Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elváltunk, egy kisgyerekkel...

Elváltunk, egy kisgyerekkel maradtam egyedül, egy nagyon furcsa kérdésem van, segitetek?

Figyelt kérdés
Kövezzetek meg, de olyan érzésem van, hogy lezártam a házaságomat és a gyerekkel kapcsolatos érzéseim is megváltoztak. Mintha őt is lezártam volna magamban. NEm sikerült a család, innentől kezdve, egyedülállóként nem terveztem élni, igyhát érzelmileg is eltettem magamban a gyerekemet. Létezik ilyen kegyetlen dolog? Persze gondoskodom róla, meg minden, de lezártam magamban. Tönkretettem az életét, nem birom el ezt a terhet és ha ránézek, ez jut eszembe róla. Meg félek is az egyedül neveléstől, meg nem is igy terveztem, lelkiismeretfurdalásom van. Úgy érzem, hogy azzal, hogy elváltunk, tönkretettük az életét, igy már minek tanitgassam, családot nem tudok neki adni, ugyis rossz lesz neki, igy is ugy is, akkor meg mindegy. Vessetek meg, nem akarom ezt igy érezni, félek is, hogy miért érzem ezt, de ez van. Segitsetek, hogy ne érezzem igy. Nagyon kilátástalan sz egész.
2012. nov. 11. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Huuh, hát én ilyet még nem hallottam, pedig van pár elvált anyuka a baráti körben. Én is anyuka vagyok, de azt érzem, gondolom, ha szétmennénk a férjemmel, még jobban ragaszkodnék a gyerekemhez, és mindent elkövetnék, hogy ő jól érezze magát a bőrében, és ne sérüljön lelkileg és sehogy máshogy sem.


Arról nem beszélve, hogy lehet még családod (és amugy van is, hiszen a gyerekkel Ti is egy család vagytok ketten is!), ha te a klasszikus értelemben gondolod, hiszen hány de hány elvált nő talál újra társat magának.. esetleg még testvér is jöhet a gyermekednek.


De gyanítom, egy szakemberrel kéne erről elbeszélgetned,mert szerintem nem jók a gondolataid.. félelmetes számomra, amit írsz (a gyerek szemszögéből). Mennyi idős amúgy a kicsi? És te?

2012. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Gondolj arra, hányan járnak még ugyanebben a cipőben. Lehet, hogy hülyeség, de szerintem érdemes lenne néhány olyan filmet megnézned, amiben az anyuka egyedül neveli a gyerekét. Valami vígjátékot, vagy romantikus filmet. Talán segítene. :) Kitartás! A leírásod alapján a közelmúltban váltatok. Sokat változnak majd az érzéseid, ne aggódj!
2012. nov. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is félelmetes, ahogy érzek, hiszen a gyermekemet akartam attól megvédeni, hogy egy veszekedős családban nőjön fel, de nem gondoltam volna, hogy igy fogok érezni. Miért? Miért van ez??? Persze, hogy nem hallottál ilyenről az elvált anyukáktól, mert nem mindenki tud szembenézni mgával és bevallani, amit érez. Vagy ha be is meri vallni, akkor majd hülye lesz elmesélni, hogy nem igy akarta, neki ez igy nem kell. Mellesleg szerintem sem normális, hogy igy gondolom. Félek magamtól, mi jöhet még?
2012. nov. 11. 23:18
 4/14 James McClendon válasza:
78%

Nem vetlek meg, együtt érzek veled. Sajnálom, hogyha végérvényesen vége a házasságodnak. Ez bizonyára egy nagy és komoly seb a számodra, egyáltalán nem akarom elbagatellizálni. Az is igaz, hogy az ideális a gyermek számára az olyan család, ahol apa és anya együtt maradnak, és szeretik egymást. De meg tudom érteni, hogy van olyan, hogy ez nem jön össze, és elromlik minden. Lehet, hogy te is hibáztál ebben, lehet, hogy csak a párod. Ha hibáztál, azzal majd egy nyugis időszakban érdemes szembenézni, de most nem is ez a fontos.


A lényeg: még egyáltalán nem biztos, hogy tönkretetted a kisgyermeked életét. Lehet, hogy kapott sebeket (pl. ha esetleg kiabáltatok fölötte, stb.) de a szeretet sok mindent be tud gyógyítani. A kérdésedből nem derül ki egyértelműen, hogy te az édesanya vagy az édesapa vagy, de feltehetően az előbbi (bocs, ha tévedek). Szóval még semmi sincs veszve, és lehetsz még nagyon jó anyukája, és a tépelődő kérdésedből ítélve, szerintem eddig is az voltál! (Tudod, a rossz szülők gyakran meg vannak győződve arról, hogy mindent tökéletesen csinálnak, és pont a hozzád hasonló tépelődő emberek azok, akik sokkal jobban csinálják, mint gondolják!)


Ötletek:

1. Ha most nehéz ránézni (pl. mert lelkifurdalásod van, a volt párod látod a gyermekben, stb.) akkor ezekben a napokban, hetekben, próbálj segítséget kérni olyantól, akiben megbízol, pl. édesanyádban.


2. Akármit is tett a volt párod, neveld arra a gyermeked, hogy tisztelje és szeresse őt (és akkor vele is remélhetőleg jó lesz a kapcsolata)


3. Higgy a megbocsátás erejében! Tudod, én keresztény vagyok, és hiszek abban, hogy Isten megbocsát. Bocsáss te is meg: a párodnak is, és ha megbántad, ha valamit rosszul tettél, magadnak is.


4. Az ilyen nehéz helyzetekben megmutatkozik, hogy kik az igazi barátaid. Ne félj rájuk támaszkodni, ameddig rendbe nem jössz.


5. Jelent-e valamit számodra, vagy sem, nem tudom, de ma este egy számodra ismeretlen ember Prágában imádkozni fog azért, hogy a helyzet rendbe jöjjön.


James William McClendon

2012. nov. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Normális az, amit érzel, de nem látod, hogy nem a gyerekeddel tartod az érzelmi távolságot, hanem magaddal. Te nem akarsz ránézni, mert neked lesz rossz, mert te tetted őt tönkre. Neked kell magaddal elszámolnod, és igenis elvállalni a rossz érzéseidet. De a lényeges az lenne, hogy arra koncentrálj, hogy sokkal jobb külön lenni, mint egy mérgező családban nevelni félre egy gyereket.
2012. nov. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
1. vagyok. Nagyon jóban vagyok ezekkel az anyukákkal, tudom, miken mennek keresztül, mindenki fél.. rettegnek az anyagi bizonytalanságtól, hogyan tovább, mi lesz, hogy lesz, de abban mindegyik egyforma, hogy a gyerekükért ölni tudnának, és ők az elsők, és legfontosabbak. Kettő pont ezért vált el, mint Ti, mert nem akarta, hogy a gyerek örök veszekedés, feszültség közepette nőjön fel. Amióta ketten vannak, lenyugodott az életük, túl vannak az első sokkon, és nagyon szeretetteljes a kapcsolatuk (mármint anya és gyereknek). Szerinem Te is várd meg mig egy kicsit ülepszik a dolog, ha jól értem, ez még elég friss nálatok.
2012. nov. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
szerintem logikus az érzelemnek minden szegmense. De attól még nincs ennek a kis hangnak igaza! A tény, hogy úgy érzed te tetted tönkre az életét (ami nem igaz!)már azt jelzi, hogy nem zártad te őt le, nagyon is törődsz vele! A gyermekek sokszor úgy érzik, ők a szülők válásának oka. Normális, hogy a szülők is úgy érzik, a válás tönkreteszi a gyermek életét. Az hogy nem sikerült a család, nem a kicsi hibája. De nem is a Tied. Te is megadhatod neki amire testileg és lelkileg szüksége van. (plusz nem biztos hogy egyedül kell felnevelned!!!) Vannak családok, ahol apa anya is ott van, mégis boldogtalanul nő fel a gyermek mert mondjuk bántják vagy ignorálják az igényeit! nem törvényszerű, hogy a Tied is boldogtalan lesz! Sőt! Megtörheted az ördögi kört. Nem okoskodni akarok, és osztani az észt, mert nincs is miből osztani... de szerintem egy pszichológus segíteni tudna,hogy tisztán lásd a dolgokat, és lenne kivel beszélned. Nem érdemelsz megvetést, és ha valakitől azt kapsz, az őt írja le leghamarabb! Ráadásul gondolom a pénz is probléma :(. A családsegítő tud segíteni több módon is! És tanácsot is tudnak adni. Nem hiszem, hogy már nem szereted a gyemekedet csak krízisben vagy. szurkolok neked!!!!
2012. nov. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen érthető a kaotikus érzelmi világod. Amikor velem valami nagy dolog történik, akkor olyan a lelkem, mint a hógömb, amit összeráztak és káosz van benne. Aztán idővel minden a helyére kerül és kialakul az új rend. szerintem veled is ilyesmi lehet...nem tudod hova tenni a közös gyermeket lélekben, mert része egy olyan dolognak, ami már nincs.

Egyébként nem az Ő életét tetted tönkre, az övé még nagyon sokára fog kezdődni (nem tudom hány éves mondjuk). Neked az a dolgod, hogy felkészítsd az életre. Ő a Te tanítványod ilyen nézetben. Persze kihat az életed az övére, de nem egy a kettő. Próbálj újra jó kapcsolatot kialakítani vele és tartsd szem előtt, hogy annak ellenére, hogy átmenetileg (felnőtt koráig) Tőled függ a gyermeked egy külön álló emberi lény.


Remélem sikerül helyreállnotok, kitartást kívánok!!


24N (a szüleim nekem is elváltak és nem ment tönkre az életem ;) )

2012. nov. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Húúú és én azt hittem csak bennem mentek végbe ilyen dolgok.Hasonló volt nekem is bár senkinek nem beszéltem róla soha.Nem tudom ezt megmagyarázni,de iszonyú gyűlöletet éreztem a volt férjem iránt,és a lányomban nagyon kiéleződtek az apja vonásai,a gesztusok amit tőle örökölt.Addig észre se vettem ezeket,a válás után nagyon.Bennem is kialakult egy elutasítás a gyermekem felé.Igyekeztem nem éreztetni vele,erőt vettem magamon,de biztosan érezte ő is.Meg emiatt nagyon lelkiismeret furdalásom volt,milyen egy sz@r anya is vagyok.De ez elmúlt idővel,sokat gondolkoztam,és egyenesbe jöttem magammal.Nem nyaldostam tovább a sebeimet.Fel kellett állnom mert a lányom számított rám,csak az számított hogy boldogok legyünk.Sikerült is,újra férjhez mentem,azóta már 3 gyermekem van.Nagyon tudatosan igyekeztem alakítani a sorsunkat,a lányommal nagyon jó a kapcsolatom.Nem tettem tönkre az életét,sőt.Nézd ezt a másik oldalról.Nem lettél volna boldog te sem és ő sem egy rossz kapcsolatban.A lányom a nevelő apját tekinti az igazinak(miután az igazi le se tojja)Most még kilátástalannak tűnik,de nem az,az idő mindent elrendez,csak előre nézz és ne hátra.Sok sikert!
2012. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Mikor szüleim elváltak azon vitatkoztak hogy én kihez kerüljek. Egyik sem akart. Gyorsan megtanultam, hogy csak magamra számíthatok. Akkor nagyon bántott. Most már úgy érzem, hogy ha nem így történt volna, akkor nem lennék ilyen sikeres az életben. Nem haragszom a szüleimre, szeretem őket. Nagyon jó barátaim. Jelenleg külföldön élek és mondhatni boldog vagyok.
2012. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!