Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostohák! Ti hogy éritek el,...

Mostohák! Ti hogy éritek el, hogy hallgasson rátok a gyerek? Milyen módszerek vannak "problémás" kamaszokra? Vállalnátok most közös gyereket, vagy várnátok?

Figyelt kérdés

Igazából a fentiek lennének a kérdéseim.

De a köret hozzá, hogy világos legyen:

Évek óta van egy párom, eddig külföldön éltünk, most hazaköltöztünk. Van egy 16 éves fia, fiatal volt még mikor született, nem volt igazán az apja. Persze látogatta/látogattuk, ha hazajöttünk, neten át beszéltünk, de a hétköznapjaiban nem vett rész. Talán ez is az oka annak, hogy nehezen kezelhető. Március óta vagyunk itthon, augusztusban költözött ide a fiú, mert az anyja azt mondta nem bír vele. Hát mi se nagyon. Páromra sem igazán hallgat, rám meg pláne nem. De innen nem tud csak úgy lelépni este, míg az anyjától simán elment. De nem tanul, nem érdekli semmi. Már minden meg van neki tiltva, de semmi hatása. A szép szóval is próbálkoztunk, de annak sincs hatása, hülyének nézi az apját is ha leül hozzá beszélgetni. A gyerekmentes lét után kaptunk egy kamaszt (nem egyszerű kamaszt) és nincs rá módszerünk. Én szeretnék már gyereket, de nem merem így bevállalni. Már néha (gyakran) ott tartok, hogy költözzön haza az anyjához, de tudom, hogy ez sem megoldás. Nevelési tanácsadóra is gondoltam már, de nem tudom lenne e haszna.



2012. nov. 8. 13:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
Én megmondanám, hogy ha nem embereli meg magát, akkor 18 évesen költözhet ahova akar, innen mennie kell, addig meg egyedül gyűjtsön pénzt rá, tanuljon, mert két év hamar elrepül, mire egyedül kell megállnia a helyét.
2012. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
16%
16 évessen már nem gyerek,a neveléssel elkéstetek. Próbáljatok meg jó barátként közeledni hozzá,ja és nem szabad bűntetni,mivel nem a te gyereked nincs benned anyai megérzés,nem tudhatod hol a határ,a pokol felé vezető út viszont jóindulattal van kikövezve.
2012. nov. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%
meg lehetne próbálni azt is, hogy nem tiltotok meg mindent. Azért elég gáz lehet úgy élni, hogy ,már minden meg van neki tiltva". Legyél jó fej, de egyben szigorú is.
2012. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

"de a hétköznapjaiban nem vett részt"

"Talán ez is az oka annak, hogy nehezen kezelhetõ".

Hiszen te megválaszoltad a kérdésedet.

Nem fog egyik-napról a másik napra megváltozni. Hiszen igazából nem is ismeri az apját. Mit vártok tõle? Még ráadásul kamaszkorban van, nagy-nagy türelemre lenne szükség vele szemben.

Lázad, ki tudja az anyja is hogyan nevelte, mennyit foglalkozott vele, ez már eleve nagy törést jelent számára, hogy az anya odaadta olyan embereknek,akiket jóformán nem is ismer. Képzeld magadat a helyébe és talán akkor könnyebben megtaláljátok a megfelelõ utat.Sok sikert!

2012. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Hát azt nem merném mondani,hogy érthető a viselkedése,de gondolj csak bele,hogy egészséges család minta nem volt a gyerek elött.

Ahogy írtad is.

Talán egy komolyabb,hosszabb beszélgetés (már amennyiben ez lehetséges) segítene.

Akár pszichológus bevonásával,ha már megoldás nincs.

Egy félnék attól,hogy amíg a helyzet nem normalizálodik,egy új családtag érkezése csak ronatana a helyzeten,vagy éppen poztiív hatást keltene a kamaszban.

Üljetek le és beszéljétek vele.

Mik a tervei,mi az ami nehézkessé teszi a beilleszkedést.

Alapvetőenn már önmagában az is egy plusz probléma,hogy kamaszodik,ezt gondolom részleteznem sem kell.

Ahogy feljebb is írták,ha nem hajlandó a kompromiszumot kötni,illetve az elvártakhoz képest normálisan viselkedni,meg adni a tiszteletet,részt venni a család életében akkor a fiatal ember gondolkodjon el a jövőjével kapcsolatban.

Mondjátok el neki,hogy amennyiben szükséges és persze,hogy szükséges a kellő támogatást megkapja tőletek,de ebben legyen partner.Csak így tudtok előre jutni.

2012. nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy neki sem egyszerű. És hogy az apja is benne van teljesen abban, hogy ilyen lett.

Az, hogy hagyjuk azt csinálni amit akar az azért értelmetlen. Lehet mondani hogy már 16 éves, de szerintem még 16 éves. Ha nem tanul, csak egyest hoz haza, akkor hétköznap ne menjen sehova, ne üljön 2- hajnali 2ig a gép előtt se. Ha nem segít semmit, nem pakol a szobájában, akkor én sem vagyok hajlandó hurcolgatni. Ha elviszem és utána mondom neki, hogy én is segítettem akkor meg szerinte ne hánytorgassam fel. Nem akarok az anyja lenni, csak egy kis tisztelet, és hogy ne nézzen csicskának.

2012. nov. 8. 13:55
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy sokat várunk el tőle. Tanuljon (ne legyen kitűnő, de próbálkozzon), járjon be a suliba, rakjon rendet maga után, a szennyesét rakja ki (ne azon idebetegeskedjen, hogy nem mostam ki a felsőt, amit fel akar venni), ne mosatlanra kelljen hazajönni. Szóval ne pucolja ki az egész házat, de maga után csináljon rendet.

Vagy lehessen vele két szót váltani értelmesen.

2012. nov. 8. 14:00
 8/25 anonim ***** válasza:
25%
A szobája az ő magán birodalma,neked bemenni tilos!Beszélgetni kell vele nem bűntetni,a bűntetés a kőkorszakból maradt fent.Ha tanulási probémái vannak segíteni kell.Olvasdd el a Hófehérkét,Hamupipőkét magadra fogsz ismerni!
2012. nov. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem teszi ki ne mossd ki.Majd rájönn magától is.
2012. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nem megyek be a szobájába szétnézni, de észreveszem, ha fogy kint a pohár, tányér. És szemétség nem szemétség, szerinted, kihozom végül. Mert ha megkérem, hogy hozza ki akkor felháborodik és kihoz egyet. Az ötből. Nem fogok ezért hetente új készletet venni

Te mit csinálnál? Mitől lettem szerinted gonosz mostoha a leírtakból? Mert próbálkozok? Mit kellene szerinted csinálni? soha nem szólni, kérni tőle semmit? Együtt élünk. vannak szabályok amit be kell tartani, nem azért, mert én felnőtt vagyok, ő meg gyerek, hanem mert vannak az együttélésnek, emberi kapcsolatoknak szabályai.

2012. nov. 8. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!