Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 45 évesen első gyerek? Nem...

45 évesen első gyerek? Nem lenne röhejes iskolás korában?

Figyelt kérdés

Lassan 45 leszek, feleségem 26 éves és nagyon szeretne gyereket. Én a korom miatt kevésbé, elég sokáig agglegény voltam, a 30-as éveimben is inkább magammal foglalkoztam, úgy gondoltam, nem vagyok családapa típus.

Mióta házas vagyok, értelemszerűen nem csak magammal törődöm és várható volt, hogy egyszer a feleségem is akar majd gyereket. Én viszont a korom miatt már nem hiszem, hogy lenne türelmem, meg attól is félek, hogy ez "gáz" lenne majd a gyereknek, ha 10 évesen 55 éves apja lenne.

Szóval nem tudom, hogy be merjem-e vállalni.


2012. nov. 11. 19:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
57 éves vagyok, 3,5 éves a legkisebb fiam, a következő meg 12 ... javaslok neked egy jó poént, ha esetleg rádcsodálkoznak: Csináltam magamnak egy unokát, nem bízom másra.
2012. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
Emiatt ne aggódj, manapság teljesen elfogadott 40 felett gyereket vállalni, szóval ha szeretnétek, hajrá :)
2012. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%
Én azt vettem észre, hogy a gyerekeknek ez nem szokott gondot okozni, a felnőtteknek annál inkább.. Mármint az, hogy jaaaj, nehogy a nagyijának gondoljanak! :) De ez olyan butaság. Én is későn lettem anya (35 évesen), és a gyermekem ovijában, és a suliban is teljesen jól megvagyok a 30-as, 40-es szülőkkel! :) Senki sem piszkál, hogy te figyu már, te most kije vagy a gyereknek? :))) (mondjuk azért nem is nézek ki úgy, hogy a nagyanyjának nézzenek, de ha úgy néznék ki, sem érdekelne). A gyerek egy ajándék, kár kihagyni, ha jönni akar! :)
2012. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%
Azt hittem, nőről szól a kérdés, az már azért necces(ebb) lenne, de pasi? :))) Ők sokan 40 fölött érnek meg az apa szerepre.
2012. nov. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
48%

Nőnél ciki lenne, de férfinél nem.

Én 23 vagyok apu 47, de nagypapámmal is tök jó a kapcsolatom, isten bizony liberálisabb életfelfogása van, mint apunak :DDD

2012. nov. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesek vagytok, ti férfiak... öregnek érzed magad a gyerekvállaláshoz, de nem érzed öregnek magad egy 26 éves nőhöz. Aggódsz, hogy az unokádnak nézik a gyereked, de az esetleg nem zavar, ha a lányodnak nézik a feleséged (hiszen simán lehetne a korkülönbség alapján)!


Amikor összeházasodtatok, nem merült fel ez a kérdés? Természetesen várható volt, hogy a feleséged gyereket akar... Őt nyilván nem érdekelte az idegenek véleménye, amikor hozzáment egy majd' 20 évvel idősebb férfihoz, akkor téged miért érdekel, hogy mások mit gondolnak?

2012. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
16%

Azért egy gyerek nem ugyanaz, mint egy feleség.

A felesége attól hogy fiatal, egy felnőtt nő. Egy gyerek pedig egy gyerek, aki rohadt nagy felelősség.

2012. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%
ha egészséges vagy szerintem nyugodtan vállald be. Én azt gondolom, hogy egy férfinél nem ciki még 50-55 éves korig, utána is csak inkább fura.
2012. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%

A, te nem is akarod a gyereket


B, általában úgyis az anya intézi a legtöbb dolgot a gyerek után


C, 23 vagyok, apu idén volt 61 és sosem volt ciki számomra a kora, örültem hogy van egy szerető apám, akire bármikor és bármiben számíthatok, és nem csak véletlenül becsúszott gyerek vagyok, akit a szülők a hátukra sem kívánnak.

2012. nov. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
37%
Szóval mégis CSAK magadra gondolsz...
2012. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!