Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogy telik a karácsony...

Nálatok hogy telik a karácsony? Mi az, amit a legjobban szeretsz benne?

Figyelt kérdés

Bocsi, de azzal kezdeném, hogy a kérdésem azokhoz szól, akiknek tényleg jól szokott telni az ünnep. Tehát olyan válaszokat nem kérnék, hogy egyedül töltöm, meg sehogy mert nincs családom stb. Bocsi.


Nekem a kedvenc ünnepem :))) a legjobb rész nálam az, mikor ülünk a nappaliban, és épp szaloncukrot fűzök :D igaz órákig tart, meg az ujjam is úgy néz ki utána, mintha megégett volna, de akkor is imádom. Olyan klassz, mikor mind ott vagyunk a nappaliban, a kandallóban ég a tűz, a fát meg együtt díszítjük.


2012. nov. 10. 17:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

A készülődés adventtől kezdve, és maga a karácsony este, az ajándékbontás. Általában vannak fix kaják és van egy ami mindig más. A vacsora az ajándékbontás utén van, este 7 körül. Fix kaják:

-svéd gomba

-kocsonya

-ananászos csirkemell

-kukorica saláta

-görög saláta

Most több nem jut eszembe de van még.

15/f

2012. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

És még az hogy ilyenkor 6-an vagyunk Anyukám, Apukám, Nővérem, Nagypapám, Nagymamám és én. A nagymamám nem lakik velünk, őt este hozzuk el.

2012. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%
A karacsony nekem is az egyik kedvencem. Miota az eszemet tudom hagyomanyosan unnepeljuk. Elotte egy ket napal elkezdjuk a keszulodest. A ferfiak elmennek megvenni a karacsonyfat, tuzifat vagnak stb. A lanyok sutnek foznek (a toltottkaposzta nem maradhat ki:D) kidiszitjuk a lakast es a fat. Amig kicsik voltunk anyum szaloncukrot is keszitett, imadtam az illatat. Napkozbe mindenki becsempeszi az ajandekot a fa ala:). Delutan akinek van ideje elmegy templomba. Este leul az egesz csalad vacsizni. Vacsora utan odagyulunk a fa kore beszelgetunk egy kicsit aztan az egyik noverem felolvassa a Biliabol Jezus szuleteset, elenekeljuk a Menybol az angyalt:D es johet az ajandekbontas:) ..ami eltart egy darabig mivel nagy a csalad. Miutan ezzel is megvolnank a szuleim altalaba felmennek nagyszuleimet megkantalni, addig en es a noveremek elokeszitjuk az asztalt a kantasok varasahoz. Nalunk az a szokas, hogy karacsony ejjelen a lanyok otthon varjak a ferfi kantasokat, igy egesz ejjel fent kell lennunk. Valamikor reggel fele alszunk par orat, delelott meg az egesz csalad Urvacsorat vesz, delben pedig toltottkaposzta zabalas:D Na roviden igy unnepeljuk es nagyon halas vagyok a szuleimnek, hogy ezt nem hanyagoltak el foleg, h apukam megcsak nem is vallasos.
2012. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
ja es 24N (elozo voltam) :)
2012. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%
Megmondom oszinten, hogy nem voltam nagy karacsonyozos, de amiota gyerkocom van, azota uj ertelmet nyert nalam ez az unnep :) 24.-en anyukam foz, a levesek mindig ugyan azok, halaszle es husi leves, a masodik mindig mas. 25.-en anyosomeknal karacsonyozunk, masnap pedig itthon. Szaloncukor helyett gyumolcsot martok csokiba, (alma,banan,narancs), ezeket becsomagolom, es koszonom meg a vendeglatast :)
2012. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Jaj ez nagyon szép :) nálunk nem vallási alapú, senki nem vallásos, de ettől függetlenül a tiédet is ugyanolyan szépnek találom, mint a miénket :)

Nálunk úgy van, hogy olyan 6-7 között vacsizunk, ez elég sokáig tart, de legtöbbször anyumra kell várni, mert nagyon lassan eszik meg 2x annyi adagot, mint mi hárman (a testvéreim) együtt :D szóval egy idő után már így szugeráljuk, hogy kicsit siessen, mert bontanánk a vacsora előtt odacsempészett ajándékokat :D bevonulunk, mindenki mondja, hogy kinek melyiket szánta és akkor bontás :D én próbálom szépen kinyitni, mert sajnálom azt a szép csomagolópapírt ,de pl apum az fogja azt letépi, amit olyan nagyon gonddal bajjal becsomagoltam neki :D mert mindenki más ajándékát én csomagolom, csak a sajátom nem :P akkor úgy együtt van a család, esetleg berakunk vmi közös filmet (pl Muzsika hangja nálunk nagy klasszikus) eszünk sütit meg ilyenek :D nagyon imádom.

2012. nov. 10. 19:14
 17/28 A kérdező kommentje:
Úgy örülök, hogy ilyen sokunknak jelent vmi fontosat a karácsony :) mert mostanában inkább arról olvasni, hogy milyen hülyeség, meg ajándékot KELL venni és nincs ötlete, meg egyedül kell töltenie stb. Én mondjuk egyedül is ki tudnék hozni belőle jó dolgokat, de ettől függetlenül ilyenkor örülök a családomnak, még ha máskor sokat is veszekszünk :D
2012. nov. 10. 19:17
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
10. es vagyok. Láttam, hogy nagyon lepontoztatok. Mi rosszat írtam? Nem értem :(
2012. nov. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Amióta az eszemet tudom imádom a karácsonyt, a feldíszített fa, gyertyák, mézeskalács és bejgli illatok, hmmm. :)

Tavaly óta változott a program, mert összeköltöztünk párommal így a mi menetrendünket írom le.

Általában 23-án csomagoljuk be az ajándékokat, majd 24.-én előkészítem a vacsorához szükséges dolgokat, közben sütök (mézeskalács, diós-mákos bejgli, havas kifli, idén majd még sütök plusz hozzájuk valamit), amikor időm lesz akkor feldíszítjük párommal a fát, 7 körül vacsorázunk, majd átadjuk egymásnak az ajándékokat. Film nézés, pihengetés, forralt borozás.

25.-én ebédre megyünk anyáékhoz, ott leszünk kb. 6 óráig, utána anyósomékhoz megyünk ott vacsora.

26.-án megyünk sógornőmékhez, átadjuk az ajándékot a kereszt fiúnknak, beszélgetés majd megyünk haza.

Az ajándék vásárlás nálunk nem teher, szeretjük megajándékozni a szeretteinket.

Általában novemberben kigondoljuk, hogy ki mit fog kapni, így nálunk nincs az őrült rohangálás.

2012. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
18-as! Nem tudom, én mindenkinek zöld kezet nyomtam. Szerintem nem is válaszolók pontoztak le, hanem megint megjelentek az unatkozó hülyék, akik így élik ki az agresszivitásukat... avagy mégiscsak elolvassák ezt azok is, akikre nem tartozik a kérdés és féltékenyek, hogy pl nálatok is jó a karácsony, náluk meg nem.
2012. nov. 10. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!