Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első baba 22 évesen korai...

Első baba 22 évesen korai szerintetek?

Figyelt kérdés

1.5 év munkaviszony után, 4 éves párkapcsolatban, apuka 25 éves.

Én magam korán kezdtem "élni", úgy érzem már eljött a megnyugvás időszaka. Nincs semmi olyan dolog amire vágynék, és amiben hátráltatna egy baba. Bulizásból meg ilyesmiből már kinőttem. Úgy érzem nincs mire várnom, szeretném hogy igazán értelmet kapjon az életem. Albérletbe tudnánk csak vállalni, de ez 10 év múlva sem fog megváltozni, esélyünk sincs saját lakásra soha.


2012. nov. 9. 18:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Ha te úgy érzed, hogy nem akkor hajrá. Bár valamiért azért megkérdezted, nekem az lenne.
2012. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
81%

Ha a megfelelő anyagi hátteretek megvan egy kisbaba felneveléséhez, akkor nem korai szerintem. Adott egy stabil kapcsolat, volt munkaviszonyod, vágysz az anyaságra...


Kell ennél több? :)

2012. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
29%

"Albérletbe tudnánk csak vállalni, de ez 10 év múlva sem fog megváltozni, esélyünk sincs saját lakásra soha"


...így viszont abszolút nem lesz esélyetek.

2012. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
59%

Én anno annak idején 20 évesen születem a fiamat. Ma egy 20 éves sráccal motorozok, szórakozom.. A fiam megnőtt, én meg fiatalodtam, mert újra magam hobbijainak élhetek..

Néha jó ha fiatalon szülünk,mert még fiatalok leszünk egy újabb élethez. De van aki szerint 30 éves korig kell élni, és csak utána családot alapítani. Kinek mi jön be.. Én sosem szerettem volna ha a gyerekem azt mondja, hogy túl idős az anyja..

2012. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha ezt nem tudod magadtól eldönteni, hanem az itt válaszolók alapján fogsz mérlegelni, akkor lehet, hogy korai.. Nem megbántani akarlak, csak felhívni a figyelmedet arra, hogy mi nem ismerünk sem Téged, sem a körülményeidet, neked kell érezned, hogy fel vagy-e rá készülve!

Nem kell ahhoz aranypalotában lakni, hogy gyereket vállalj, sokkal többet ér, ha jól neveled, és elég szeretetet kap tőled.

2012. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
79%

Biológiailag huszonévesen a legideálisabb szülni (akkor is, ha ma a gyermekvállalás átlagos kora 34,4 év!)

Lelkileg/ idegrendszerileg, hogy elég érett vagy-e azt csak te tudhatod.

Anyagiakra nem érdemes várni, 10 év múlva sem lesz kolbászból a kerítés...egy magyar se születne, ha arra várnánk...

2012. nov. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem korai, a te helyedben én is vállalnék. Meg arra is gondolni kell, hogy nem biztos, hogy azonnal teherbe esel. Ha így érzel, és vágy a babára, nyugodtan vállaljátok be. Házasok vagytok a pároddal?

Az albérlet se jó, de még nem a világvége, csak hitelbe ne essetek bele. Egyik ismerősömék 14 évig laktak albérletbe (gyerekkel), és jól megvoltak, 2 éve viszont sikerült venniük egy saját lakást.

Sok sikert nektek is! :) És boldog babázást!

2012. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
38%

Nahát, mintha csak én írtam volna ki ezt a kérdés, ugyanezekkel az "adatokkal" rendelkezünk mi is. :)

Szóval nyugodtan beszélhetek a magam nevében. Mi is nagyon vágyunk már egy babára, de csak házasságban szeretnénk, ami, ha minden terv szerint alakul 2014 tavaszán lesz. Eddigre el tudunk költözni nagyobb lakásba (mi is albiban leszünk) és összegyűlik némi tartalék. De még ha mindez meg is lenne, akkor sem szülnék MOST. Nem mondom, ha becsúszna, nagyon örülnénk neki, de még várhat 2 évecskét az apróság. Az alatt a 2 év alatt jó lenne még utazgatni (nem mintha gyerekkel ne lehetne, de kettesben mégiscsak más)...

De ha ti nem vágytok ilyesmire, azt mondom, vállaljátok be, ha nem oszt nem szoroz még egy-két év.

2012. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem kortól függ, ha an egy stabil kapcsolatod, és egzisztenciád, érzelmileg érettnek tartod magad, akkor sok siekrt :)
2012. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
53%
Ha elég érettnek érzed magad az anyasághoz, van biztos anyagi háttered, a pároddal szeretitek egymást, akkor nem korai. Sok sikert a babázáshoz! :)
2012. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!