Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyes ilyenkor? Ti mit...

Mi a helyes ilyenkor? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban lakik egy félárva kisfiú,papiron van anyja.

Van egy házaspár aki foglalkozik a gyerekkel hétvégente,nagymama abban a hitben él hogyha ő meghal akkor hozzájuk kerül a gyerek.Kiderült hogy nagy valószinűséggel nem igy lesz,ha a mama meghal a gyerek árvaházba kerülne.Még belegondolni is rossz.

Mikor pici volt magunkhoz akartunk venni de mikor megtudtuk hogy nem örökbefogadható akkor elálltunk a dologtól.20évesen képtelen lettem volna elfogadni hogy nevelem a gyereket aztán jön az anyja és elveszi tőlünk.

Most mikor ez kiderült mármint hogy nem biztos agyerek sorsa megint megfordult a fejemben hogy mi lenne ha magunkhoz vennénk(ha a másik pár tényleg nem teszi meg)mégis jobb lenne nálunk mint árvaházban.A gond csak ott van hogy a helyzet még mindig fennáll,anyuka jön és elveszi,meg közben saját gyerekünk is született és kicsit féltem hogy mindez borul,egy majdnem kamasz 10évesről beszélünk.

Egyrészt nagyon fájna ha bekerülne egy árvaházba másrészt viszont nagyon féltem feladni a saját életem.

Mit tennél ebben a helyzetben,


(ne firtassuk az anyának miért van még mindig joga a gyerekhez,talán 3*látta eddig,a gyerek tudja hogy ki az anyja de azt is hogy nem kiváncsi rá)


2011. okt. 14. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gondolatok foglalkoznak,hogy félsz feladni az életedet,és már egyszer visszaléptetek,akkor én nem erőltetném a dolgot.Nem autóról vagy vagyontárgyól beszélünk hanem egy gyerekről.

Inkább ne erőltessétek,mert mi van ha meggondoljátok magatokat? Nagy fájdalmat okoznátok a gyereknek..

2011. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bánomisén ***** válasza:
Szerintem addig nem tudtok dönteni, amíg nem tudjátok pontosan, hogy mi lesz a gyerek sorsa, így csak találgattok. Szerintem megkérdezhetnétek attól a házaspártól, mit terveznek a gyerekkel, egy kérdés még nem jelent semmit. Amikor már biztosat tudtok, akkor érdemes elővenni újra ezt a témát és elgondolkodni, hogy mit szeretnétek.
2011. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek a nagymamánál van, akkor ő a gyámja, akkor nem az van, hogy jön az anya és viszi, mert azt nem teheti meg.


olvasd el ezt, illetve érdeklődj a gyámhivatalnál:


2.19 Gyámnevezés és gyámságból való kizárás



Gyámnevezés és gyámságból való kizárás



2.19.1 Letölthető nyomtatványok: ---


2.19.2 Ügytípus általános, rövid jellemzője

Az a kiskorú, aki nem áll szülői felügyelet alatt, gyámság alá tartozik.


A gyámság viselése elsősorban azt illeti, akit a szülői felügyeletet gyakorló szülő közokiratban vagy végrendeletben gyámul megnevezett (nevezett gyám). Ha a szülői felügyeletre egyaránt jogosult szülők más-más gyámot neveztek meg, a körülmények figyelembevételével a gyámhatóság határoz afelől, hogy a gyámságot melyik viselje.

A nevezett gyámot csak akkor szabad mellőzni, ha a törvény értelmében gyámságot nem viselhet, vagy a gyámság átvételében gátolva van, végül ha kirendelése a kiskorú érdekét veszélyeztetné.


Ha a szülői felügyeletet gyakorló egyik szülő azt a személyt zárja ki a gyámságból, akit a másik szülő gyámul nevezett meg, a kiskorú gyermek érdekeinek figyelembevételével a gyámhatóság dönti el, hogy melyik rendelkezés érvényesüljön.


Ha a szülő a gyámot nevező vagy a gyámságból kizáró nyilatkozatát a gyámhivatal előtt teszi, nyilatkoznia kell a nevezett gyám vagy a gyámságból kizárt személy természetes személyazonosító adatairól. A szülőnek lakóhely változását be kell jelentésére.


A gyámnevezést tartalmazó vagy a gyámságból kizáró jognyilatkozatról a gyámhivatal naprakész nyilvántartást vezet és a szülő lakóhely változása esetén az illetékessé vált gyámhivatalt a jegyzőkönyv egy példányának megküldésével értesíti.

2011. okt. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos a dologban ne vállald be. Érthető, hogy jót akarsz neki... de te is akarod, vagy csak azért, hogy jobban érezd magad? Ha már magadért is teszed az már más. Úgy látom találsz kibúvót, hogy miért ne... semmi pozitívumot nem mondtál, ezzel kapcsolatban, hogy te kedvelnéd ezt a kisfiút. Semmi rossz szándék nincs a mondandómban ezt előre kijelentem... csak most az első benyomásomról beszélek az írásod alapján.
2011. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!