Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom és az anyja nagyon...

A párom és az anyja nagyon rossz viszonyban vannak. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem szabad beleszólnom, de aggaszt. Egyrészt mert az édesanyja, és neki köszönheti az életét. Ő mos, főz rá. Tegnap ott voltam náluk addig, míg a párom lefürdött. Nem tudtam az anyukájával beszélni, mert engem betessékelt a szobájába, bekapcsolta a tv-t és rám csukta az ajtót (nem zárta be csak becsukta!) Hallottam, hogy az anyukájával veszekszik, mert a nevem kezdőbetűjét elrontotta. (N helyett V-t mondott, engem baromira nem zavar...) Mondta az anyja, hogy maradjunk náluk vacsira (az élettársa külföldön melózik, vasárnap jön haza, párom meg nálunk alszik már elég rég óta, tehát az anyja egyedül van), én illedelmesen nemet mondtam, hogy köszönöm, nem vagyok éhes, párom ráordított az anyjára: NEM ÉRTED MEG, HOGY LEFÜRDÖK ÉS MEGYÜNK?!

Hétvégén lent aludtam, akkor is marakodtak. Az anyukája alapból nagyon rendes, szeretek vele beszélgetni bár még nem nagyon volt rá lehetőségem. Most hétvégén is lent szeretnék aludni, de ha azt kell hallgatnom hogy vitatkozna, nem szívesen mennék. Mit tanácsoltok? Kérdezzem meg a párom hogy miért ilyen az anyukájával? Tiszteletlenül beszél vele, ha az anyukája szívességet kér nem teszi meg (egyszer elvitte az ügyeletre, mert az anyja rosszul volt, de ezen kívül semmi!). Semmi közöm hozzá, jól tudom, de kellemetlenül érzem magam náluk, ha tudom hogy "miattam" veszekednek. Szeretném az anyukáját jobban megismerni, de a párom nem ad rá alkalmat. Viszont ha nem alszom lent szombaton, oké hogy nem hallom a vitát, de az anyukáját megbántanám. Mikor tegnap mondtam neki hogy szombaton lent alszom, szó szerint ugrált örömében hogy nem lesz egyedül. Mit csináljak?

Egy kétségbe esett lány


2009. aug. 12. 16:38
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
szerintem mindenképpen meg kell beszélned ezt a dolgot a pároddal! az sem kizárt hogy hármasban kellene leülnötök megbeszélni a dolgokat! tudom könnyű ezt mondani de a sérelmeket meg kell beszélni lehet hogy a párod valami olyasmi miatt haragszik az édesanyjára amiről ő nem is tehet! anya csak egy van és meg kell becsülni! nézd meg a pároddal a TÁVKAPCS című filmet hátha elgondolkodik kicsit! te pedig szeresd az anyukáját és segíts nekik kibékülni
2009. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy haragszik az anyukájára, mert az élettársát nem kedveli, de attól még nem szabadna így beszélnie vele. Múltkor én a lépcsőházban álltam, az anyukája az ajtóban, beszélgettünk, és egyszer csak párom becsukta az ajtót hogy indulunk. Attól félek, hogy csak veszekedés lenne abból, ha rákérdeznék mi a baj vagy miért haragszik az anyukájára.
2009. aug. 12. 16:57
 3/16 A kérdező kommentje:
És én szeretném az anyukáját nagyon szeretni de hát ő nem ad rá esélyt. Hétvégén be akartuk mutatni az anyját a szüleimnek, de párom azt mondta (nem tudjuk hogy igaz volt-e vagy hazugság) hogy az anyja vendégeket vár, méghozzá párom húgát. De nekem úgy tűnt hogy szégyenli az anyját. Ezzel csak azt fogja elérni hogy nem fogom szeretni az anyukáját,csak közömbös viszonyban leszünk.
2009. aug. 12. 16:59
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy az a fiú, aki tiszteli az anyját, az a feleségét is tisztelni fogja!


Gondolkozz el ezen... :-[

2009. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam mondani, amit az előttem szóló írt. Ez sajnos tapasztaltam is :S MEg nem is a feleségével, hanem az összes többi emberrel. Mi a fene baja van? Legalább meg tudja mondani? Mert ez elég éretlen viselekedés, kár hogy az apukája nem zavart le ne két k...a nagy pofont még gyerekkorában, hogy tudjon tisztességesen beszélni. Láthatólag az anyukája rendes kedves asszony, de még nem is az volna, az anyja !!!!!

Kérdezz rá nyíltan, és kérd meg, hogy lesz szíves viselkedni megtanulni...

2009. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos amit leírtál, bár mégsem kapcsolódik ide teljesen. Nem akarok a felesége lenni. Egyszerűen nem tudom, hétvégén lent aludjak-e, mert szeretnék, de ha veszekednek akkor inkább nem. Épp elég hogy itthon a szüleimet hallom veszekedni (bár ha van vendég, nem veszekednek!)
2009. aug. 12. 17:17
 7/16 A kérdező kommentje:
Az apját kb 5 éve nem látta, és kb 12-13 éve vált el az anyukájától. Nem keresik egymást az apjával. Régen gondolom nem volt ilyen, mert amikor egyszer elköltözött a barátnőjéhez, az anyja gondolom nem fogadta volna vissza. Most is mehetne albérletbe, mert keres annyit hogy fent tartson egy 1 szobás lakást, de kényelmes neki hogy az anyja főz, mos és vasal rá. Amit meg is értek. Mi is néha összekapunk anyámmal, de nem ilyenek miatt amiért ők. Még ha az anyja a volt bnője nevén szólított volna, megértem hogy kiakad. De annyira megszoktam, hogy más is N helyett V-t mond. Van, hogy a nővérem keresztnevét mondják rám. És? Nem haragszom érte.
2009. aug. 12. 17:20
 8/16 A kérdező kommentje:
Sokat idegeskedik a munkahelyén, ami miatt néha velem is kiabál, meg én is vele de ezen rég túlléptünk. Csak zavar, hogyha lemegyek hozzájuk aludni, azt hallgatom ahogy üvöltöznek. Persze az anyja is üvölt, de megértem hisz nem ő kezdi. :(
2009. aug. 12. 17:22
 9/16 A kérdező kommentje:

Bocsi most nézem, elírtam az egyik hozzászólásomat.

Szóval: nem akarok még a felesége lenni!

2009. aug. 12. 17:25
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a párod személyiségével komoly bajok vannak...


Az, hogy a munkahelyén gondja van, még nem ok rá, hogy veled kiabáljon!


Az anyjával meg egyáltalán nem szabadna kiabálni a fiának, mert tisztelet jár neki, nem durva kiabálás!!!


Az, hogy vannak VITÁK egy családban, az egészen más, mint a durva hangú, tiszteletlen kiabálás!!!

MEGBESZÉLNI kellene a problémákat, nem durván leordítani a másikat.


Azért én a helyedben ezeken a dolgokon elgondolkodnék : milyen ember a párod?... 8-[

2009. aug. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!