Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 45 évesen első gyerek? Nem...

45 évesen első gyerek? Nem lenne röhejes iskolás korában?

Figyelt kérdés

Lassan 45 leszek, feleségem 26 éves és nagyon szeretne gyereket. Én a korom miatt kevésbé, elég sokáig agglegény voltam, a 30-as éveimben is inkább magammal foglalkoztam, úgy gondoltam, nem vagyok családapa típus.

Mióta házas vagyok, értelemszerűen nem csak magammal törődöm és várható volt, hogy egyszer a feleségem is akar majd gyereket. Én viszont a korom miatt már nem hiszem, hogy lenne türelmem, meg attól is félek, hogy ez "gáz" lenne majd a gyereknek, ha 10 évesen 55 éves apja lenne.

Szóval nem tudom, hogy be merjem-e vállalni.


2012. nov. 11. 19:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Vállald be, különben a feleséged otthagy.

26 éves, jó, hogy szeretne gyereket.

Ha te nem szeretnél, akkor keresni fog egy fiatalabbat, akivel lehet gyereke.

2012. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
A "gáz" nálad az, hogy nem szívből akarod azt a gyereket. A türelem az ember gyerekéhez nem korfüggő.
2012. nov. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Antony Quinn ha jól emlékszem 92 évesen is gyermeket nemzett, persze nem ez volt a kérdés. Szerintem ne hagyd ki az életedből ezt az élményt, menj bele. Gratula a fiatal feleségedhez. ;)
2012. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Én azt gondolom, hogy aki azt mondja, hogy nagy korkülönbséggel egy kapcsolat nem működhet, annak nincs igaza, de csak akkor, ha a kort nézzük. Mert attól még nagyon jól működhet. De ha ezen kívül mást is figyelembe veszünk, akkor már van alapja elgondolkodni rajta. Mint ahogyan a ti esetetekben is. Természetes dolog, hogy ő fiatal, könnyebben vállal gyereket, mint te, 45 évesen. Ebbe akkor kellett volna belegondolnia, amikor hozzád ment. Hogy bizony nagyon szép és jó együtt lenni, de mi van, ha eljön a gyerekvállalás ideje.

Én azt mondom, ha te nem akarsz gyereket, mert kétségeid vannak, azokkal a kétségekkel szembe kell nézned. Végig kell gondolnod. Ha végiggondoltad és nem megy, akkor ne vállalj gyereket. Viszont akkor meg azt kell figyelembe vedd, hogy ebből konfliktusok lehetnek köztetek, bár ha a feleséged normálisan végiggondolja a dolgokat, akkor nem sok értelme van haragudni, hisz ő választott magának jóval idősebb férjet.

Amúgy sok férfinak születik későn gyereke, akár még idősebb korában, mint amennyi most te vagy, viszont elhiszem, hogy nem feltétlenül tartod ideálisnak ezt a kort a gyerekvállalásra.

Szóval én azt tanácsolom, hogy beszéljétek meg a feleségeddel, mondd el neki az aggályaidat, de ha tényleg nem akarod, akkor csak az ő kedvéért ne vállald, mert az nem lesz jó, ha csak az egyik fél akarja a gyereket.

2012. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

Férjem 43 évesen büszkén tologatta a babakocsit. Igaz, megkérdezték: fiad, vagy az unokád?

Nem lenne röhejes iskolás korában sem.

Mint ahogy előttem írták, a feleséged gyereket szeretne, és ha Te nem, keres más apát a gyerekének.

Jó dolog szülőnek lenni, később sajnálnád, ha kimaradt volna az életedből.

2012. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 H* válasza:
82%
Én 15 vagyok az Anyám 52...kicsit késő szült, de attól még szeretem..Néha nehéz vele, mert nem olyan mint a fiatalok, fáj mindene..hát istenem, ez az élet rendje. Sztem ha még képes vagy figyelni egy gyerekre, és elmész vele néha biciklizni vagy sétálni semmi gond nem lesz. Viszont az nem jó ha nem törődnek vele mondván h ők már ehhez túl "öregek".
2012. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 SzilKa ***** válasza:
85%
Gyerekkori barátnőm pl. késői gyerek volt, az ő apukája így jóval idősebb, mint a megszokott, de soha eszünkbe se jutott cikizni miatta, meg sem fordult a fejünkben, hogy ez ne lenne normális dolog. A gyerekeknek az ilyesmi nem gáz.
2012. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
És ha gáz, akkor hajlandó vagy iskolás kölykök véleményéhez igazítani az életedet? Jóhogy a feleséged akar, persze az is érthető, ha te nem, elvégre a feleséged kb. a gyereked lehetne, effektíve már van neked egy :D
2012. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%
45 évesen még mindig mások véleményével foglalkozol és azzal, hogy mi ciki? ideje szarni másokra és csinálni amit akarsz! ha gyereket akarsz hajrá! és legyél is büszke rá, hogy nem félsz az új kihívásoktól :)
2012. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

ha a gyereked tisztel, és szeretitek egymást, akkor az a minimum, h jól leosztja azt, aki a szüleit bántani meri akár egy rossz szóval is.


ne aggódj, sztem pont ideális korban vagy. igaz lehet, h nem fogod látni az unokáidat, de fantasztikus dolgokat élhetsz át egy gyerek által. megfiatalít, és általa saját magadról is sokat tanulsz, még meglett férfiként is.


ha szereted a feleségedet, akkor tök mind1 mennyi idős vagy, a gyerek jó környezetben fog felnőni.

2012. nov. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!