Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 3 hetes a kisbabám,...

Jelenleg 3 hetes a kisbabám, tényleg nincs még immunrendszere? Mi védi meg, hogy ne legyen beteg? Iskoláskorú, közösségbe, iskolába járó gyerekkel érintkezhet? Nem lesz tőle beteg, ha benne esetleg "bújkál" valami?

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
anyatej teljes védetséget ad
2012. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy 3 hetes kisbabának még nem nagyon van immunrendszere. Nyilván ilyenkor kiszolgáltatottabb a betegségekkel szemben, ezért is van, hogy újszülöttet 6 hétig nem illik látogatni, csak a közeli családtagoknak. Egyébként az, hogy iskoláskorú az illető, vagy már 60 éves, az majdnem mindegy, hiszen ha "bújkál" benne valami, az korra, nemre tekintet nélkül bárkiben lehet, sőt, elég ha egy beteg ember a buszon ráköhögött és ő beviheti a bacit hozzátok. :) De beteg lehet, ez benne van a pakliban. Viszont ilyenek ellen nem sokat tudsz tenni, felesleges ezen rágnod magad. Az általában a minimum, hogy mikor valaki újszülött közelébe megy, az első, hogy kezet mos, nem fogdossa, puszilgatja össze-vissza, ha esetleg mégis felveszi, akkor egy textilpelust terít magára. De amúgy akár a férjed is hazavihet betegséget, ha emberek közé megy. :) Nekem óvodás a kisfiam, ott szinte mindig taknyol-köhög valaki, 2 hete még rota-szerű hányás-hasmenés volt a csoportjában, én meg hétvégén hoztam haza az újszülöttem. :) Remélem nem lesz mostanában beteg, de az tuti, hogy nem fogom a két gyereket karanténba tenni, hogy "jajj, nehogy megfertőzze a kicsit". :D
2012. okt. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Az anyatejben lévő ellenanyagok védik. Ezért van az, hogy az olyan genetikai betegsége, amelyek immunhiánnyal járnak, azok is csak később manifesztálódnak (kb. 6 hónap után)
2012. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem akarok kötöszködni,de anyatej ugyanmár,barátnőm nagy szoptatott babája 7 hónapja csak cici,aztán már 4x olyan taknyos hogy na!!akkor miröl beszélünk!én már nem hiszek ebben a nagy anyatej védettségben!tápszeres 10 hós baba,a barátnőmnek és nem volt még beteg! Pedig téli baba!
2012. okt. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet jönni egyéni ellenpéldákkal, de ezek nem negligálják azt, hogy az esetek túlnyomó részében egy anyatejes baba a számára lehető legmegfelelőbb védelmet kapja, az anya immunanyagait az anyatejen keresztül:).

Kedves Kérdező!

Az anyaméhben a magzati korban kapott immunvédelem fél éves korra ürül ki, ezért is javasolt a fél éves korig tartó(kizárólagos) szoptatás, mert az anyatejen keresztül kapott immunanyagokkal támogatod ezt a veleszületett immunitást. Ezért (is ) érdemes szoptatni, mert ha el is kap valami nyavaját, könnyebben átvészeli:).

[link]

2012. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!