Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem elvált és a házasságá...

A férjem elvált és a házasságából maradt 1 gyerek aki után fizet gyerektartást a fizetése 20%át. Azóta már van nekünk is 1 gyerekünk és jön a másik is. Szóval most már nem kevesebbet kell fizetnünk mint 20%?

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Amíg nem lesz meg a harmadik, addig 20%-ot kell a férjednek az előzházasságban született kisfia után fizetni. Ha meglesz a harmadik, akkor csökken. Keresete 50 %-ának egy harmadát fogja kapni az a kisfiú, vagyis a bére 50%-a már három felé oszlik.
2009. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Fog csökkenni, de nektek kell kérelmezni. Ne haragudj, nem kötelekedésből mondom, de nagyon bántja a szememet: "a házasságából maradt 1 gyerek"...mintha nem is emberi lény lenne számodra, nagyon szomorú. :(
2009. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok! Engem is érint ez a kérdés. Nettó vagy bruttó bért veszik alapul az 50%-nál?

Kérem aki tudja írja meg.

2009. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia nem haragszom de igazad van .Csakhogy nem tudod az elözményeket ugyan is az apját csak akkor találja meg ha pénz kell neki és azért nem jár hozzánk mert én vagyopk. Szoval akkor mi az ilyen? amugy16éves lányrol van szo
2009. aug. 15. 16:30
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Kissé unalmas már ez a téma,de azért még felháborító.

Én úgy gondolom,hogy mindenki annyi gyereket vállaljon,amennyit el tud normálisan tartani,nem egymás kárára.Gyerektartásra max a fizetés 50%-át vihetik el,és annyi felé osztódik ahány gyerek van.Az már más kérdés,hogy egy lelkiismeretes jó apa annyit ad a gyerekének,amennyit csak tud,nem hagyná sosem nélkülözni semmilyen téren.A gyerek sosem lesz ex,Ő mindig az apa anya gyereke marad.Talán nem vele kellene kitolni tőle elvenni,sem újabb gyerek miatt sem más miatt.Jobban meg kellene gondolni ti mennyit tudtok vállalni.Undorító megrövidíteni a volt kapcsolatból született gyerekeket csak azért,mert csináltatok újabbakat!!!!Az a gyerek nem tehet semmiről.Ép elég baj az neki,hogy nem nőhet fel teljes családban az apjával anyjával.Azon nem kell csodálkozni,hogy ezek a gyerekek hogyan viselkednek.Ő csak áldozat, a szüleié a körülményeké.

2009. aug. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
A negyedik válaszolóval maximálisan egyetértek és nem a gyereket kellene hibáztatni. Lehet, hogy 16 évesen én sem szívesen mennék apukám új barátnőjéhez/élettársához. Van neki anyja és nehéz lesz így elfogadtatnod magad, nem lehetetlen, de ha így beszélsz róla, akkor látszik, hogy nem teszel erőfeszítést. Nem a 16 évesnek kell, hanem a szülőknek...nem ő tehet róla, hogy lett és arról sem, hogy a szülei elváltak. Azért ezen gondolkodj el mielőtt bántod őt.
2009. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Most írta szegény hogy csak a lóvéért jár az apjához.Ti meg egyből letorkolljátok.persze,hogy megadsz mindent a gyerekeknek de egy elvált szülő gyereke sokkal többet kap,anyagilag ha megnézed mert apuci és anyuci is elhalmozza a válás miatt.utána szokott az lenni,hogy ezekből a gyerekekből lesznek a harácsolósak már tisztelet a kivételnek!
2009. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%
Hogy "mi" az ilyen? És te "mi" vagy? A párod valaha gondolom szerette azt a nőt, akivel gyereket vállaltak és gondolom lázban égett h karjában tarthassa végre első gyermekét! És "ez" az a 16 éves lány, aki megszületett, gondolom végignézte a romló házasságot, a válást, próbálja megtalálni önmagát és helyét a csonka családjában, és a világban. Ja, és érzelmileg nem mer támaszkodni az apjára, aki elhagyta őket, ezért max a pénzt kér tőle- gondolom nem jókedvéből... Azért megnéznélek a másik oldalon is...ha a te gyerekeidnek kéne az apjuktól pénzt kuncsorogniuk, mert más kötelékük már nem marad vele...
2009. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Sziasztok!

Viszonylag ritkán látogatom ezt az oldalt, de mivel kapom a hírlevelet -átolvasva a kérdéseket- mindig megnézem azokat, amik engem, így vagy úgy érintenek.

Az első amit szeretnék észrevételezni, hogy ez az oldal nem azért van mert véleményt kell mondani másokról, ismeretlenül, nem ismerve sem őt sem a családi életét. A kérdező sem ezt kérte, nem kíváncsi a véleményünkre. Tudja ő amit tudnia kell. Kérdezett valamit amire választ vár...Az ,hogy ő hogyan fogalmazott, más téma-ettől még lehet jó ember. Lehet ,hogy most épp így sikerült. Mi sem válogatjuk meg mindig amit mondunk, leírunk. Az vesse rá az első követ akivel nem fordul elő ilyen. Itt a kérdés a lényeg, amit mindenki ért. Értjük mit akart kérdezni, a véleményünket meg megtartjuk magunknak. Javaslom, hogy akiből ilyen indulatokat vált ki ,az lapozzon tovább. Van itt humoros kategória is!

Bátorkodtam beleszólni, mert nekem is van az első házasságomból egy kisfiam, és a férjemnek is. Valamint van közös gyermekünk is -egy ikerpár.

A férjem otthagyta a lakást, fizeti a gyerektartást, vásárol a kisfiúnak és mégsem elég. A gyerek nem jön hozzánk el mert az anyja nem engedi, tiltja tőlünk.8 éves. Nem tudom, hogy van e ember a világon még egy akinek annyi bírósági, gyámügyi papírja van mint nekünk. És mit lát az utca népe? Hogy az apuka nem találkozik a gyerekével, biztosan nem is érdekli.

És ott a másik oldal. A volt férjem ad 12000ft tartásdíjat ,mégis elengedem a fiunkat hozzá. Nem csak kéthetente, hanem amikor akar.

Akkor most ki a rossz? Ez mindig attól függ, hogy kit hallgatsz meg.

Belőlem is válthatna ki indulatokat a téma, de itt most nem erről van szó.

A két "új gyerek" vajon miről tehet? Az ő rovásukra miért jusson kevesebb az első gyerek javára?

Na ugye? Attól függ honnan nézzük a dolgokat!

Szóval ,ahogy az elején is írtam itt most a KÉRDÉS a lényeg nem a VÉLEMÉNY a kérdezőről.

Szóval kedves kérdező: én is úgy tudom ahogy előttem írták. A kereset 50%-a oszlik el a 3 gyermek között, de azt nem tudom én sem, hogy a nettó vagy a bruttó bért veszik alapul. És a férjednek kell kérvényezni a bíróságon.

Minden jót nektek, és kívánom hogy megoldódjon a családotokban a békétlenség.

2009. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!