Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogy telik a karácsony...

Nálatok hogy telik a karácsony? Mi az, amit a legjobban szeretsz benne?

Figyelt kérdés

Bocsi, de azzal kezdeném, hogy a kérdésem azokhoz szól, akiknek tényleg jól szokott telni az ünnep. Tehát olyan válaszokat nem kérnék, hogy egyedül töltöm, meg sehogy mert nincs családom stb. Bocsi.


Nekem a kedvenc ünnepem :))) a legjobb rész nálam az, mikor ülünk a nappaliban, és épp szaloncukrot fűzök :D igaz órákig tart, meg az ujjam is úgy néz ki utána, mintha megégett volna, de akkor is imádom. Olyan klassz, mikor mind ott vagyunk a nappaliban, a kandallóban ég a tűz, a fát meg együtt díszítjük.


2012. nov. 10. 17:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

13-as mi az a kántálás vagy mi?

15/f

2012. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs vallási része a karácsonynak, ateisták vagyunk mindannyian, senki nincs megkeresztelve. Mi már december elején (de van, hogy november végén) feldíszítjük a házat, kint a fákat, bent pedig sok boltív van ezekre girland, gömbök és égősor kerül, és a lépcsőkorlátra is tekerünk fel égősort. Anyukámmal karácsony előtt 2 héttel elkezdünk aprósütiket gyártani, 8-10 félét. Két nappal karácsony előtt megsütjük a mézeskalácsot ( kb. 300 darabot). A szenteste nálunk régebben úgy telt, mikor még bátyám is itthon lakott, hogy vele díszítettük a fát, felszúrkáltuk a szaloncukrokat az akasztókra, meg a mézeskalácsokat. Utána megérkeztek nagyszüleim (később már csak az egyik mamám, a többiek meghaltak), beszélgetés, készülődés, majd vacsora és ajándékbontás. Ez sosem volt ugyanaz, mindig mást készítettek a szüleim, és mindig valami különlegesség volt. Szóval nem az volt, hogy egyik évben halászlé, másik évben pedig töltött káposzta. 25-én pihentünk, 26-án jöttek a többi tesómék családostól. Most már mamám se szokott jönni, más rokonokhoz megy, úgyhogy nálunk a 24. most úgy telik, hogy valami fincsi kaja van, de csak hárman vagyunk a szüleimmel. Ajándékozás ilyenkor nincs, én tőlük mindig pénzt kapok, mert azt kérek, azt ideadják. Ezután átmegyek a barátomhoz, náluk is vacsorázunk, ott is van ajándékosztás, aztán félrevonulunk kettesben, egymásnak is átadjuk a (nem nyilvános) ajándékokat. Ezután a barátokkal felmegyünk a városba beülni valahova beszélgetni, koktélozni. A legjobban a sütiket szeretem, meg a pénzt, amit kapok. 18/L
2012. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Azt hittem, csak nekem van már ilyen Karácsonyi-hangulatom :')

Amúgy azt, amikor ajándékot kapok és hogy olyankor mindig van egy csomó finom kaja*-*

2012. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Én leginkább azt szeretem benne hogy olyankor nálunk minden olyan békés és nyugodt és egy kicsit több időt töltünk együtt.
2012. nov. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Mi hármasban toltjuk anyukámmal és a testvéremmel.Anyukám mindig a főzést intézi hiszen abban nagy mester,én pedig mindig díszítem a lakást.Igazából sok mindent csinálunk együtt karácsony este,pl van hogy játékokat játszunk,régebben én gitároztam meg verset mondtam :D...

Idén megint játszani fogunk szerintem,meg csendesen beszélgetünk, nevetgélünk..

A légkort nagyon szeretem ,mert mindenki meg van nyugodva és legalább az az egy nap olyan különlegesnek tűnik :).

16/L

2012. nov. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
100%
Milyen szánalmas, hogy valaki itt lepontozza azokat, akik jó dolgokat írnak a karácsonyról.. irigy dög. A legcsodálatosabb ünnep! :)
2012. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 vikmat válasza:
Nekem is a kedvenc ünnepem:) a kedvenc részem amikor kibontjuk az ajándékokat :)
2012. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
26-os! Milyen igazad van :) pedig sokszor az emberek saját maguk rontják el ezt az alapvetően szép ünnepet azzal, hogy tehernek, kötelességnek érzik a fadíszítést, a minél flancosabb ajándékot stb. Pedig én is itthon már ezerszer megmondtam anyukáméknak, hogy semmit sem kérek karácsonyra, csak a fa legyen meg, amit együtt feldíszítünk, mert nekem az nagyon fontos. Hál'Istennek vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy mindenkinek jusson ajándék, általában drágábbak, mint amire én számítok :)
2012. nov. 11. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!