Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Már teljesen...

Mit csináljak? Már teljesen kész vagyok miattuk idegileg.

Figyelt kérdés

Itthon a szüleim semmi mást nem tudnak, csak ordibálni, sosem beszélnek velem, nem is érdekli őket az egész életem, semmi. Az egyetlen beszélgetésünk az az, amikor kiabálnak velem a hülyeségek miatt. Van egy nővérem, aki mindenbe beleköt, mindenkivel bunkón viselkedik, velem a legjobban. Az iskolában pedig az osztálytársaimmal nem jövök ki. Azaz inkább a lányokkal. Reggelente már rendesen félek bemenni az iskolába, mert tudom, biztos megint engem beszélnek ki. Alig vannak barátaim, az utóbbi időkben nagyon visszahúzódó lettem, az osztálytársaim között még inkább, mert már hozzájuk se merek szólni, nehogy valami hülyeséget mondjak és ezért is kibeszéljenek. Meg úgy egyébként se szeretnék velük beszélgetni, mert kellemetlenül érzem magam a társaságukban, mert ők szépek, szinte minden lánynak van pasija, én meg ronda vagyok és nincs barátom se.

Szerintem már stresszes is vagyok, legalábbis egy csomó dolog erre utal: állandóan fáradt, ingerlékeny vagyok, az önbizalmam egy nagy nulla, rosszul alszok esténként, és állandóan olyan depressziós érzésem van, hogy csak úgy a legváratlanabb pillanatokban majdnem elsírom magam, azt se tudom, hogy miért, csak olyan mérhetetlen szomorúságot érzek.

Mit tegyek? A szüleimmel nem lehet beszélni.

15/Ł


2012. okt. 28. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is.Ha ki is bszélnek az osztálytársaid,ne foglalkozz velük.A lányokkal,akikkel jóban vagy,legyél továbbra is jóban.Nincs esetleg egy normális fiú sem,akivel lehet barátkozni?

Ne szorongj a sulitól,de igyekezz jól tanulni,mert neked ez a feladatod egyelőre, hogy jól tanulj,legyenek jók a jegyeid.A tanárokkal próbálj jóban lenni.Óra után kicsit beszélni velük akár a tananyagról.Biztosan nem vagy ronda.

Miért tartod magad rondának?


A szüleid mivel szoktak szekálni?Rosszak a jegyeid vagy mi a probléma?


Nem szeretnél valamit sportolni?Van olyan amit szívesen csinálnál?Esetleg hobbi?

Hidd el ebben a lelkiállapotban a sport az első,ami nagyon-nagyon sokat segíthetne a lelkeden.Közben az önbizalmad is nőne ha rendszeresen csinálnál valamit.Kosárlabda,röplabda,úszás?Esetleg küzdő sportok?Judo,karate bármi?Aerobik?Zumba?


Egymással is kiabálnak a szüleid gondolom...Általában a pénzen szoktak veszekedni,lehet nagy zűrök vannak a családi kasszában...

2012. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Hát a fiúk között sincsenek túl normálisak, aki még olyan jófej lenne, állandóan a lányokkal lóg.

Egyébként azért tartom magam rondának, mert tényleg az vagyok. A suliban évekig cikizett 2 osztály is, de ők szerencsére már elballagtak.

De amúgy én magamat azért tartom rondának, mert az utóbbi időben elég sokat híztam és bár fogytam is, ez az 5 kiló nem akar lemenni, aztán tele van mitesszerrel az egész arcom, és kozmetikusra nincs pénzünk, magamnak meg nem tudom kinyomni az összeset, mert nagyon sok van. Ráadásul nagyon fáj is, ezért néha csak ilyen 3-at 5-öt megpróbálok kinyomni, de mindig visszajönnek :S

Aztán nagy az orrom. Mármint nem a hosszúságával van a baj, hanem azzal, hogy ilyen széles, húsos. És mindig irigykedek aszokra, akiknek ilyen szép, vékony, hosszú orruk van, mint pl Nelly Furtado-nak.

Nagyon kicsik a szemeim. És bár vannak ilyen sminkes praktikák, hogy optikailag hogy tűnjön nagyobbnak a szemünk, nem merem sminkelni magam, mert félek, hogy pár év múlva a sok sminktől ráncos leszek.

Aztán azért is, mert a bőröm hófehér, a szőrzetem meg erős és sötét és gyakran beszólogatnak miatta, hogy pl. milyen undorító szőrös a karom, lábam, nyakam hátulja is. Ép ezért már felkötni se merem a hajamat, mert akkor kilátszik a nyakam. A lábamról meg a karomról meg annyit, hogy régebben a lábamat borotváltam, de azóta nem akarom, mert már nagyon megerősödött a szőr, a karomat meg epilálom, de így is pár nap alatt visszanő.

A szám is ronda.

A hajam vége nagyon töredezik, pedig nem is vasaltam soha meg nem csinálok vele semmi ilyesmit, sőt még hajmosás után is csak a hajam tövét szoktam megszárítani, a végét meg hagyom, hogy magától megszáradjon. Ja és amíg a hajam vizes, meg se szoktam fésülni, mert elvileg attól is töredezhet. És nagyon lassan nő, ráadásul ilyen lelapulós, és nincs semmi formája, se nem hullámos, se nem egyenes...olyan, hogy felül egyenes az egész, rálapul a fejemre, alul meg a vége kiáll oldalra. Szóval ezt is utálom magamban.

A fogaim csálén állnak, a felső és alsó négy legelső fogam között egy legalább másfél milliméteres hézag van. És még fogszabályzót sem kaphatok, mert nincs rá pénzünk.

És még sorolhatnám órákig, miért vagyok ronda.

A szüleim minden miatt cseszegetnek, azért is, ha nem öltözök fel rendesen, azért is, ha reggel fázok és téli kabátban megyek el a suliba, azért is, ha megszólalok és nem hallják tőlem a tévét... Mindenért.

Már nagyon régóta akarok boxolni, de a szüleim nem engedik, mert szerintük nem tudnánk kifizetni, meg mindig kitalálnak valamit, ma pl. azt, hogy nem érdemlem meg, mert még arra se vagyok képes, hogy rendesen elmosogassak. Ugyanis mosogattam és véletlenül egy kicsit vizet lett a mosogató végénél lévő rész vagy mi, szóval ami a fal mellett van és ott egy pici ilyen csemperész van, és oda szoktuk tenni a mosogatószert meg ilyeneket és ott vizes lett. Meg még azt is mondták, hogy miattam van annyi számla, mert sok vizet használok mosogatáshoz, amikor ők ugyanennyi vizet használnak, már ha azt a 2 mosogatónyi vizet nem számoljuk bele, mert úgy szokták, hogy mind a 2 mosogatót teleengedik vízzel, mindkettőbe raknak egy csomó mosogatószert és abban a vízben mossák el a cuccokat, majd még külön leöblítik. Lehet, hogy hülye vagyok matekból, de a hülye is látná, hogy nem pont én vagyok az, aki sok vizet használ mosogatásnál...

2012. okt. 28. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok:


A külső:


A sminktől ne félj,15 éves vagy,egy minimális sminket nyugodtan használj.Egy kis átlátszó szájfény,vagy csillogóst nyugodtan.Vagy labellót,amibe van egy picike szín,vagy szemspirált.Ezeket nem lehet elrontani.


Arcbőr:a mitesszereket ki kell nyomkodni,de nagyon óvatosan.Ki kell csak gőzölni az arcod,úgy 15-20percig, és utána könnyen kijönnek.Szépen forralsz egy kis vizet,kiöntöd egy tálba,vagy lábosba hagyod,és fölé hajolsz egy törölközővel a fejeden.Utána papírzsepivel picikét nyomkodod,de ne úgy hogy fájjon!Szépen az ujjaid a két tenyereden nyomkodod a bőrön nagyon nagyon óvatosan.Nekem is többszáz van,de 3-4hetente megcsinálom.Félóra-1 óra alatt megvan és ennyit igazán megér :-) Utána valami alkoholos tonikkal csak le kell fertőtleníteni,meg valami hidratáló krémet ráraksz.Nívea tégelyes krém 3-400 ft.


Haj: Mindig meg kell teljesen szárítani,főleg, hogy melegben is megfázhat a fejbőr és akkor jön a korpa.Ugye ezt nem akarod?! Most pedig állati hideg van kint,mindenképp szárítsd meg teljesen,még a lakásba is megfázhat a fejbőröd is és te is beteg lehetsz.


Időnként muszáj levágni a hajvégeket,kérj meg valakit, hogy vágjon le belőle 1-2-3-4 centit.Ha nincs pénz fodrászra,akkor nagynénit,keresztanyád vagy unokatestvért aki idősebb nő esetleg!


Nagyon fontos, hogy ápolt legyél,fésülködj nyugodtan,tisztálkodj rendesen.Hord copfba a hajad,tegyél bele csatot, hogy rendezettnek tűnjön és kész:) Nem kell vasalgatni.


A fogaiddal ne törődj,a lényeg, hogy ne legyen lyukas meg szuvas fogad.Fogszabályzóra ráérsz később is,amikor már dolgozolgyűjtesz rá pénzt.Esetleg nézz körül a neten, hogy nincs-e rá valami támogatás most,és mennyibe kerülne, ha most lenne.


Próbáld magad elfogadni.Biztos vagyok benne, hogy egy nagyon helyes és szép lányzó vagy,csak el kell magadról hinni.


Amit a szüleidről írtál,látszik, hogy direkt kötöszködnek veled teljesen feleslegesen.Kár olyanér idegeskedniük, hogy egy kis víz kifolyt valahova, vagy vizes lett mosogató.Hát istenem..ez van.


Milyenek a jegyeid egyébként a suliba?Igyekezz, hogy minél jobbak legyenek a dolgozataid.


Az iskolába biztos van atlétika, vagy valami sport csapat,ahova ingyenesen járhatnál.Érdeklődd meg.Röplabda biztos van,az szinte minden suliba van.Járj el oda mindenképp!

2012. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Majd megpróbálom akkor kigőzölni.

A jegyeim...hát változó. Úgy általában eddig csak 4-eseim és 5-öseim vannak, de matekból van eddig asszem 2 1-esem és egy 2-esem. Mondjuk ez nem hiszem, hogy az én hibám, legalább is az biztos nem véletlen, hogy egy egész osztálynak ilyen 1-es 2-es a matek átlaga...A tanár nem magyaráz el semmit.

De úgy egyébként próbálok javítani, már több időt fordítok délutánonként a tanulásra is.

Az iskolában csak kosár van meg ilyen nem sporttal kapcsolatos szakkörök, de 8.-ban már nem lehet kosarazni se. Legalábbis az osztályfőnök ezt mondta.

2012. okt. 28. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!