Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerek rátok nyitott...

Ha a gyerek rátok nyitott utána beszélnétek róla?

Figyelt kérdés
13 éves a fiam, tegnap este lefekvés után mégis átjött, ránk nyitott miközben szeretkeztünk. (nem tudta hogy már otthon van az apja, egyébként szokott kopogni). Alapból én nem érzem annyira drasztikusnak a helyzetet. Nem olyan gyerek már, tudja hogyan működnek a dolgok. Viszont azt nem tudom hogy hozzam e fel én vagy a férjem a témát. Még 1-2 éve nem vacilláltam volna ezen, de mostanában elég szégyenlős, gondolom a kora miatt. Ti mit tennétek?

2012. nov. 14. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

13 évesen mr mindent tud szerintem.

Ne hozd fel a témát. Felesleges csak őt is és magadat is zavarba hozod. (bár nem issmerlek titeket, szerintem ez lenne a reakció)

2012. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
javítás: ismerlek
2012. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem felesleges. Kisebb gyerekkel muszáj, mert ha még nem érti, mi történt, komoly traumát okozhat neki az élmény. (Az aktusból csak az "erőszakot" érzékeli, nem azt, hogy ez nektek jó!) De 13 évesen nem lesz vele gond.


Azért figyelj rá a közeljövőben, nem változik-e meg a viselkedése akár veletek, akár társaival szemben, ez jele lehet annak, hogy mégis valami gubanc van, és akkor el lehet gondolkozni a megbeszélésen.

Ha nem látsz változást, akkor semmi baj. A tinik úgyis eljutnak oda, hogy miután már tudják, hogy lesz a kisbaba, lassan megbarátkoznak a gondolattal, hogy az ő szülei is szexeltek - hiszen úgy született ő is - illetve továbbra is párkapcsolatban élnek, tehát szexelnek is. (Jó esetben.)


Hidd el, hosszú távon ez sokkal jobb, hog yilyet látott, mint hogyha azt látná, hogy nem szóltok egymáshoz, és csakéltek egymás mellett érintés, szerelem, szeretkezés nélkül.

2012. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Én a helyedben humorosan kezelném. Megemlíteném neki, de valami olyan szituációban visszautalásként, ahol könnyen lehet kezelni. Ha nincs kimondva, csak ott "lóg a levegőben", akkor szerintem csak rosszabb.


Meg kérdés, hogy konkrétan látta is a dolgokat, vagy csak azt, hogy a takaró alatt hemperegtek? Mert azért az extrém pózban való ostorozást már kicsit nehéz lehet kezelni.

2012. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én kb. 10 éve voltam 13, szóval emlékszem még azért, hogy milyen volt a gondolkodásmódom akkoriban. Persze tudomásom volt már sok extrém dologról amit az emberek általában művelnek szex közben, de a saját szüleimet kizárólag hagyományosan, misszionárius pózban tudtam elképzelni, és azt sem akartam látni.
2012. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A 4-es tippje is jó, el lehet viccelni a dolgot. (3-as voltam)
2012. nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nekem is az a gondom, hogy nem akarom a "levegőben hagyni" a dolgot. Arra gondoltam én is hogy talán viccesen megjegyzem neki, hogy máskor kopogj.. aztán majd kiderül. Tisztában van a dolgokkal. Velünk is beszélt már a szexről.

Nem látott semmi extrát. Igaz nem voltunk takaró alatt, de "alap" pozícióban.

2012. nov. 14. 10:30
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

ilyen korú gyerekkel már teljesen felesleges túlstresszelni ezt a dolgot, polírozza már ő is a bohócot rég, meg döngetné a kisqrvákat ha hagynák magukat neki, nem fog rémálmokat látni emiatt ;)

Legközelebb inkább zárjátok az ajtót helyette.

2012. nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nem beszélsz róla, ő sem fog neked a saját dolgairól sem, mert az azt jelentené, a szex tabu.


Könnyedén, de ne elviccelve kezeld. Kb. úgy, mintha rád nyitott volna a wc-n. Ne hibáztasd se őt, se magadat. Véletlen volt, előfordul.

2012. nov. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Mi anno a WC-n rányitást is könnyen, poénként kezeltük, hidd el sokkal könnyebb így beszélni mindenről először. Aztán persze lehet komolyabbra fordítani a szót. De felesleges pókerarccal úgy kezdeni, hogy gyere fiam most leülünk beszélgetni. Az bármilyen témánál a legrosszabb.
2012. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!