Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan rázzuk le finoman a...

Hogyan rázzuk le finoman a nagymamát? Idegesítő, hogy naponta legalább 5x-6x hív.

Figyelt kérdés

Reggel 6 és fél 7 között ara kelünk fel, hogy felhív minket. Nem köszön, csak ez az első kérdése: alszotok még?

Apu próbálja finoman közölni, hogy igen, és jó lenne ha nem ébresztene fel minket minden reggel (az ő anyja), azért mert ő nem tud aludni. Aztán olyan 8-10 között hív (szüleim nyugdíjasok, sokáig alszanak, utána mennek a kertbe), hogy ma mit főz apu ebédre. Nem vagyunk gazdagok, így nem tud minden nap frisset főzni, hanem 2-3 naponta főz. Dél körül megint felhív, hogy jó étvágyat kívánjon. Aztán 3 körül megint hív, ilyenkor nem szoktam felvenni mert tudom hogy ő az. Csak rákérdez, hogy anyuék hol vannak, holott tudja, hogy a kertben. 6-7 körül megint hív, ha apuék hazaérnek, ők felveszik, én nem. Este megint hív de akkor lehalkítjuk a vez.telefont, így nem halljuk meg. Másnap kezdődik elölről. Hétvégén ő főz, apu megy le hozzá, ilyenkor is 5-10 percenként telefonál hogy apu ezt meg azt vigyen, induljon már el stb. Tudom, hogy segíteni akar, hogy mi jobban jöjjünk ki anyagilag (bár apu rokkant nyugdíjából támogatjuk 30 E ft-tal havonta) és ő főz nekünk, de idegesítő, hogy hétköznap ennyiszer telefonál. Persze, egyedül van, unatkozik. De amikor a szülinapom vagy névnapom van, 2 napig nem hallunk felőle. Akkor bezzeg nem telefonál, hogy felköszöntsön. Nem szeretek nála lenni, mert a 4 unokája közül engem szeret legkevésbé. Amikor meghív minket ebédre, megkérdezi milyen sütit süssön, elmondom mi a kedvencem, hát neki arra nincs pénze. Mondtam, hogy megveszem a hozzávalókat a zsebpénzemből, csak csinálja meg. A válasza: nem! Amikor az unokatesómék (2 fiú) mennek ebédre, akkor semmi sem drága, kölcsönkér a szomszédtól, hogy konyakos meggyet, csokikat, madártejet, 2féle süteményt és pogácsát csináljon nekik. Nem vagyok féltékeny, mert a másik mamámtól megkapom ezeket ha kérem, csak egyszerűen nem szeretem őt mint nagymamát. Kb 12 éves koromig magáztam. Szóval, szeretnénk neki megmondani, hogy túl sokszor telefonál egy nap, és ez minket zavar. De hogy lehet ezt egy 65 év felettinek elmondani? Csevegő díjcsomaga van, olcsón beszél, ezért telefonál állandóan. Sokszor aput zargatja a mobilján, volt hogy engem is hívott délelőtt mikor suliba voltam, de számot cseréltem, így engem nem tud elérni.


2009. aug. 13. 15:33
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Annyit elfelejtetem leírni, hogy a 4. unokája Kanadában él, neki 3-4 havonta rak össze 15 ezer ft értékű csomagot, és küldi el. Évente max 5x vagy 6x megyek le hozzá. Másik mamám heti 2x telefonál, vagy mi hívjuk őt, ő hozzá heti 1x mentem suli alatt. Persze ő nincs egyedül de őt jobban szeretem, mert engem is és a nővéremet is egyformán szeretik.
2009. aug. 13. 15:40
 2/35 anonim válasza:
86%

uhh..ez picit durva >.<

szerintem mondd meg apukádnak,hogy mondja meg neki,hogy zavar titeket,hogy állandóan telefonál. így lenne a legegyszerűbb szeritnem,mivel nem álltok oan közel egymáshoz.

2009. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Csináljátok azt, hogy vegyetek számkijelzős telefont (vezetékesben is kapni ilyet, LCD kijelzője van), és a telefon-szolgáltatótól számkijelzést kérjetek...


Ezután mindig látni fogjátok, ha ő telefonál és egyszerűen ne vegyétek fel a telefonját!!! :D

Előbb-utóbb leszokik a hivogatásról!


A hajnali hívásait is ki lehet lőni : este halkra veszitek a telefont, vagy egyszerűen kikapcsoljátok, és csak 10-11 után kapcsoljátok vissza, mikor mindenki felkelt!


Komolyan, ez nem normális, hogy az egész családot a kénye-kedve szerint ugráltatja???


Kellene neki valami elfoglaltság, mert nagyon unatkozik, úgy látom... 8-[

2009. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk ugyan más okból, de az alakult ki, hogy este szépen kihúzzuk a telefont, mobilt kikapcsoljuk, reggel pedig, miután felébredtünk, vissza minden. Volt már néhány kellemetlen késői vagy korai telefon, ezért szoktunk rá erre.

Annak kellene elsősorban szólnia, akinek az anyukája a nagymamád (gondolom, apukádé). Ha rá nem hallgat, hiába kéri, akkor több fokozat lehetséges. A legenyhébb, amit javasoltak, a számkijelzős telefon. Aztán lehet esetleg őt felhívni az éjszaka közepén, amikor valaki a családból mondjuk épp az illemhelyiséget látogatja meg, és ezt bejelenteni neki. Meg lehet változtatni a vezetékes telefon számát is, és titkosítani. Igazából tényleg attól függ, hogy mennyire hallgat bárkire is.

2009. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%
Ha mást nem, de azért tudd szopatni rendesen a nagyi :D.
2009. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy ki kell húzni a telefont,és délelőtt viszadugni.
2009. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem tudja, hogy nem szívesen fogadjátok a hívását, netán úgy érzi, nem is szeretitek, és azért csinálja ezt a telefonálgatást, hogy foglalkozzatok vele. Nem hülye, biztos tudja, hogy zavar Titeket. De ahogy Ti próbáljátok kirekeszteni az életetekből, ő úgy próbál benne maradni. Érted? Kíváncsi lennék a sztorira az ő szemszögéből.

Én szeretettel próbálnám megoldani. Akármilyen, mégiscsak a nagymamád. Neheztel Rád, úgy érzi, nem szereted, és azért nem süt Neked süteményt. (Ez abból i slátszik, hoyg nem a pénz a gond, mert ha viszel hozzávalót, akkor is megmakacsolja magát.) Már öreg, próbálj engedni Te. Menj hozzá többet, légy vele kedves, puszilgasd meg, szeretgesd, ahogy egy Mamát kell. Szerintem lesz változás. :)

2009. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a nagyidnak csak törődésre van szüksége.Én megértem,hogy zavar,mikor korán reggel telefonál meg napjában többször,de legyél vele kedves,és inkább örülj neki,hogy van nagyid,aki törődik a családdal meg veled.

Egéybéknt szerintem azzal tudnád "lerázni",hogy azt mondod neki h majd ÉN hívlak,és amikor neked jó,akkor fölhívod őt.

2009. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A telefont nem akarjuk kihúzni + kikapcsolni, mert ha a másik mamám hirtelen rosszul lesz, a papám tud nekünk szólni. Sajnos történt ilyen, ezért nem kockáztatjuk meg a kikapcsolgatást. Meg azzal nem oldanánk meg a valódi problémát. Apu szólt neki, azt mondta hogy ha anyuék egész nap otthon vannak, nem csinálnak semmit (persze ez hülyeség) akkor miért ne beszélhetnének telefonon. A süteményes dolgon túltettem magam, nem érdekel. Ha megkívánok valamilyen süteményt, megsütöm magam. Ennyire azért már nagylány vagyok. Kisgyerekként sem szerettem odajárni, 5-6 évesen a iksgyerek meg szereti a nagymamáját, én nem szerettem. Sosem tekintettem rá úgy, hogy ő a mamám. Apukám anyukája. Egy rokon, akivel néha találkozni kell. :(

Nem hiszem, hogy csak az én hibám lenne, hogy ilyen a kapcsolatunk. Ha elmennék hozzá, és puszilgatnám meg ölelgetném,csak eljátszanék egy szerepet mert nem lennének mögötte érzelmek. :(

Számkijelzős a telefonunk, tudjuk mikor ki hív, ezért is van, hogy nem veszem fel. Amikor elhagytam a barátomat, nagyon csúnyán lehordott, hogy egy igazi kincset dobtam el magamtól. Mert az a fiú helyes volt, izmos a teste, kedves stb. Persze az, hogy megütött nem számít, mert "belefér".

2009. aug. 13. 16:31
 10/35 A kérdező kommentje:
Sokan biztosan megköveznének, idén még egyszer sem hívtam fel. Mindig ő hívott. Apuék sem hívják, mert minek? Mindig ő hív minket, mindig elmond mindent. Ha ebédet küld, apu délre megy le, fél1kor már csörög a telefon: Na hogy ízlett az ebéd? És persze azt akarja hogy apu minden nap menjen le hozzá. Beteg a lába, csak autóval tud közlekedni, busszal nem, de a benzin meg drága. Ezért heti 2x megy hozzá.
2009. aug. 13. 16:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!