Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen egy TÖKÉLET...

Szerintetek milyen egy TÖKÉLETES család?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
TÖKÉLETES NINCS !!!! Nézőpont kérdése lehet, mindenkinek másképp van elképzelése és sok bunkó azt hiszi, neki a legrosszabb, a legsz.rabb!
2012. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 yuda ***** válasza:
49%

Ahol nem a gyerek az Úr, nem az ő akaratát lesik.

Ahol a szülők nem kényeztetik el őket.

Ahol felkészítik őket az életre.

Ahol ha összevesznek a szülők, önön érdekükből kifolyólag kibékülnek, mert tudják fontosabb a családi béke, mint hogy kinek van igaza.

Ahol még ha nincs is túl sok pénz, de azt igyekszenek beosztani, abbó félretenni, mert nem tudják mit hoz a holnap, plusz a gyerekeknek is jól jönne valami útravaló.

Ahol a szülők szorgalmasan dolgoznak. Nem lusták,munkakerülők, dorbézolók, másikon élősködők. Ha eleveszti a munkáját, akkor elindul és keres.(nem kifogást)

Ahol nem csalja meg egyik a másikat.

Ahol szeretnek egymás társaságában értékes időt eltölteni, nem menekülnek otthonról.

Ahol mindenki tiszteli a másikat.

Ahol nem a kihasználás megy, hanem mindenki azt nézi, miben segíthet a másiknak.

2012. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legfontosabb, hogy anya és apa szeresse egymást és a gyerekeket és mindent meg tudjanak beszélni.

Anya és apa dolgozik, este tölt a család együtt is időt, pl közös vacsi. Hétvégén mindenki együtt ebédel és vacsorázik is, ha tehetik.

(Jó persze, amikor a gyerekek már nagyok ez változik.)

2012. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Nyugalom és türelem. Ahol ezek jelen vannak az tökéletes.
2012. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Ahol anyuka apuka együtt vannak, van kettő de 4-nél nem több gyerek, akik szintén békében vannak a szülőkkel is. A gyerekek "szépek", jól tanulnak, sikeresek. A szülők úgyszintén. És pénz is van bőven. Szerintem ilyen.

15/f

2012. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Ahol az anyuka és az apuka szeretik egymást, nem verekednek egymással, sem a gyerekkel, nem zeng mindennap az ő ordibálásuktól a fél utca, semelyik szülőnek nincsen alkoholproblémája, semelyikük nem egy idegbeteg állat, akinek nincs türelme a saját gyerekéhez, nem begyepesedett, mint sok szülő, akik még csodálkoznak, hogy a gyerekeik semmit nem beszélnek meg velük, normálisan nevelik a gyereket, nem kényeztetik el, vagy éppen tesznek rá magasról, és még sorolhatnám.

15l

2012. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Tökéletes család nincs.

Sosem volt, és soha nem is lesz.

Mindenhol vannak, hibák, hiányosságok, konfliktusok, problémák. A különbség A és B család között, hogy mindezt, hogy kezelik. Tudni kell beszélgetni, kommunikálni, összetartani, segíteni és szeretni egymást. Bízni a másikban, odafigyelni és megérteni.

2012. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a tökéletes család nekem az, ahol mindenki érzi, hogy szeretve van, olyannak, amilyen; hogy tudja, számíthat a többi családtagjára. Lehetnek problémák, sértődés, veszekedések, de valahol mindig tudod, hogy mindettől függetlenül szeretitek egymást, és kiálltok a másikért, ha valami kívülről fenyegetne titeket.
2012. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Nincsen tökéletes, de én úgy gondolom, hogy az anyagiak határozzák meg sokszor. Mert hiába a "szeretet a fontos, semmi más nem számít", ha az éhhalál szélén állnak, emiatt egymást hibáztatják, üvöltöznek, a gyerekek lelki betegek, a szülők meg meghalnak idegösszeroppanásban. Lehet, hogy szerették valamikor egymást, de ha a jó életszínvonal eltűnik, akkor ott vége mindennek. Persze ez szélsőséges példa, vannak rengetegen tudom én, akik nem luxusban élnek, és boldogok. De az életszínvonaluk olyan, ami nekik megfelel, és nem szít veszekedést. Mi sem élünk luxusban, de jó az anyagi helyzetünk, a pénzünket tisztességes úton szereztük, nem kell idegeskednünk, hogy mikor csap le ránk a rendőrség, és azon sem, hogy mikor kapcsolják ki a villanyt. Na és akkor, hogyha az anyagiakkal minden rendben, jöhet a többi. Természetesen mi is szeretjük egymást, a mai napig szerelmesek vagyunk egymásba a férjemmel. Vannak veszekedések, szerintem az a legritkább, ahol sosincs, és talán az nem is jó, hisz csak lenyelik a problémákat. A gyerekeink egészségesek, okosak, imádnivalóak, ügyesek az oviban/iskolában. Odafigyelünk a másikra, meghallgatjuk egymás problémáit, és megpróbáljuk közösen megoldani őket. Szerencsére sok közös programot tudunk szervezni - azért szerencsére, mert vannak, akiknek vagy idejük, vagy pénzük, vagy kedvük nincs ehhez. Sokat kirándulunk, nyáron többször nyaralunk, télen is megyünk síelni, az ovissal szánkózunk és hógolyózunk, a nagyot tanítjuk síelni. Nem tartom magunkat tökéletes családnak, mert hiszem, hogy ilyen nem létezik. De hálás vagyok, amiért ilyen családom van, és azért is, hogy ilyen jó körülmények között ennyire boldogan élhetünk.
2012. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nem nyomják el és elfogadják,szeretik egymást.
2012. nov. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!