Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba nem nyitott a...

Ha egy baba nem nyitott a hozzátáplálásra 6 hónapos kora után és nagyon elhúzódik a teljes elválasztás is, azért ki a felelős? A gyerek vagy a szülő?

Figyelt kérdés

Nálunk 8-9 hónaposan kezdett csipegetni a babám, most 2 éves és még mindig szopizik napi 3X. A babám igényeit vettem mindig figyelembe, de mások meg azt mondják, hibás! vagyok, nem így kéne csinálnom a dolgokat, gyenge vagyok. Tudom, hogy nem ettől lesz valaki jó vagy rossz anya, de ez a fajta gondolkodás tényleg rossz? Később a fejemre fog nőni a gyerekem?

Minden vélemény érdekel és számomra hasznos! Előre is köszi!


2010. ápr. 15. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Én nem gondolom, hogy bárki hibás lenne. A te helyedbe én is a babám igényeit venném/vettem volna figyelembe.
2010. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem hibás egyikőtök sem.
2010. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem te vagy a hibás ebben. Nem lehet, hogy másra (is), gondolnak, amikor ezt mondják? Általában a nevelés,altatás, következetesség stb. (csak mert ez nem egy nagy dolog, hogy ki mikor mit ad enni a babájának. Csak jó, hogy szopizik.
2010. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben szerintem nincs felelős se és hibás se. Egyszerűen ő egy ilyen baba, te meg egy gondoskodó anya vagy. Az okos "mások" mit tennének a helyedben? A gyerek nem kap cicit és mielőtt éhen halna, úgyis megeszik majd mást?! - gondolom nekik ez a módszerük. Szíved joga emberbarát eszközöket alkalmazni. Ha ez azzal jár, hogy szopik 2 évesen, akkor szopjon.
2010. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"A gyerek nem kap cicit és mielőtt éhen halna, úgyis megeszik majd mást?!" - Pontosan! Elég válogatós fiam van, másfél éves koráig inni sem akart, csak a cici volt, és még a védőnő is azt mondta, hogy vonjam meg tőle a cicit, egy ideig sírni fog, de utána enni, inni fog rendesen :-( Vagy menjen mamához egy hétre :-( Már akkor azon gondolkoztam, hogy ekkora lenne a gond?!

Súlyával minden rendben, nyugodt baba, nem is értem mások miért aggódnak, de többen vannak, akik azt tanácsolják, hogy ideje lenne befejezni ezt a cici dolgot. Amúgy mással nincs gond, csak ez a szoptatás csapja ki mindenkinél a biztosítékot, ilyenkor mindenki előre vetíti nekem a jövőt, hogy ha most nem tudok szigorral véget vetni ennek a szoptatósdinak, akkor igencsak a fejemre fog nőni a gyerekem, mindig az lesz, amit ő akar :-S Pedig ez most sincs így, annyi, hogy nagyon anyás, de szófogadó, okos gyerek.

Köszi a véleményeket!

2010. ápr. 15. 17:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már!

Csakis magadra hallgass!!!

És még a védőnő is azt mondta, hogy hagyd abba a szoptatást?

Komolyan mondom, félelmetes :S

2010. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Úgy néz ki, hogy egy teljesen másik világban élek :-( Itt tényleg különcnek néznek a szopi miatt és a védőnő tényleg azt mondta, hogy szoktassam le már ennyi idősen! :-(

De jó, hogy van ez az oldal és vagytok ti! Csak jól éreztem, hogy nincs ezzel semmi gond! Még jó, hogy csakis magamra hallgattam! Mégegyszer köszi!

2010. ápr. 18. 08:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én nem vagyok még tag, de ajánlom a mamami.hu-n a fórumot, ott 1000%-osan meg fognak erősíteni :)

*L*

2010. ápr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Megnéztem az oldalt, nagyon tetszik, rendszeres látogatója leszek! Köszönöm szépen!!
2010. ápr. 20. 09:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó h.lye védőnőd van! Ilyet mondani,hogy add oda a gyereket egy hétre a nagyinak?! Nemnormális komolyan! Szegény gyerek,mit élne át nélküled....Öreg a védőnőd,vagy még nincs gyereke,eltaláltam? Szivtelen,az biztos! Semmi baj nincs azzal,ha 2 évesen szopizik,ha neked nem teher! Kisfiam is több,mint 2 éves koráig szopizott. Addig mondhatni jó evő volt,szivesen megkóstolt mindent,hiába szopizott. Aztán már később válogatni kezdett,alig evett meg valamit,szinte csak kenyeret meg sültkrumplit volt hajlandó enni,pedig már nem szopizott. Erről ennyit. Annyit próbálhatsz,ha gondolod,hogy 1 szopit már elhagyhadsz, pl csak alvásnál szopizik már csak.
2014. jún. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!