Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az önfegyelmet,...

Hogy lehet az önfegyelmet, önuralmat gyakorolni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Agyban, pl amire ideges vagy olyan célszerű nem ugrani rá, hanem érdemes kikapcsolni azt a részt, és így kizárod magadból

Nálam így sikerült

20/F

2012. nov. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kikkel szemben nincs önuralmad? Gondolom, csak azokkal akiktől nem félsz. Családtagok, nálad gyengébbek. Képzelj a helyükre egy százhúsz kilós, kopasz vadembert. Máris tudod magad fegyelmezni.

Ha más értelemben nincs önuralmad, például valami szenvedélyed van aminek nem tudsz ellenállni, az meg csak egy döntés. Hiába cifrázzák ezt a témát, olyan nincs, hogy valaminek nem tudok ellenállni, csak olyan van, hogy nem akarok. Ha be lennél zárva valahova, ugye, hogy mindennek ellen tudnál állni? Hát ennyi.

2012. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem, szenvedélyem az nincsen!:-) Saját magam szeretném visszafogni, megállítani. Régebben egy nyugodt, kiegyensúlyozott ember voltam, és végtelenül türelmes.

Most pedig teljes fordulatot vettem. Folyton morgok, veszekszem, főleg az 5 éves lányommal, utána pedig a lelkiismeret furdalás miatt sírok, hogy én vagyok a felnőtt, és nem tudok uralkodni magamon, Folyton azt érzem, hogy feszült, ideges és fáradt vagyok.Egyszerűen ez így nem mehet tovább, nem szeretnék ilyen maradni, sőt mi több, ennél nem szeretnék rosszabb lenni, csakis jobb... de hogyan ?

2012. nov. 12. 13:53
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja igen: és köszönöm szépen a válaszokat!!:-)
2012. nov. 12. 13:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni,vagy csinálj önismereti gyakorlatokat.De ezt nem szabad elfajulni hagyni,mert elüldözöd magad mellől az embereket.
2012. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A tévéreklám szerint simán csak vitaminhiányod van, aszerint elég lenne mindenféle lóf*szt beszedegetni és szép az élet.

Szerintem, a sport vagy egyéb elfoglaltságok sem rossz, de az tüneti kezelés, feszültség levezetésre jó. Érdemesebbnek tartom megvizsgálni az életed, a körülményeid, hogy megtaláld az okot, amitől ilyen vagy, és aztán azon próbálni változtatni. Lehet, hogy valami elégedetlenség lappang a háttérben, csak nem tudatosult, ezen lehet változtatni. Arra figyelj, hogy azt akard csak megváltoztatni, amit ténylegesen meg is tudsz. A szélmalomharc még feszültebbé tesz.

2012. nov. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Én is attól tartok, hogy van valami az életedben ami feszültséget, elégedetlenséget okoz. Sokszor nem mer őszinte lenni igazán magához az ember, mert félelmetesen hangzik az mondjuk, h már nem szeretem a férjemet vagy, hogy teljesen más életet szeretnék stb.

Kell egy önvizsgálatot tartani.

2012. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Fulár ***** válasza:
Sajnos már jó ideje tart a folyamat.Kifordúl önmagából a világ.Eltorzúl és az igazi emberi értékek kezdenek felszívódni.Biztosíthatlak róla,hogy nem veled van a baj.Sokan járunk ebben a cipőben.Fiatalok idősek,férfiak és nők egyaránt. :(
2012. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, mindenképpen megpróbálom megkeresni a "baj" forrását, mert amilyen úton most haladok, az nem tetszik, és nem is én vagyok:-( Illetve sajnos én vagyok, de nem akarok ilyen maradni.Nincsen társaságom, telnek úgy el napok, hogy a két gyerekemen, és a férjemen kívül nem beszéltem senkivel.

2012. nov. 14. 13:35
 10/15 anonim válasza:
A sport tényleg segíti a feszültség levezetését. Én személy szerint a karatét tudom ajánlani, itt valóban szükség van önfegyelemre és önuralomra.
2012. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!