Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik megoldást választanátok...

Melyik megoldást választanátok - gyerek szülinapjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kicsit rosszul jött ki a lépés anyagilag sajnos, és kell még pár hónap, hogy rendbe jöjjünk. Viszont most lesz 2 éves a kislányom, és most az van, hogy vagy a számlákat fizetjük be később, vagy megünnepeljük őt (kap ajándékot + süti, ebéd a családdal nálunk, akiktől szintén fog 1-2 dolgot kapni) Hogy tennétek a helyemben? Én arra gondoltam, hogy ő arra talán emlékezhet már, hogy együtt volt a család és jól éreztük magunkat, de arra tuti nem, hogy ezért anyáék később fizették be a dolgaikat. Utálatos helyzet, de azt hiszem sokkal rosszabbul érezném magam, ha nem a kicsi szülinapjának javára döntenék. Vagy ez csak nekünk, szülőknek "fontos"? Mit gondoltok ?

2012. nov. 9. 07:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
92%
Második szülinap? Ugyan már:D Meg lehet zt ünnepelni kis költségvetésből is, ajándék meg minek egy 2 éves gyereknek? Hívjátok el a családot, és süss egy tortát, ennyi bőven elég lesz.
2012. nov. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
94%
Hat ha idősebb lenne, megertenem. 2 evesen nem kell nagy ünneplés, egy kis ajándék elég, ebédet se kell rendezni.
2012. nov. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
97%
Vessetek meg rossz szülő vagyok, de gondolkodás nélkül a csekket fizetném be. Számomra ez nem kérdés.
2012. nov. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a számlákat fizetném be az sokkal fontosabb! Nagyon pici még, simán el lehet tolni a szülinapot, egyáltalán nem fog rá emlékezni. Vegyetek neki valami apróságot, főzz valami finomat a családnak és kész. Ha ez most nem megoldható akkor tegyétek ezt pl. 3 hónap múlva.


Majd legközelebb megünneplitek akkor amikor lesz. Ne halmozzatok fel tartozásokat!


Amúgy miért nem elég ha te most "csak" sütsz főzöl? A családtagoktól úgyis kap ajándékot.

2012. nov. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem, neked ez miért fontos? Különösen, ha fontosabb dolgokra kell a pénz.

Nálunk mindenki (gyerek-felnőtt) szülinapján sütök egy tortát,valami aprósüteményt, megfőzöm a kedvenc kajáját, de nem hívok senkit vendégségbe! Aki felköszönt vagy hoz valami apróságot, azt megkínálom a sütivel és ennyi.

A család enélkül is jól érezheti magát együtt. 2 évesen pedig nem fog rá emlékezni.

2012. nov. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
94%

1. A számlákat feltétlen fizesd be határidöre, mert ebböl komolyabb gond is lehet különben.

2. A gyereknek születésnapra böven elég egy - saját késztitésü torta, neki úgyis legfeljebb a gyertya tetszik és marad meg, meg aandéknak valami apróság - akár egy kis plüssjáték vagy könyvecske böven elég.


A gyereknek nem kell nagy felhajtás, a vendégség meg inkább csak rossz emlék marad, amikor sok mindenki ott van, "jól kell viselkedni", nem játszhat, ahogy és amikor akar, mindenki vele van elfoglalva, és NEKI csak stressz az egész. Ez CSAK a szülöknek fontos, a gyereknek meg terhes az egész "ünneplés".

2012. nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

ennyi idős koromban nálunk csak anya-nagyi-papa körben ünnepeltük a szülinapomat.

nagypapám cukrász volt, sütött egy szép tortát, tett rá egy halom mesefigurás marcipánt, én meg örültem neki :)


3 éves kortól vannak emlékei egy gyereknek, tehát 10 évesen nem fog emlékezni a 2. szülinapjára.

a csekket fizesd be, mert ha kikapcsolják a gázt vagy a villanyt, akkor a kislányoddal tolsz ki, de nagyon.

nem is értem, hogy ez miért kérdés... proli dolog így rázni a rongyot, amikor a számlára nem futja.

2012. nov. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Bevallom, megleptek a válaszok eddig... Nem arról van szó, hogy nem akarom a számláimat rendezni és hétországra szóló vigasságot csapni egy kicsinek.

De ha már főzök vmi normálisat meg tortát sütök, és veszünk némi üdítőt, az bizony pont ott van, mint az aktuális villany meg gázszámlánk.

Na mindegy, nem szeretnék ideológiai vitákba bonyolódni. Azt hiszem nekem tényleg fontos, mert soha nem volt részem ilyesmiben.

De azt tényleg furcsállom, hogy szülinapozzunk hónapokkal később, meg ilyen kicsinek nem kell ajándék. Én sem a felesleges kacatok híve vagyok. Azt kapná, amire vagy szüksége van, vagy hasznos.

Köszi a válaszokat egyébként, elgondolkodtató.

2012. nov. 9. 08:08
 9/46 A kérdező kommentje:
Nálunk nem "teher" a vendégség, és nem kell "jól viselkedni". Eleve csak olyanok jönnek, akik szeretik a kicsit, és senki nem várja tőle, hogy produkálja magát... Amikor találkozunk velük, mindig jól érzi magát, egész nap nevet, és boldog, hogy a középpontban lehet. Ha nyűg lenne, nyilván nem csinálnám.
2012. nov. 9. 08:10
 10/46 anonim ***** válasza:
88%

"De ha már főzök vmi normálisat meg tortát sütök, és veszünk némi üdítőt, az bizony pont ott van, mint az aktuális villany meg gázszámlánk. "


Ez nehezen hihetö, mert vagy az áram/villanyfogyasztásotok igen alacsony, vagy rengeteget adsz ki egy ebédre. A kicsinek böven elég egy normális ebéd (nálunk rendszeresen spenót volt a szülinapos ebéd, mert az volt a kedvencük), EGY üveg üditö böven elég, és egy KIS torta sem kerül ezresekbe. Nyugodtan fözz valami egyzserü ételt, amit a gyerek szeret, sokkal jobban értékelni, mint a sokfogásos lakomát, ami NEKTEK izlik, neki meg unalmas.


Azt én sem tartom jónak, hogy MÁSKOR tartsátok a szülinapot, de aznap elég egy extra puszi a felköszöntéshez, valami apróság, aminek örül - lehet pár szinesceruza, zsirkréta, képeskönyvecske - ennyi böven elég NEKI ajándéknak.

2012. nov. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!