Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A múltamban volt egy ember,...

A múltamban volt egy ember, akin még majdnem 30 évesen se tudok túllépni, annyira fáj. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

19 voltam, mikor megismertem egy fiút egy koncerten. A legjobb embernek hittem, akkor éreztem először valaki iránt szerelmet. Széthullott családból, állandó veszekedésből menekültem a karjaiba, ő volt az oltalom, a vigasz, a bástya, aki elfeledtet mindent, ami körülöttem zajlik. Együtt fedeztük fel a világot, örök álmodozók voltunk. Egyre többet buliztunk, egyre több olyan barátunk lett, akik csak úgy éltek a nagyvilágba, nekünk meg ez akkoriban nagyon tetszett, kalandnak fogtuk fel. Voltak tivornyák, minden, ami ezeket kíséri, és bejött az életünkbe egy dolog, amitől én rettegtem, ő meg nem vetette meg. Nem hiszem, hogy le kéne írnom, mi az, ami tönkretesz embereket. Először 4 évig voltunk együtt, amikor beijedtem ettől, azt mondtam, hogy nekem ez sok, normális életet akarok. Aztán elszakadtunk egy félévre, de rájöttünk, hogy nem tudunk egymás nélkül élni, utána még 2 év következett. A végét én mondtam ki, olyan fájdalmas dolgok történtek, amikről nem szívesen beszélek és nem vagyok képes leírni. Szinte gyűlöltem. Tönkrementem lelkileg, fizikailag, semmi pénzem nem volt, se család, se barátok. A lényeg, hogy öngyilkos akartam lenni, annyira szétesett az egész életem. 4 év telt el és még mindig fáj, bár már valamennyire összeszedtem magam, viszonylag normális az életem, de egyszerűen lelkileg nem tudok túllépni rajta. Nem tudok egy kapcsolatba belemenni, mert bennem van ez a fájdalom. Egyedül a barátkozás megy, de a végén eljutok odáig, hogy nem barátkozna velem, ha tudná, hogy éltem. Nem tudok továbblépni, mit csináljak?

29/N


2012. nov. 19. 00:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
keress fel egy jó és megbízható szakembert és neki részletesen mondd el mindazt, amit itt most csak sejtettél.
2012. nov. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gondoltam rá. De nem tudom, képes lennék-e egy idegennek elmesélni, hogy min mentünk keresztül a 6 év alatt, egyszerűen baromira félek. Tudom, ez a dolga, de félek attól, hogy mit gondolna, nem tudok róla beszélni. Egy drogfüggővel éltem együtt, én teljesen tönkrementem. Túl vagyok egy abortuszon, végignéztem, ahogy a mellettem élő ember tönkremegy, megőrül, képtelen vagyok elfelejteni azokat az emlékeket, az is csoda, hogy nem kerültem diliházba. Normális életem van, de a múltam örökre pecsétet nyomott rá.
2012. nov. 19. 00:24
 3/15 anonim ***** válasza:
Drogok voltak, igaz? Drogok és a vele járó őrület. A drog jár leépüléssel, őrülettel, és fájdalmas dolgokkal. Plussz ha még ittatok is mellé, cigi és szex, a totális függőségi leépülés.
2012. nov. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, meg is vert. Se veled - se nélküled. Mostmár lépj túl. Örülj, hogy megszabadultál tőle. Nincs mit sajnálnod.
2012. nov. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy leírtad helyettem. Én nem vagyok képes se leírni se beszélni erről, mert másnak csak egy szó, nekem a pokol, amit az ember soha nem tud elfelejteni, akkor se, ha újrakezdi, akkor se, ha elmenekül.

Régóta úgy élek, hogy ezt elfelejtsem, de ezt élő ember nem tudja, ha nem magamtól, akkor éjjel rémálmok formájában jön elő. Hiába van vége, soha de soha nem tudok túllépni rajta és nem tudom, meddig bírom.

2012. nov. 19. 00:34
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem, csak lelkileg tett tönkre, de ez épp elég volt. Néha

úgy érzem, annyi fájdalom van bennem, amit egy pszichiáter se tudna kikezelni és ezért is rettegek, hogy ezzel kell leélnem az életemet. Én nagyon szerettem azt az embert, nagyon szerettem volna a gyerekünket, meg az életet, amit a pokol nélkül leélünk. Belerángatott, én még időben kiléptem a függőség részéből az viszont semmi volt ahhoz képest, amit végignéztem utána.

2012. nov. 19. 00:40
 7/15 anonim ***** válasza:
Teljesen átváltozott, mikor drogozott, igaz? Nekem is volt skizofrén drogos barátom. Korban is majdnem egyidősek vagyunk. Ha gondolod, beszélgethetünk, én itt vagyok.
2012. nov. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnálom, én tudom, hogy ez mivel jár. Szerencsére nem saját bőrön tapasztaltam meg, de volt egy csoporttársam anno az egyetemen, aki ezt végigcsinálta. Aki nincs benne, soha nem tudja elképzelni, milyen károkat okoz a függőben és a környezetében. Mi, haverok anno a poklot is szebbnek képzeltük. A srác azóta már helyrejött, de a nyomait mindig őrizni fogja. A te barátod hol van most, tudod?
2012. nov. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tudom, egy kezelést végigcsináltunk, mikor láttam valami javulást, akkor menekültem el. Megmaradt, most dolgozik. Akárhogy próbálom, nem tudom kitörölni az életemből, mindig hozzá kapcsolódik a legtöbb fájdalom, öröm, meg minden, amit életemben átéltem. Mindig ott van a tudat, hogy ő létezik, nem tudom elmondani, hogy milyen érzés.
2012. nov. 19. 00:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó ötlet az, amit előttem írtak, én konkretizálom: pszichiáter kellene neked, és elég gyorsan, olyan, aki traumafeldolozással is foglalkozik (azaz analitikus képzése is van).


Ha ennyire fáj neked egy évtized után is, és ennyire hiányzik a srác, akkor nem csak egyszerűen arról van szó, hogy volt egy kedves, helyes sárc, akivel jó volt együtt lenni, és kost már nincsen, hanem azt is, hogy a pokoli családodból úgy menekültél hozzá, hogy rádobtad az összes apai szeret iránti vágyadat, soha meg nem kapott törődéseket. Értsd: nem azt az embert láttad valójában, aki volt, hanem ehhez a konkrét emberhez hozzákapcsolódott egy egy vagy több másik, valahai, múltbéli ember iránti érzelmed.


Ezt a nagyon erős érzelmi kötést, káoszt fel kell oldani benned (NEM sarlatánokkal, akiknek fogalmuk sincsen arról, hogy mit miért csinálnak és annak mi a hatása), különben csak rosszabbodik a helyzet. A srác, mint "tárgy" eltűnt az életedből, de a hozzá kapcsolodó érzelmek ott vannak benned és úgy látszik, képtelen vagy ezt feldolgozni egyedül.


A drog különösen megnehezíti a dolgot.


Neked - véleményem szerint - egy egyszerű pszichológus már kevés, minimum klinikai szakpszichológus kéne, de inkább pszichiáter.


Nem lehet "túllépni" ilyen fájdalmas lelki gócokon, mert a kötések nagyon mélyek lehetnek és nagyon erősek (azaz nagyon korai gyerekkori problémák is állhatnak a háttérben).


Nézd, itt senki sem tud téged megmenteni, de másutt sem, ha te magad nem akarod. Elmondjuk a véleményünket, ki ezt lát, ki azt, de a döntés mindig a tiéd.


Ha élni akarsz, és főként minőségi életet élni, nem pedig vegetálni, esetleg csonka családokat létrehozva magad körül, akkor nagyon-nagyon jó volna, ha elmennél egy kiváló szakemberhez.


(Az apahiány mögött sokszor nem az apa elutasítása áll, hanem a durván önző, birtokló anya (akikből sokkal több van, mint azt bármely szakirodalom hírdeti, vagy bármely szakember is álmodná), aki nem engedi a kicsinek, hogy elérje az apját érzelmileg. Az apa egy idő után feladja a harcot, a gyerek pedig anyuka "birtoktárgya" marad. Ezt feloldani elég komoly meló.)

2012. nov. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!