Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem szoktátok néha azt...

Ti nem szoktátok néha azt érezni hogy sok keserűséget okoztak vagy okoznak a szüleid? Ha igen, mi volt az amiért néha azt érezted?

Figyelt kérdés
2012. nov. 14. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

kamaszkoromban ezt éreztem, de akkor az ember lázad, és nem törődik azzal, hogy amit akar az helyes-e, de amikor ugye a szülő gátat szab, akkor nagyon keserves érzés kerít hatalmába


ma már vicces a múlt, de akkor vérkomoly volt minden

2012. nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egyetlen egyszer éreztem ezt. 16 évesen terhes lettem. Igen tudom, nagy felelőtlenséget csináltam, nem tudtam, hogy a megszakításos módszerrel is becsúszhat és hát megtörtént a baj. Pedig egyetlen egyszer történt csak a dolog. Megszakították a terhességet, de anyám nem kísért el sehova, a kórházba sem jött be három napig. Ma már felnőtt vagyok, lányaim vannak, és ha valamelyik így járna én biztosan mellette lennék a bajban. Akkor is ha baromi nagyot hibázott.
2012. nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Alkoholizmus, dohányzás, helytelen táplálkozás. Hogy összességében lesz-rták, hogy milyen körülmények között élünk, mert lakás folyton penészes volt, de azért új függönyre futotta. Hogy nem érdekelte őket, hogy baromira elhíztam. Hogy heti egyszer kakiltam éveken át. Hogy nem jutott eszükbe melltartót venni. Szóval nemtörődöm, képmutató banda volt, és még most is az. Soha nem állnak ki magukért, és ezt teszik családon belül is. Borzasztó torz családképem lett miattuk.
2012. nov. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Éreztem!

Azt éreztem, hogy anyám elvette minden önbizalmamat.

Ha valamibe belekezdtem, azt leszólta, pocskondiázta, ha jó is voltam benne, még jobban, bármit akartam, mindenhez volt rossz szava.

Ha nem jól teljesítettem, akkor persze jött, hogy "látod, de béna vagy!"

Magyarán, én semmit nem tudtam jól csinálni.

Még mosogatni, porszívózni sem tudtam/tudok szerinte, sőt öltözködni sem, és SEMMIT!

Szerinte a barátaimat úgyis el fogom veszíteni, a párommal meg úgyis sza.r lesz a kapcsolatom előbb-utóbb.


Szó szerint mérgezően keserű nő, nagyon negatív életfelfogással.


Én meg el is hiszem, hogy béna vagyok, pedig nem vagyok, de nekem szó szerint lelket kell önteni magamba, ha valamibe belekezdek, amit más könnyedén csinál.


Nincs önbizalmam, mert úgy érzem:"Nekem úgyse fog sikerülni!"

2012. nov. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sok szor könyörögtem anyunak, hogy váljon el.

Értünk a gyerekeiért nem tette meg. Aztán jött egy semmirekellő akiért dobbantott. Ekkor éreztem először ilyet.

Aztán meg akkor amikor ezzel a semmirekellővel lelépett külföldre a középiskolás ballagásom (egy héttel)és az érettségim előtt . Nem tőrődve azzal, hogy szügségem lett volna rá.

Azóta megtanultam, hogy család ide vagy oda bármennyire is szeretem őket egyedül kell helytállnom a világban és már nem érhet efféle csalódás.

Apura nem mondhatok ilyet mert (kissé piás az öreg és egy nagy gyerekként tekintek rá) soha nem számitottam rá olyan szinte mint anyura.

2012. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tök normális családban is lehet hibáztatni a szülőket. Az anyám alavetően soha nem figyelt rám. Akkor sem, amikor a tanárok jelezték, hogy esetleg gondok vannak. Akkor is csak leszidott. Aztán terhes lettem, és akkor sem igazán engem látott, csak hogy ne legyen szégyen. Amikor leléptem egy hétre, akkor vette észre, hogy valami nem stimmel, elvitt pszichológushoz. Minek? Inkább foglalkozott volna velem. Számára csak az volt a nevelés, hogy jól elmondta a véleményét. Diplomás, közmegbecsülésnek örvendő szülők diplomás gyermeke vagyok. Szinte módszeresen rombolta az önbizalmam, semmire se tartott, se emberi értékeimet, se a tudásomat, se az érzéseimet. Már vannak gyermekeim. Rettegtem a szüléstől, utálom az orvosokat, borzalmas dolgokon kellett átmennem, de még csak észre se vette. Ha el akartam mondani, akkor ugyanmár, ő aztán min ment át. 3. terhességem előtt rácsodálkozott, hogy én nekem voltak problémáim. Még csak észre sem vette. Most sem tudok neki elmondani semmit sem. Ha valamit esetleg el mertem volna mondani, nulla tapintattal és diszkrécióval kezelte.

Biztos vagyok, hogy én is hibázok, mint szülő, mint anya. Attól viszont óva intek mindenkit, hogy a nagy analizálásban odáig jusson, hogy a szülei az oka mindennek, és ezért utálni kell őket. Én sem utálom anyut. Ilyen és kész, bár a kor előrehaladtával egyre húzósabb.

Ezek az analizálások és a problémák feltárása nem arra jók, hogy lovagoljunk a problémán vagy belegabalyodjunk, hanem hogy a probléma felismerésével közelebb kerüljünk a megoldáshoz.

2012. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Tyűha, elolvasva az előttem szólokat úgy érzem én jól lettem nevelve. Bár a szüleim néha konzervatívak pár dologban, és sokmindent csak úgy látnak jól ahogy szerintük van attól még tisztelem őket és szerintem nem hibáztak. Igazándiból az egy amit sajnálok, hogy szerintem a szülők miatt csináltam meg egy szakmát technikusként, mivel kb ebbe a suliba raktak és kész 9.-esen meg ki tudja mit akar az ember, utána meg már suta voltam váltani, így van egy szakmám amiben mondhatni jó is vagyok, mégsem érzem úgy, hogy ez lett volna a célom. No mindegy ezek már rajtam is múltak :)
2012. nov. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Igen.

-öcsémmel kivételeztek és kivételeznek a mai napig, és még le is tagadják, és azt mondják, képzelődöm (pedig mások is megmondhatják, hogy így van)

-sosem engedtek önállósodni, aztán meg piszkálnak, hogy miért nem vagyok önállóbb

2012. nov. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem, megint miért kell lepontozni. Annyira undorító dolog ez! Akinek nem tetszik, amit írtam, az legyen kedves beköltözni a penészes, büdös, füstös lakásba, vagy csak cseréljünk már életet!
2012. nov. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

De sokszor éreztem és érzem most is,de már csak egy kicsit. Szerencsére a földrajzi távolság jót tesz.De azért így is tud keserűséget okozni az anyám. Annyi a felismerésem, hogy túl későn vállalt be engem,elmaradt a mai világtól, ez miatt is alapvetően távolság volt mindig köztünk. Sokszor mérgezni próbálta a kapcsolataim és az önbizalmam éveken át. Az ismerőseim/barátaim nem kedvelte, mert tudta, hogy ők jobbak,szebbek, jobbak a szüleikkel is a kapcsolatuk. Ezt úgy közölte, hogy inkább rosszakat mondott róluk. Ahelyett, hogy motivált volna éveken át,vagy lehúzott, manipulált, vagy pedig egyáltalán nem törődött velem. A saját problémáival volt mindig elfoglalva és olyan emberekkel, akikre nem kellett volna pazarolnia annyi energiát. Helyette a háztartásban és a gyereknevelésben kellett volna helytállnia.

Ehhez képest azért belőlem is felnőtt, diplomás ember lett.A sérelmeket megpróbáltam erőszakkal megbocsájtani, elhatároztam, hogy igenis megbocsájtok neki,szeretni fogom.Aztán minden ilyen elhatározás után valahogy úgy megbántott, hogy feladtam az egészet. Rájöttem, hogy nem kell magamra erőltetni azt, ami nem megy. Nem volt és nem is lesz vele már soha őszinte,nyugodt és jó kapcsolatom, nem ismer engem igazán,épphogy csak felszínesen. De már rájöttem, hogy nem baj.Fenntartok egy látszatkapcsolatot vele, elhallgatom a hülyeségeit, ennyit tudok tenni.


De sokat tanultam.Megtanultam, hogy én igyekezni fogok nem így viselkedni másokkal és főleg nem a gyerekeimmel,ha lesznek.

2012. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!