Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kellemetlenül érzem magam,...

Kellemetlenül érzem magam, mert a barátom fizeti a közös nyaralást. Ő dolgozik, én még tanulok. Vagy ez így helyes?

Figyelt kérdés
Jövőhéten megyünk 3 napra kikapcsolódni. Egyik szomszédjának a nyaralójába megyünk. Ő fizeti a nyaralás 100%-át. Nekem egy fillérem sincs. Kellemetlenül érzem magam, lassan ott tartok vissza kellene mondanom. Eddig elég sokat költött rám, és lelkifurdalásom van emiatt. Vagy ne legyen? 18/L (párom 26)
2009. aug. 14. 10:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Mond el neki, hogy hogy érzel. Amúgy szerintem ő nem érzi, hogy sokat költ rád, mert akkor vagy nem mennétek sehova, vagy már mondta volna, hogy jó lenne, ha adnál bele te is. Nem kell, hogy lelkiismeret furdalásod legyen, mert tudja, hogy nekem nincs pénzed, még tanulsz.
2009. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Mivel nincs pénzed, igen jól van így. Hogy emiatt rosszul érzed magad az nagyon jó! Sajnos vannak a világon olyan emberek, azok az ingyenélők, akik mindig csak kapni akarnak, aztán meg örül a fejük és meg sem hálálják, és nincs is emiatt lelkifurdalásuk. Ez igy rendjén van, de ha majd lesz önálló kereseted, háláld meg pl vidd el majd te őt valahova :)
2009. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Szia!Előszöris, ha Ő hívott, ne törődj vele.Nem tudom mióta vagytok együtt,de végülis férfi, megteheti, hogy fizet.Egyébként én is pont így voltam egy hónapja nyaralni.Én suliba járok, ő melózik.Először ugyanígy éreztem mint TE de aztán rájöttem, hogy én modom a koszos cuccait én tartok rendet nála én takarítok...Szóval ennyit megérdemlek.
2009. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi, elírtam:S MOSOM
2009. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Rossz, hogy minden este beülünk valahova meginni egy üdítőt, állandóan el akar vinni vacsorázni (apukám sokszor olyat főz vacsira amit mindketten szeretünk így "megúszom" az éttermet) Múltkor a plázában akart nekem 15 ezerért papucsot venni. Majdnem elsírtam magam,mert iszonyat kedves tőle de nem fogadhattam el. :(

Jól keres de a pénze nem érdekel. Sokszor sírtam már, mert olyan helyekre akart elvinni ahol még nem jártam (pl. Horvátországba) és a hisztim miatt veszekedtünk és nem vitt el.

2009. aug. 14. 10:53
 6/26 A kérdező kommentje:
3 és fél hónapja. Én még ezt se tudom megtenni, hogy mosok vagy főzök rá, mert az anyukájával lakik, meg nem tudok főzni, csak sütni. De az édességeket meg nem szereti. :(
2009. aug. 14. 10:55
 7/26 anonim ***** válasza:
15%

Egyáltalán nincs jól. Akinek nincs pénze, az ne menjen másnak a pénzéből nyaralni. Bocsánat, akit ezzel megbántok, de ez a véleményem. Én 22 éves vagyok. Az egyik barátnőm úgy ment el nyaralni 1 hétre a Balatonra a barátjával, hogy mindent a barátja fizetett, szállást, belépőket, utazást. Barátnőmnek ez természetes volt nekem meg felfordult a gyomrom tőle.

A párom dolgozó ember, én tanuló vagyok. Csak akkor megyünk el valahova, ha kitudom fizetni mindennek a felét. Nem tudnék a szemébe nézni, ha mindent ő fizetne.

Ha eldöntjük hogy elmegyünk 2-3 napra valahova, akkor már előtte legalább 2 hónappal megbeszéljük, és annyi idő alatt összetudom kuporgatni a rávalót.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egy lány soha ne fogadjon el semmit, amit a fiú felkínál neki, de úgy gondolom hogy ennek nem kéne többnek lennie egy mozinál, vagy egy születésnapi vacsoránál.


Elhiszem hogy rosszul érzed magad miatta, és hogy őszinte legyek ha a helyedben lennék, nem kéne visszamondanom, mert már eleve nem fogadtam volna el.

2009. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Az jobb ha ezzel megbántom a párom és összeveszünk?

De egyébként én is hasonlóan gondolkozom.

2009. aug. 14. 11:00
 9/26 anonim ***** válasza:
Ne kezdj emiatt hisztizni! Figyelj, ezen csak az látszik hogy mennyire de mennyire imád téged. Kár ezen aggódnod. Ha van rá pénze akkor tegye, ne legyen ez akkora gond neked hogy veszekedj miatta, tartsd magadban.
2009. aug. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

De ez tök olyan érzést kelt bennem, mintha kihasználnám. :S

Régóta nem voltam nyaralni, és jó lesz kettesben lenni vele de akkor is rossz érzést kelt bennem. :(


Én is nagyon nagyon imádom. De nem akarom, hogy ennyit költsön rám.

2009. aug. 14. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!