Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Újrakezdenétek a volt férjetek...

Újrakezdenétek a volt férjetekkel ha közös gyereketek van? Vagy nem szabad kockáztatni, összezavarni?

Figyelt kérdés

Objektív véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert kicsit tanácstalan vagyok.

Elég fiatalok (17) voltunk mindketten mikor összejöttünk, tíz év múlva vállaltunk gyereket, és utána elkezdett megromlani a kapcsolatunk. Sokat veszekedtünk, próbáltuk megoldani, de végül már minden semmiségért ordítoztunk jobbnak láttuk ha nem így nő fel a gyerekünk (én így nőttem, nem akartam ezt a gyerekemnek) 4 éve váltunk el a kicsi három éves korában. Szóval ő így szokta meg, egyébként közösen neveljük, az apa is kb. ugyanannyit van vele mint én. Nyáron elég sokat voltunk közösen is együtt. És újraindult mindkettőnkben valami. Közben sikerült tisztázni körülbelül mi volt a gond. De még így is félek újrakezdeni vele. Mi van ha nem jön össze hogyan magyaráznánk el egy kisiskolásnak hogy egyik percben külön vagyunk, a másikban együtt, harmadikban ismét külön. Persze nem akarunk ajtóstól rontani a házba, rögtön összeköltözni újra és játszani a nagy boldog családot, de hiába leszünk el egy ideig együtt ha ismét együtt lakunk akkor derül ki, hogy tényleg meg tudjuk/megtudtuk e oldani a régi dolgokat. Szabad a gyerek mellett próbálkoznunk?



2012. nov. 15. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem rosszabb mint idegennel próbálkozni és azzal nem jön össze.
2012. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

attol fugg mi volt az oka a kapcsolat megromlasanak Mit tudtok most tenni hogy ne ugyanabba a hibaba essetek bele.

Mi ujra osszejottunk igaz volt egy 25 eves szunetunk egymas nelkul a gyerekek felnottek es mi ujra osszehazasodtunk. Mi is 16 evessen kerultunk ossze.

Immar felnott fejjel alapossan meggondolva de nem volt konnyu sok elasott csontvaz volt a szekrenyben komolyan meg kellett dolgozni a kapcsolatunkert hogy bne essunk vissza ugyanabba a szerepbe mint anno.

Nekunk egy a kereszteny hazassagi segito tanfolyam segitett es kapcsolatunk soha nem volt ilyan jo harmonikus es oszinte mint most. A gyerekek ujjongva fogadtak a hirt es az eskuvot ok szerveztekA rokonok megkerdeztek mi a fenenek valtunk el hiszen olyan szep par voltunk.(utolag). Szoval nalunk happy end. A gyerek el fogja fogadni a helyzetet miatta ne aggodj orulni fog es igen jobb az igazi apja neveli mint egy idegen ferfi.

2012. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha meg tudtátok beszélni a problémákat, és tudjátok mik voltak az okok, és ki tudjátok ezt a jövőben küszöbölni, akkor én a helyetekben mindenképp újrakezdeném.
2012. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Szabad, de amíg nem vagytok 100%-ban biztosak abban, hogy működni fog, a gyereknek nem kell többet mondani, mint hogy anya és apa normális viszonyban vannak (barátok), mert attól, hogy elváltak régebben, még mindketten az ő szülei, valamilyen szinten egy család vagytok.

Ha bizonytalan vagy, mi a legjobb neki, ne itt kérj tanácsot szerintem, hanem beszélj egy gyermekpszichológussal.

2012. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
A helyedben újrakezdeném mindenképpen, ha van esély rá, hogy másodjára sikerülni fog! Alaposan beszéljétek meg, de én mindenképp adnék egy esélyt, a gyereknek is sokkal jobb lesz!
2012. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Én max a "volt feleségemmel" :) és szerintem nem a gyereken múlik, hanem azon, hogy mi volt a szakítás oka. Ha rendezhető problémák, akkor szerintem mindekinek jár a második esély...
2012. nov. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Én személy szerint soha nem kezdeném újra a volt férjemmel.

Tudod én igaznak tartom azt a mondást, hogy

"Felmelegítve csak a töltött káposzta jó"

Én úgy vagyok vele, hogy ha egyszer nem működött, ha többszöri sikertelen próbálkozás után sem működik, akkor az nem is fog soha működni.

De vannak ritka kivételek amikor működik a második lehetőség, talán jobban mint az első.

A barátnőm példája mutatja.

Ők éppen frissen váltak voltak. Alig pár hónap telt el a válóperük után, ami igencsak hangosan sikerült. De egy tragédia összehozta őket. Sajnos a közös 7 éves fiúkat halálra gázolták, amikor az anyjával ment át a zöld jelzésen a zebrán. (karácsony előtt 4 nappal) A fájdalom, a gyász újra egymáshoz sodorta őket. Azóta eltelt 11 év. Újra házasok, és boldogok a 8 éves fiúkkal.

Ha te úgy érzed hogy a második esély jobb lesz, akkor próbáljátok meg..

2012. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek azzal a válaszolóval, hogy tényleg sokkal jobb ha ti kezditek újra mintha idegennel kezdesz. Ha sikerült tisztázni hogy kb mi volt a gond, akkor akár másodjára jobban sülhet el. A gyerekeket elég akkor bevonni ha már tuti a dolog.
2012. nov. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindenkeppen kell segitseg csaladsegito vagy psyhologus vagy egy kereszteny pasztor aki segit a jovoben megelozni azokat a hibakat amik az elso valashoz vezzetek.

Nalunk tudjuk mi volt a hiba mindketten nagyon fiatalok voltunk eretlenek turelmetlenek onzoek ennyi ez vezetett a valashoz. Immar felnott fejjel egesz mas eletbelatassal masok lettunk mas emberek megis ugyanazok.

Segitseg nelkul ne vagjatok bele.

2012. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 harleynagyi ***** válasza:
En azt javaslom hogy kezdjetek ujra mert leveledbol ki olvasva mindketten szeretitek meg egymast , Nagyon fiatalok voltatok mikor ossze kerultettek es igy kicsi problemakbol nagy problemakat csinaltatok . Ma mar mind ketten tudjatok hol hibaztatok es adjatok egymasnak meg egy lehetoseget
2012. nov. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!