Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig elfogadható/normá...

Mennyi ideig elfogadható/normális, hogy valaki, akinek kisbabája születik elhanyagolja azokat (rokonok, ismerősök), akikkel jó viszonyt ápolt?

Figyelt kérdés
Egy közeli rokonomról van szó. Már majdnem 2 éves a pici. Eléggé megváltozott azóta, pedig összetartó kis család voltunk, szinte mintha testvérem lenne. Olyan másokkal szemben figyelmetlen és kicsit önző lett. Van rá esély, hogy visszajön a régi önmaga? Egyáltalán ez a kisgyerek miatt lehet?

2012. nov. 13. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem max. 1-2 hónapig, de az sem a teljes elhanyagolásra értendő...
2012. nov. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Az attól függ, Te hogyan viszonyulsz a dologhoz.

Én nem hanyagoltam el a barátaimat, ellenben a barátnőmnek nehezére esett felfogni, hogy a korábbi éjszakai randalírozgatások kettesben, a szórakozás, iszogatás, hülyéskedések miért maradoznak el attól még, hogy nekem gyerekem született...

Tudod... Attól függ, honnan nézzük...

2012. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem itt egy valaki önző, és az te vagy. Tartsd tiszteletben, hogy most más prioritásai vannak, és hogy megvan a saját élete. Amikor gyerek születik és a párból "család" lesz, akkor az új család az elsődleges, nem a tágabban értelmezett család. A testvérek is felnőnek, járják a saját útjukat. A szeretet nem az, hogy csüngtök egymáson, hanem az, hogy hagyod a másikat élni.


A régi önmaga remélhetőleg nem fog visszatérni, hiszen ANYA lett, soha többé nem fog úgy gondolkozni, mint egy lány, aki nem tartozik felelősséggel egy gyermekért.


Mellesleg: gyereket nevelni - a legendákkal ellentétben - nem csupán játék és mese. Hulla fáradt lehet, magára sincs ideje, nemhogy másokra. Hányszor ajánlottad fel neki, hogy vigyázol a picire, amíg ő kialussza magát?

(A húgom kisgyerek mellett azt kérte a szülinapjára, hogy 6 órát alhasson egyben! El tudod ezt képzelni?)

2012. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy akinek gyereke születik, az nem tud már úgy eljárkálni szórakozni, vásárolgatni, ahogy anno tette...főleg nem egy 2 éves gyerek mellől.

Az én barátnőmnek 3 éves a kisfia és volt, hogy őt is hozta magával, mert nem tudta kire hagyni, így együtt mentünk el sétálgatni, fagyizni, vásárolgatni. (és belátom nem egyszerű mutatvány ez egy kisgyerekkel).

2012. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a régi önmaga nem fog visszajönni, mert már teljesen mások a körülmények. Egy kisgyerek szerintem teljes figyelmet kíván. Ráadásul biztos van más dolga is az anyukának, fáradtabb is. Biztos, hogy sem ereje, sem ideje, sem kedve nincs annyit családlátogatásra és szórakozásra, mint azelőtt.
2012. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szertintem a kozeli rokonod nagyon ki van faradva egy gyerek az allando faradsaggal es felelossegel jar es konnyu ugy beszelni,hogy nincs gyereked de majd ha lesz akkor meglatod ez mivel jar foleg ha nincs sok segitseged akkor iszonyu faradt leszel orulsz ha lesz egy kis szabadidod magadra... En sem tudok mar senkihez ugy viszonyulni ,mert a gyerekem van az elso helyen es barhova megyunk nekem allandoan rajta kell tartanom a szemem es nem tudok ugy belemerulni a beszelgetesbe mint azelott:) Es igen az is nagy segitseg ha segitetek neki a gyerekkel.
2012. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

2#: Igen, természetesen érthető, hogy nem akarsz már úgy eljárni a barátnőkkel. Mi eddig se jártunk nagyon együtt szórakozni, mármint úgy el az éjszakába.


3#: Megváltozott az élete, abban igazad van, hogy ugyanaz nem lesz, elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam, viszont azt visszautasítom, hogy önző lennék!

2012. nov. 13. 11:00
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem vagy önző egyáltalán! Én nagyon nagyon szeretem a sógornőm(öcsém felesége), már akkor nagyon jóban voltunk, amikor még csak együtt jártak. Nagyon jól választott az öcsém, egy tündéri sógornőm van. De mióta meg vannak a gyerekek, nem érdekli semmi, nem lehet vele már beszélgetni sem, mert hiába kérdezi meg hogy vagyok, még válaszolni sincs időm rá, mert egyből kezdi, hogy a gyerekek így, meg úgy. Nem is figyel oda hogy mit beszélek, és nem is nagyon keres, csak ha Én hívom, vagy megyek hozzájuk. Ez Nekem nagyon rosszul esik, de már kezdem magam túl tenni rajta. Én megértelek hogy hiányzik a rokonod, főleg ha előtte nagyon jóban voltatok.
2012. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Menj át hozzá. Addig játszadozz a kicsivel még o nyugodtan megcsinál valamit: felmosogat, kivasal, megfoz, tereget és kozben még beszélgetni is tudtok. Vagy menjetek el egyutt játszotérre, sétálni, télen majd szánkózni stb. Meg kell érteni,hogy o már nem egyedul van, ok már ketten vannak a nap nagyobb részében.

Nekem van/volt egy barátnom. Míg suliba jártunk joban voltunk. Férjhez mentem, teherbe estem, háztartást vezettem és mellette munkába jártam/és ma is járok. Ennek ellentétben o maradt a kis iskoláslány szintjén. Csak a pasik stb. Ha eljott, csak magárol beszélt. Nem érdekelte, hogy nekem más az életem, mások a problémáim. Nem fogadta el, hogy anya lettem. Idegesített, ha ott volt és kerultem ahol csak tudtam. Igy megszakatt a kapcsolat.


2 éves kislány anyukája

2012. nov. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

8-as

Majd rájosz a dolgokra, ha anya leszel.

2012. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!