Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekek közötti kivételezés?...

Gyerekek közötti kivételezés? Mi a tapasztalatod? A kicsit és a nagyot jobban szeretik a szülők? És a középsőő?

Figyelt kérdés

Általános tapasztalat, hogy a több gyerekes családokban (pl.3 gyerek esetén) A nagyobbat és a kissebbet jobban szeretik. A középsőről pedig úgy mond "elfeledkeznek".

Szerintetek igaz??? Miért lehet ez??? Van rá vmi értelmes magyarázat? Vn személyes tapasztalatod???

Nekem 2 testvérem van egy báttyám és egy húgom. És én többször is tapasztaltam, hogy ők több figyelmet, szeretetet kapnak, "rajongásból" több jut nekik.



2012. nov. 10. 17:30
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
61%
Az első azért "szebb " "jobb" mert ő volt az ELSŐ. A második gyalog galopp megszokás. A 3. meg a legkisebb, ő a bizonyos 3. Ez már csak így van.
2012. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
66%
Nem igaz, csak a hozzáállás más. Másképp viselkednek a kicsivel és másképp a naggyal, azért mert igy kell velük viselkedni. Veled épp igy viselkedtek mikor annyi idős voltál mint a hugod és épp igy fognak mikor annyi idős leszel mint a bátyád, a szüleid hozáállása nem változik, te vagy az aki folyamatosan változó szemszögből figyeled az eseményeket.
2012. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
68%
Mi ketten voltunk a nővéremmel, de mindig ő kapott több figyelmet, és sosem értettem, miért. 16 voltam, amikor anyám elmondta, hogy engem nem terveztek, és későn vettek észre, hát ezért...
2012. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
68%
nem mondom, h igaz, de a mi családunkra áll. én is középső gyerek vagyok, akkortól kezdtem magam igazán elhanyagolva érezni, amikor megszületett a kistesó. addig én voltam a második, legkisebb gyerek. akkor pedig a középső gyerekké avanzsáltam és akkortól kezdve tényleg másképp is álltak hozzám.
2012. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
67%
nem lehet egyformán szeretni a 3 gyereket, lehet hazudozni, de nem lehet. mindig van egy kedvenc.
2012. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
69%

Ismét mindenkit lepontoznak PEDIG AZ ÉLETE KÖRÜLMÉNYEIT ÍRJA LE!!


Mi csak 2-en vagyunk bátyámmal de ő több mindent megkapott viszont már 1 autót elég szépen összetört már ott picit vissza vett anyu. Aztán megcsinálta a sok adósságot aztán anyu kezdett rájönni, hogy hopp nem így kellett volna nevelni az én ösztöndíjamat adom anyuéknak. Bátyám semmit nem ad haza pedig van munkahelye jól fizetős.. ;) Még is mikor megjön anyu egyből: milyen napod volt mi volt stb..én haza érek: söpörj össze, mosogass el, mosd ki a ruhákat satöbbi. :) Én olyan "cseléd" vagyok. :D

2012. nov. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk a kicsivel kivételeztek. Én vagyok az idősebb.


Soha nem akarok gyereket, ez lett az eredménye. Kiver a víz, ha meglátom őket, komolyan.

A magyarázatról fogalmam sincs.

2012. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
58%
red, az nem igaz, hogy ugyanúgy bánnak vele. Nekem kisebb tesóm van, amikor haza kellett hoznom a suliból meg vigyáznom kellett rá, az felelősség és stressz volt. Neki ezt nem kellett megcsinálnia, hisz nincs még egy kicsi tesónk.
2012. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
87%
De utálom, amikor a nagyobb gyerekre rábízzák a kicsit. Unokatesóméknál is ez volt, szerencsétlenek nem mehettek sehová, mert ott a kicsi. Mégis ki akarta a kicsit? Ők vagy a szülők?
2012. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha észre veszitek ma már a tesónak szülnek 2. gyereket nem maguknak. Lekötik egymást nem kell odafigyelni annyira.

Vagy azért mert "kell " a 2. is, mert milyen már tesó nélkül az 1 szem gyerek....

2012. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!