Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Annyi ilyet olvasok, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Annyi ilyet olvasok, hogy baba után egyedül marad az anyuka. Lehet furcsa kérdés lesz, de ilyenkor ELVILEG, nem lehetséges, hogy anyuka lerakja apuka küszöbére a babát, hogy te neveld, ha már leléptél?

Figyelt kérdés
Jogi, vagy akármilyen akadálya nincsen, gondolom. Csak elméleti kérdés, tudtok-e esetleg példákat, vagy ilyesmi?
2010. jan. 21. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
De én például ha megszenvedek a kisbabáméra nem lennék annyira elvetemült hogy lerakjam a küszöbére!Semmi értelmét nem látom!De ki hogy van vele
2010. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Elvileg persze, lehetséges lenne, de egy anya sokkal jobban kötődik a babához, és még az is a baba jólétét és túlélését tartja szem előtt, aki később nevelésbe adja.

Ez egy biológiai ösztön, hogy meg kell védeni a gyereket. Ezért rakják le őket kórházak ajtaja elé, és nem totál idegenekhez, mert a kórházban ellátják, és megfelelően gondoskodnak a további sorsáról.


Na most kérdés: a te anyai ösztönöd hagyná, hogy egy olyan emberre bízd az újszülött gyereked, aki téged is ott hagyott? Ha igen, ott valami ugyanúgy nincs rendben, mint azzal, aki bántja a babáját...


Az más kérdés, hogy ha valami történik a gyerekeddel a lerakást követően, és az apa nem vállalta az apaságot, akkor ellened (vagyis az anya ellen, itt nem a kérdezőre gondolok, bocsánat a személyes hangnemért) folyik majd eljárás gondatlan veszélyeztetés meg egyebek miatt.

2010. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ilyen elő fog velem, fordulni, csak elgondolkodtam :) Köszi a válazsokat!
2010. jan. 21. 21:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Én már olyanról hallottam, h anyuka egyedül maradt a babával, az apuka lelépett még a terhesség időszakában, és nem is érdeklődik a baba hogyléte felől, úgy tesz mintha nem is létezne :S :( De anyuka megtartotta a picit, ha az apát nem érdekli a gyermek, akkor se fog foglalkozni vele, semmi pénzért! Pedig részben az ő tette következménye!!

Én egyrészt sajnálom az anyát, h egyedül kell nevelnie a gyermeket(az jobb eset, ha a szülők/már nagyszülők segítenek a nevelésben)

másrészt pedig óriási felelőtlenségnek tartom a fiatalkori gyermekvállalást(pl: aki 18-19 éves anyuka, illetve nincs meg a megfelelő családi háttér, vagyis csonka családban nő fel a pici)

20/L

2010. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen, van ilyen ismerősöm, akinek a felesége állítólag "letette" nála a gyereket, így ahogy írod. Sőt, engem az anyám passzolt le ugyanígy rokonokhoz. A részletekbe nem szeretnék belemenni.
2010. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Gyereket küszöbre nem rakunk, mert az kimeríti a kiskorú veszélyeztetése fogalmát, mert a gondozásodra bízod gyerek sérelmére követed el. Nem szoktak jól végződni azok a történetek amikor valaki annak reményében vállal be egy babát, hogy ezzel megtartathatja férfit. Sőt nőként,anyaként azt gondolom, hogy akármilyen stabil kapcsolatba is szülöm a gyereket, akkor is megtörténhet, hogy a kapcsolat megromlik. Bárkinek a paklijában benne lehet, hogy gyerekét egyedül nevelő szülővé válik. Nem könnyű feladat, sem anyagilag sem egyébként. A gyerek nem tehet semmiről, nem lehet két felnőtt ember egymás közötti konfliktusában a bosszú eszköze.
2010. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én fiatal egyedülálló anya vagyok. Persze, létezni létezhet ilyen, de én sose adnám oda a gyerekemet az apjának. Megbízhatatlan, szavahihetetlen ember, csak sajnos ez későn derült ki. Egy kisegeret nem bíznék rá, nemhogy egy gyereket. Na mindegy, nem is ez a lényeg. De szerintem ilyen csak ritkán fordul elő. Az ismerettségi körömben van ilyen is. Nem nagyon közeli ismerős, de azért nagyjából tudom mi történt. Ott jó viszonyban váltak szét, a gyerekek sem voltak már olyan picik (ikrek), már elmúltak 3 évesek. Az anyuka olyan munkát kapott, ami miatt állandóan utaznia kellett, napokra, néha hetekre. Az apukának viszont olyan állása volt, ahol teljesen kötetlen volt a munkaidő, és a legtöbb munkáját otthonról is el tudta végezni. Így megbeszélték, hogy nála legyenek a gyerekek. Az anyuka rendszeresen látogatja őket, amikor itthon van akkor ő megy értük az oviba, sok programot csinálnak együtt, része az életüknek. Szóval én nem ítélem el ez miatt. De szerintem ez eléggé ritka eset.

Az olyan nőt viszont épp annyira elítélem, mint az olyan férfit, aki a másik szülőre hagyja a gyereket és felé sem bagózik. Ez alól kivételt képez az, amikor egyes nők a férfit becsapva esnek teherbe, szerintem ott teljesen jogos a felháborodás, mert ha az apa egyáltalán nem is akart apává válni, és csőbe húzták, akkor nem érzem úgy, hogy erkölcsi kötelessége lenne gondoskodni a gyerekről, hiszen nem is akarta egyáltalán. És nem utólag nem akarta, hanem már eleve nem akarta.

2010. jan. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja közben eszembe jutott egy hasonló eset. De ott az apa nem hagyta el az anyát gyerekel, hanem az "anya" elvitte a babát az apai nagyszülőkhöz, mondván szeretnének kicsit kettesben lenni, egy pár órára, majd hazament és amíg az apuka dolgozott, szépen összepakolta a cuccait és lelépett.
2010. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ismerek egy 17 éves srácot, akit kb születése óta az apja nevel. szinte nem is ismeri az anyját. van ilyen.
2010. jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha Te férfi vagy megértem a kérdést.Akkor bízz benne hogy nem így lesz.Ha a nő vagy akkor neked nem érdemes válaszolni sem.
2010. jan. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!