Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van. Hogyan tudnám...

Elegem van. Hogyan tudnám magam teljesen függetleníteni?

Figyelt kérdés

19/F vagyok, egyetemista.


Szeretném magam teljesen függetleníteni otthonról, mert már nem bírom anyámat.

Mindent tudni szeretne, mindíg, naponta 3-szor telefonál, mindenhez engedély kell. Ő megtiltja pl a levelezőt, de ha nem kérek engedélyt, máris számíthatok az ellenlépésekre. (ahm apum nincs)


Rendőrséggel fenyeget, hogy kerestetni fog, stb.

Komolyan, néha már elgondolkozok azon, hogy komolyan gondolja-e ezt az egészet, vagy csak pánikbeteg.



Miért csinálja ezt?


Hogyan tudnám magam teljesen függetleníteni otthonról pl pénzügyileg??


Egyetem tandíjas, de szívesen elmennék dolgozni, akár külföldre, és ott egyetemezni.


Hogyan kezdjek bele?


Lehetőleg úgy, hogy ne számíthassak ellenlépésekre, de ez a rendőrséggel való fenyegetés nálam betette a kaput.


Tényleg fenyegethet azzal, hogy rendőrséggel kerestet? Hogy van ez? (nem értek a rendőrséghez ezért kérdezem)


2012. nov. 7. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerestethet rendőrséggel, de mivel nagykorú vagy, nem fogják kiadni neki a tartózkodási helyedet.
2012. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolkodj el azon, hogy van e rá oka, hogy ennyire aggódjon érted, aztán ha ezzel megvagy, akkor próbálj meg beszélni vele, hogy mik bosszantanak és mik a terveid. Lehet, hogy tényleg pánikbeteg, de az is lehet, hogy csak félt. Szerintem mindenképp próbálj meg beszélni vele, hogy miért csinálja ezt, de normális hangon! Kiabálással semmire se mész. Beszéljétek meg, hogyha pl elmész valahova, akkor felhívod, hogy ott vagy, jól vagy, stb és a megbeszélt időre menj haza. Szerintem ettől egy idő után nyugodtabb lesz, mert tudja, hogy bízhat benned, aztán jöhet a többi.
2012. nov. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam vele beszélni, semmit sem használ.


Még azt se tehetem meg, hogy kevesebbszer járok haza egyetemről, mert simán beül a kocsiba és értem jön hazarángatni, vagy rendőrséggel jön.


A féltés 1 dolog, de ez már szerintem tényélegesen nagy túlzás. Még a pszichiáter (egyszer beszéltem vele, és anyummal is beszélt) szerint is erősen nagy túlzás az amit anyám művel.

2012. nov. 7. 22:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Full ugyanez volt a helyzet velem meg anyámmal. Apukám rég meghalt, anyám pánikbeteg.

Elköltöztem, erre kitagadott és eltiltotta tőlem még a 30 éves testvéremet is.

Azért valljuk be röhej hogy a testvérem hagyja magát :) 22/N

2012. nov. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Semmi rosszat nem csináltam, és rendőrséggel fenyeget hogy kerestet.

Bezzeg az a szülő nem aggódik ennyire a gyerekéért, akinek a gyereke csont részegen állít haza másnap reggel......


Nem sokáig bírom már ezt a "fojtogató szorítást".

2012. nov. 7. 22:28
 6/10 A kérdező kommentje:

Mi a megoldás? Hogy tudnám magam pl pénzügyileg függetleníteni?


Hol kezdjem el??

2012. nov. 7. 22:29
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagy ez a rendőrséges dolog?? Ez normális???? Szerintem nem, vagy tévednék?
2012. nov. 7. 22:33
 8/10 anonim válasza:

Nálam kb hasonló helyzet állt/áll fenn. Nekem is anyummal voltak gondjaim, nagyon "fogott" 14-18 évesen. 16 éves koromig szinte sehova sem mehettem, 17-8 évesen már elértem,hogy éjfélig kimenőt kapjak. Ha késtem,akkor szobafogság, mindig mindenről tudni akart, turkált a cuccaim közt stb. Mikor felköltöztem Pestre, akkor minden megváltozott. A suli alatt én mindig dolgoztam, pedig neki nem tetszett, sok veszekedés volt belőle, de előbb utóbb rájött,hogy nem tud mit csinálni. Ülj le anyuddal,mint felnőtt a felnőttel. Kérdezd meg,hogy miért viselkedik így. Több oka is lehet ennek a viselkedésnek (persze ez csak az én véleményem). Lehet,hogy magányos, olyan gondjai vannak amiket nem mond el, és ezért frusztrált. Ha pedig az, akkor rajtad tölti ki. Nekem anyum akkor csinálta ezt, amikor apum kiment külföldre dolgozni. A másik ok lehet valami pszichés dolog is, ezért ez a nagy irányítási kényszer. De lehet,hogy attól fél,hogy előbb utóbb elmész otthonról, és még inkább egyedül lesz,ezért jó neki az,ha anyagilag is függsz tőle. Szóval, le kéne ülni vele egy komoly beszélgetésre. Mond meg neki,hogy ezzel a viselkedésével pont az ellenkezőjét éri el,mint amit akar. Eltaszít magától,és ezt mutatja az is,hogy ezt a kérdést feltetted. Be kell látnia,hogy nem vagy már gyerek. Kezdj el dolgozni a véleményétől függetlenül, és mond,hogy nem azért csinálod,hogy kitolj vele, hanem mert neked is jó, ha van saját pénzed, meg segíthetsz neki is. Előbb utóbb meg el kéne költözz, így tudsz majd úgyis teljesen függetlenedni. És a legfontosabb, ne félj tőle. Ne engedd,hogy "zsarnokoskodjon". Én engedtem, és a mai napig is néha gondom van ebből. Nem azt mondom,hogy ne foglalkozz vele, hanem hogy igenis, éld az életed, vond bele őt is, amennyire szeretnéd, de nem legyél anyuci pici fia. Tudom,hogy nehéz, én is átéltem. Remélem tudtam valamennyit segíteni. Ha lenne még kérdésed nyugodtan írj. :)


24/L

2012. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A rendőrség maximum annyit tehet, hogy megkeres, hogyha eltűnt személynek anyukád bejelent, de ha nem követtél el bűncselekményt, nem tehetnek semmit....
2012. nov. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Vegyél 1 nagy levegőt, aztán vágj bele abba amit te szeretnél. Ha nem tudod, hogyan függetlenítsd magad, akkor nem is biztos, hogy kell :) A külföld jó megoldásnak tűnik, de azért gondold át.
2012. nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!