Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha mostanában többet veszeksze...

Ha mostanában többet veszekszenek a gyerekek ti külön szobába raknátok őket? 5 évesek

Figyelt kérdés

5 éves ikerpárom van. Fiú-lány páros. Két gyerekszoba van, az egyik a hálójuk a másik a játszó. Születésüktől együtt vannak. Úgy gondoltuk majd ha kamaszodnak különköltöznek. De mostanában sokat veszekszenek. Talán jót tenni a külön tér :)

Megkérdeztük már tőlük. Van hogy azt mondják kell saját szoba, van hogy együtt maradnának. A fiam van inkább a saját szoba pártján, míg a kislányom maradna a tesóval. Mindig elmondja a bátyának este (addig veszekszik, és zavarja ki) hogy milyen jó hogy nem hagyja ott :) A fiam meg csak zsörtölődik. Ti kipróbálnátok a külön szobát?



2012. nov. 14. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképp kipróbálnám. Attól még, hogy ikrek, külön személyiségek, és igénylik a saját teret.

Ettől függetlenül alhatnak egy szobában, ha akarnak, de legalább napközben legyen hova elvonulni.

2012. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ikreim vannak - már nagyok, és mindkettö fiú, szerintem jóbb lenne a külön szoba.


Ez ugyanis tipikus, hogy a lányok ragaszkodnak ahhoz, hogy állandóan a másikkal legyenek, a fiúk meg hamar önállóak akarnak lenni.

Ha együttmaradnak, akkor napirenden marad az állandó veszekedés, és mindkét gyerek csak szenved a helyzettöl.

Ha külön teszitek öket, akkor eleinte a kislány lehet, hogy nyafogósabb lesz, de rövid idö múlva felfedezi, hogy önállóan is tud létezni.

Viszont célszerü minden napra beiktatni olyan programot, amikor együtt vannak, akkor nem annyira hirtelen az átállás (pl. közös meseolvasás, rajzolgatás, épités, esetleg neked segitenek a konyhában, stb - de nem TV-nézés, tehát ahol ök is csinálnak valamit, nem csak passzivan vesznek részt a dologban.

2012. nov. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Általában a játszószobában vagy a nappaliban játszanak. Szoktak/szoktunk együtt játszani. De külön is jól elvannak. Tényleg igaz az, hogy a lányom többet igényeli a tesója társaságát mint fordítva. Kipróbáljuk akkor a külön szobát. Bár szerintem akkor meg egymásnál lesznek. És lehet a férjem is szívinfarktust kap, nyáron festettünk/vettünk új bútorokat, hogy az egyik színes játszó legyen a másik nyugodt alvó. De majd valahogy leszerelem :)
2012. nov. 14. 11:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha teheted rakd külön őket, majd meglátod mi lesz.
2012. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ikres anyuka vagyok újra: ha mindenkinek van külön szobája, és átmennek egymáshoz, az nem gond, a probléma ott kezdödik, ha valamelyik egyedül szeretne lenni és nincs rá lehetösége.

Azt mondd meg nekik kezdettöl fogva, hogy a másik szobájában csak akkor lehetnek, ha a tulajdonosnak nincs ellene kifogása. Igy sokkal kevesebb stressz lesz belöle.

2012. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kipróbáljuk akkor a közös szobát. Max újra összebútoroznak.
2012. nov. 14. 13:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem van két tesóm, ikrek. 3-an vagyunk lányok, 1 év különbséggel.

16 éves koromig egy szobában laktunk. Szinte mindíg veszekedtünk. Sokszor verekedtünk is. Viszont így tanultunk meg másokkal együtt élni, toleránsnak lenni. A veszekedés, marakodás vele járó dolog. Szerintem.

Amikor végre külön szobánk lett nagyon örültünk. Viszont így utólag belegondolva, örülök, h nem hamarabb raktak minket külön. Egyikünk sem lett irígy, és más közösségekbe is jobban be tudtunk illeszkedni.

Szerintem várjátok meg amíg elkezdenek kamaszodni.

2012. nov. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!