Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anya elköltözhet az ország...

Az anya elköltözhet az ország másik részére minden további nélkül? A láthatást akkor is az apának kell megoldania?

Figyelt kérdés
Ha az anya 300 km-rel arrébb költözik a gyerekkel válás után, akkor nincs valami szabály arra, hogy ő hozza a gyereket az apához? vagy ehet erre hivatkozva a gyerektartást csökkenteni? 30ezer forintot fizet a férjem a lánya után, a két heti autókázások már sokba kerülnének. Nem kérek támadást, de ez már nekünk sok így együtt (plusz még költünk rá).

2012. nov. 7. 19:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ja és majdnem elfelejtettem, hogy a gyerek vonatjegye is pénzbe kerül. Tehát ha havonta 2-szer viszi el magához hétvégére az apa a gyereket, az havi 30 akárhányezer forint. Csak az utazás...
2012. nov. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet, nálunk 350 km a távolság. Én is az apa párja vagyok, és van egy kislánya az exétől. Náluk úgy volt, hogy együtt költöznek másik városba, csak aztán megromlott a kapcsolat, így apa maradt itt, mivel itt a munkahelye, anya meg ment vissza a gyerekkel. Így nem tudom, mi a helyzet, ha anyuka viszi el a gyereket. Nálunk azt mondta a gyámügyes, hogy lehet kérvényezni, hogy az anya is szálljon be az útiköltségbe. Mi ezzel nem is próbálkoztunk, mert tudtuk, hogy esélytelen, a bírónő rettentően anyapárti volt. De a Ti helyetekben én megpróbálnám. Mi amúgy úgy oldjuk meg, h nem megy kéthetente a párom, hanem ritkábban, de akkor több időre (1-2 hét) hozza el a kislányt. Persze ennek is megvannak a hátrányai, de nem tudunk mit tenni. Kocsival kb. 30e Ft az út oda vissza, így most átszokott a vonatra, vettünk turizmus kártyát, de jövőre gondolkodom a Start Klub kártyán. Úgy tudom, h a gyermek kísérőjének egyébként is jár 33% kedvezmény a vonaton. Teljesen megértem, hogy aggódsz, ez egy nagyon gáz helyzet, de sajnos nem igen lehet mit tenni vele, ha nem ítélik meg azt, h az anyuka is beszálljon a költségekbe.
2012. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
56%
Imádom a magyar jogrendszert. Az apának csak kötelezettségei vannak, mert ha esetleg megcsúszik a gyerektartással akkor már lehet bíróságra futkározni, de ha az asszony úgy dönt, hogy elviszi 300 km-rel arrébb a gyereket akkor is az apuka oldja meg és finanszírozza a láthatást, mert ő kit érdekel, ő csak az apja. Mondom mindezeket úgy, hogy nő vagyok.
2012. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
A mai Magyarországon az ember örül, ha van munkája. Sokszor ez csak úgy megoldható, ha költözik. Itt a kérdésben az anyuka férje kapott valahol máshol állást, ha jol olvastam. Nyilván az lenne a legjobb, ha közösen fizetnek az úti költséget. Nade mi van akkor, ha az ő bevetelukbol sem telik rá?
2012. nov. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy az elköltöző félnek kell fizetnie a többletköltségeket, hiszen aki helyben marad az nem tehet róla. Viszont ahogy írják, néha ez nem megoldható. Én megpróbálnék megegyezni az anyukával, hogy amíg nem elég nagy a gyerek az önálló utazáshoz, inkább kevesebbszer több időre jöjjön, pl. szünetekben, nyáron akár 2-3 hetet is maradhatna. Ha az anyagiakat nem is nézzük, azért nem jó egy gyereknek minden második hétvégén 600 km-t utazni,a hétvégéket neki is jó esetben pihenéssel kéne töltenie, nem az autópályán vagy vonaton.
2012. nov. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Még 12 éves a kislány, egyedül nem utazhat. Elég apás, a csak szünetekben való találkozást nehezen viselné (az apja is) A havi egy hétvégét valahogy majd beleszorítjuk, ha nincs más lehetőség. És úgy értem nincs. Ez van.. Miért nem inkább a Hofnágel Pistához mentem ? :)
2012. nov. 8. 13:06
 27/27 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp a hosszú hétvégéket kérjétek, hamár szegény gyerek annyit utazik. Ezenkivül meg lehetne egyezni hogy heti egy adott időpontban mindig "tali" apával a neten. Pl. minden péntek este 6tól skypeolhat apával, vagy játszhatnak együtt valamilyen netes játékot, közben lehet jókat chatelni stb... Ha valahogy ki tudjátok szorítani a költségvetésből, akkor Karácsonyra egy egyszerűbb digitális fényképezőt vegyetek, 12 éves gyerek már tudja kezelni. Akkor küldhet az édesapjának képeket az új városról, az új életéről, osztálykiránduláson hol jártak stb... hogy ne rekesztődjetek teljesen ki. Azt írtad, hogy jó a kapcsolat az anyukával is, akkor ő is csinálhat képeket a gyerek iskolai fellépéséről, szülinapjáról stb... Én néha képeslapot/hagyományos levelet is küldenék neki, nem kerül sokba és mégis a kapcsolattartás egy kézzelfogható formája, amiből érezheti, hogy hiányzik nektek és szeretitek, veszitek a fáradtságot, hogy írjatok neki, elmenjetek postára stb... Ezenkivül meg persze SMS, telefon, amennyire a pénztárcátok engedi. Esetleg ha anyukának feltöltős telefonja van, akkor adhatnátok bizonyos időközönként egy feltöltőkártyát, amiről az összeget a gyerek arra használhatja, hogy az édesapját bármikor felhívhatja, ha valami nagy újság van.
2012. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!