Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogy telik a karácsony...

Nálatok hogy telik a karácsony? Mi az, amit a legjobban szeretsz benne?

Figyelt kérdés

Bocsi, de azzal kezdeném, hogy a kérdésem azokhoz szól, akiknek tényleg jól szokott telni az ünnep. Tehát olyan válaszokat nem kérnék, hogy egyedül töltöm, meg sehogy mert nincs családom stb. Bocsi.


Nekem a kedvenc ünnepem :))) a legjobb rész nálam az, mikor ülünk a nappaliban, és épp szaloncukrot fűzök :D igaz órákig tart, meg az ujjam is úgy néz ki utána, mintha megégett volna, de akkor is imádom. Olyan klassz, mikor mind ott vagyunk a nappaliban, a kandallóban ég a tűz, a fát meg együtt díszítjük.


2012. nov. 10. 17:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%
Mi a fát nem a Jézuska hozza ;)
2012. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Én azt szeretem, mikor leülünk a vacsorához, és utána mindenki elhelyezkedik valahol a nappaliban, a gyerekek ugrálnak, a felnőttek meg játszanak velük, nézik őket, és beszélgetünk... :) Mi amúgy ilyesmit kb. havonta csinálunk a családdal, nem várjuk meg vele a karácsonyt :) Ja, és még a fenyőfa illatát ilyenkor.
2012. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Mi csajosan töltjük mindig, Anyuval kettesben, elmegyünk egy wellness hotelbe 24.-25.-én és élvezzük a semmittevést. Viszünk mini karácsonyfát is, amit felszoktunk állítani az éjjeli szekrényen.:]
2012. nov. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Mi 23-án vagy 24-én fűzünk szaloncukrot, 24-én délelőtt feldíszítjük a fát, este pedig ajándékot bontunk. :) Másnap, 25-én nagymamámhoz megyünk, aki csinál ünnepi ebédet/vacsorát (majorannás csirke - imádom), ott töltjük az estét, aztán hazajövünk. :)

Én legjobban a készülődést szeretem, ajándékokat becsomagolni, szaloncukrot fűzni, fát díszíteni. :)

16/L

2012. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Én is imádom! Főleg már az előtte lévő készülődést. Fényekkel díszítjük a házat, kertet. Az ajándékvásárlás nálunk nem teher, meg bolondéria, mivel időben kigondoljuk,hogy kinek mit, így nem kapkodunk. 24.-én közösen díszítjük a fát a férjemmel. Tavaly még csak 3 hetes volt a fiunk, de úgy érzem idén ebben ő is tevékenyen részt vesz. Általában én megkésve ilyenkor csomagolom az ajándékokat!:)

Szenteste a két családnál vagyunk. Délután megyünk anyuékhoz, este anyósomékhoz. 25.-én ugyanígy. 26.-án tesómékkal itt nálunk látjuk vendégül a nagy famíliát. Anyósék, anyuék, idén lehet,hogy a sógornőm szülei is eljönnek.

2012. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
4-es! Az nem rozmaringos csirke? Majorannásról még nem hallottam, csak azért, de egyébként 25-én nálunk is csirke van - rozmaringos :) Szenteste halászlé, anyum főzi, nővérem csinálja hozzá a tésztát, mi addig még a fával elvagyunk, de én szoktam sütit sütni, csak azt általában még délelőtt vagy előző nap.
2012. nov. 10. 17:47
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Hát nem tudom, nálunk majorannás csirke, de fogalmam sincs, hogy/mivel készül. :D

16/L

2012. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ja akkor oké :D egy pillre azt hittem, hogy rozmaringosra gondoltál, mert én régen mindig összekevertem őket :P igaz nem magamból kéne kiindulni. Amúgy köszönöm szépen az eddigi válaszokat :) örülök, hogy másnál is ilyen szépen telik a karácsony. Az ajándékvásárlás egyébként nálunk sem olyan, hogy muszájból vesz vmit mindenki a másiknak az utolsó pillanatban. Mi szeretetből veszünk :) meg általában pl szüleim arra is odafigyelnek, hogy kinek mire van szüksége, ha nincs konkrét kívánsága. Mi "gyerekek" (azért van idézőjelben, mert már nem igazán vagyunk gyerekek, én vagyok a legfiatalabb, 20 éves) is próbálunk odafigyelni, hogy van e olyan, amit amúgy soha nem vennének meg maguknak a szüleim, de azért mégis szeretnének egyet s mást.
2012. nov. 10. 17:59
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
A vacsorát. Amúgy kellemesen szokott telni, szerencsére nem jön az összes rokon, azt nem bírnám. Egyik nap apámékkal vagyunk 5-en, másik nap anyámékkal 4-en. A többi rokont én nem látogatom ha nem muszáj. Fát díszíteni is utálok. De amúgy szeretem a karácsonyt, pedig nem vagyok se vallásos, se olyan aki hú de szeretne a családdal időt tölteni. Viszont maga az ünnep hangulata jó.
2012. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%
Amit szeretek a karácsonyban: Gyertyafény és gyertyaillat. Fenyő-illat. Fények (a világítás a fán). Mandarin és süti illat, cékla-illat. Régi karácsonyi énekek, lemezről. (ma már youtuberól, megtaláltam ott ugyanattól az előadótól). A kedvenc gyerekkori díszeim a fán. Mikor a vacsit készítem, és tudom, örülni fog a család. Mikor eszünk, és nyugalom van (idén talán már nem, egy éves baba mellett). Finom menü, mindig ugyanaz, savanyú lencseleves, krumplipüré-hal- cékla. Nagyon szeretem :) A csengettyű, amit már én szólaltatok meg, hogy itt járt a Jézuska. Ajándék-bontás, mindenhol csomagolópapír és nevetés, közben dumálunk arról, mi lesz jövőre. Fotózás. Ünneplő ruha levetése, lazulás. Beszélgetés, egy jó forró tea, és tényleg egymásra figyelés. Tavaly egy újszülöttel, idén pedig egy menő-manóval és növekvő pocakkal. Annyira várom már!!!
2012. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!