, elviszlek, de ha már eleve azt mondod, hogy ez nálad kizárt, akkor már az idén is maradj itthon egyedül.

Kész!

2012. nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is agresszív alkoholista volt. Mi sosem mentünk hozzá, és ő sem jött. Volt nálunk is rokon aki soha nem engedte be a lakásába, mert nem tudott viselkedni. Bár mi mindig haragban voltunk és sok-sok éve nem találkoztunk, de arra sosem gondoltunk, hogy karácsonyi ünnepeknél öngyilkos lesz mert egyedül van. Hidd el nekem egy alkoholista nem lesz öngyilkos, inkább leissza magát, és ellesz..
2012. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Azt mégis tudod, hogy mi az alapja, hogy igy viselkedik? Biztosan nagyon rossz,amikor valaki tönkreteszi az ünnepi hangulatot. Viszont próbáld meg kihuzni belõle mégis mi ez a viselkedési forma. Hány éves az anyud, lehet hogy valami bent nagyon nyomja csak nem beszél róla. Szerintem ha nem hivod meg, te is biztosan szomoru leszel, ha megszoktad, hogy veletek van.
2012. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Az én anyámnak soha eszében sem volt, hogy a családjával legyen karácsonykor. Na ez is szomoritó.
2012. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!