Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátomnak haldoklik...

A legjobb barátomnak haldoklik az anyukája, és nagyon rosszul van a srác, hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Múlt héten derült ki, hogy az anyukája súlyos beteg, kb. fél éve van hátra, de azt is kórházban fogja tölteni :(

Múlt hét pénteken meg szombaton elmentünk bulizni a haverommal (ő mondta h menjünk) mind a két nap full részegre leitta magát, pénteken úgy kellett hazavinnem, meg ott sírt egész úton, de nem mondott semmit. Tegnap délután is felhívott h ugorjak fel felugrottam és tök részeg volt :S Az a baj h most tök egyedül van a lakásban (az apja külföldön lakik, elváltak), és azt mondta, nem tud megmaradni ott egyedül, úgyhogy tegnap ott aludtam náluk. De egyébként nem is akar bezsélni erről az egészről, én mondtam neki, hogy ha bármit akar itt vagyok, meg jobb az, ha kijön az emberből, de nem bír beszélni róla, és nem tudom, most hogyan segíthenék neki, erőltessem, vagy ne, nézzem tétlenül ahogy minden nap leissza magát vagy nem, nem tudom mit tehetnék ebben a helyzetben :( És szar látni, mert alapból egy tök életerős meg vidám ember, és akarnék segíteni neki, csak nem tudom, hogy hogy.

Mindketten 18 éves fiúk vagyunk


2012. nov. 13. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
jó, hogy van egy ilyen barátja ... mondanám, hogy értesd meg vele a pia nem old meg semmit, de nem hiszem, hogy képes lennél rá ... azért próbáld meg ... az sokat segít, hogy van jóbarátja
2012. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat segíthetsz azzal, ha a lehető legtöbbször a közelében vagy. Ezzel esélyt adsz neki arra, hogy ha beszélni akar a bánatáról, legyen kinek elmondani. Az természetes, hogy ilyen körülmények között nem akar egyedül lenni a lakásban. Gondolom, te a szüleiddel laksz. Neki az jó érzés lehet, ha nálatok lehet, nyugodt körülmények között. Különben is, ha kevesebbet van egyedül, kevesebb alkalma van az ivásra. Azt viszont ne erőltesd, hogy beszéljen a gondjairól.
2012. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Antimod ***** válasza:
100%

Ez bizony egy nehéz időszak, főleg neki, de neked is.

Ahogy az előző is mondta, nagyon fontos, hogy támogatod. Még ha most nem is tudja feldolgozni, később ez nagyon sokat fog jelenteni neki.

Hogyan tudod leszoktatni a piáról? Sajnos valószínűleg sehogyan, amikor józan, akkor próbálj hatni rá, de ha az italba tudja csak folytani a bánatát, akkor nehéz lesz.

Az jó, ha mellette vagy, segíts neki abban, amiben tudsz, és úgyis fogja mondani, hogy mire van szüksége. Mindig tedd azt, amit a "belső hang" súg, hogy tenned "kell".


Nekem is van egy ilyen ismerősöm, alig pár évvel volt idősebb, mikor ugyanígy egyedül maradt. Ő talpraállt, közel 10 év után végre saját családja is van, igaz, soha nem alkoholizált, és csak keveset tudok arról, hogyan tette túl magát a dolgon.

2012. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerencsés, hogy ilyen barátja van.

Még nagyon friss a hir és gondolom hirtelen jött.

Amit most tehetsz, hogy a lehető legtöbb időt vele töltöd.

Még ha azt mondja az ember, hogy jobb egyedül ilyen esetben nem feltétlenül igaz. Mindig jó, ha van mellette valaki.

Hagynod kellene egy kicsit, hogy "kitombolja" a fájdalámát.

De aztán próbáld megértetni vele, hogy ez nem megoldás és erősnek kell lennie. Ne azt lássa az anyukája, hogy mennyire tönkre megy a gyereke. Ne igy kelljen elmennie.

Az ő "feladata" az, hogy a lehető legszebbre varázsolja édesanyja hátralévő idejét. Minnél több, szebb közös emléket gyűjtsön amig még teheti. És te segits neki benne.

Nagyon sajnálom. Kitartás.

2012. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Közben sikerült megbeszélnem a szüleimmel, hogy pár hétig itt lakjon nálunk, szerencsére van hely, remélem, így jobb lesz neki is.

2012. nov. 13. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!