Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van, hogy azt mondják...

Elegem van, hogy azt mondják a férjemre, hogy lúzer, nem való hozzám. Hogy vessek ennek véget? Nem bírom már!

Figyelt kérdés

Mióta 4 éve együtt vagyunk, folyamatosan cseszteti a családom. Nem hozzám való, semmirekellő művész, csak lehúz..ez nem igaz! Nem bírom már elviselni, hogy mindenkinek azt terjesztik, hogy a férjem egy született vesztes, az esküvőt anyám végigveszekedte. Hazugságokat terjesztenek róla, holott nem iszik, nem szerencsejátékozik, csak dohányzik, de ez önmagában nem ok arra, hogy lejárassák. Ha nem ilyen környezetben élnék és máshol találkoztunk volna, távol a családtól, meg az ismerősöktől, akkor boldogabbak lehetnénk, nem tudom, ez meddig fog tartani. Pár hónapja úgy alakult, hogy nincs munkája, egyelőre az én keresetemből élünk, de ez nem azért van, mert nem akar dolgozni, hanem mert nem tudja eladni a képeit, egy magángaléria rendszeresen vette, de a tulaj külföldre költözött és itt megszüntette a kapcsolatait. De ettől függetlenül próbálkozik és ha minden jól megy, hamarosan beindul az üzlet. Ezért a családom halálra cseszteti, hogy élősködő, eltartatja magát. Miért nem hagynak békén minket? Azon is gondolkodtam, hogy elmegyünk az országból, hogy új életet kezdjünk, nekem ez baromira fáj, hogy folyton ócsárolják, holott én eddigi életem során a legboldogabb vele vagyok.

Legszívesebben felégetnék mindent magunk mögött, nekem csak Ő kell, nem tudom már elviselni az ismerősöket, akik megszólnak minket. Ti mit tennétek a helyemben?


2012. nov. 19. 19:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
26%

Marha jó művész lehetett, ha pár hónapja nem veszik a képeit és egyből nincs pénze....

Nekem is az jön le, h inkább munkakerülő, mint művész.

2012. nov. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Az volt a biztos pont, most csak néha-néha tudja eladni, ilyenkor természetesen nem "én tartom el". De nem ez volt a kérdés, légyszíves tanácsot írjatok!
2012. nov. 19. 19:23
 3/45 anonim ***** válasza:
69%
Ő a férfi és róla van szó.. Hát itt az ideje, hogy a művész típusból előlépjen férfivá és megmondaná mindenkinek a véleményét..Itt nem neked kell csinálnod valamit, hanem neki.. Ő a férfi, amíg te állsz ki érte, addig igenis csak egy lúzer marad..
2012. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
40%
Már ne haragudj, de a szüleidnek igaza van. Fessen hobbiból, amíg stabilan nem tud megélni, de addig kereshet kétkezi munkát pl. rakodó v. sofőr... stb. Én is szívesen elmolyolok otthon aztán vagy megveszik vagy nem... és közben eltarthatna a párom.
2012. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
50%
Nincs polgári foglalkozása?
2012. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
86%

Nézd. Hiába mondanám hogy ne foglalkozz senkivel, enged el a füled mellett amit mondanak, mert ha eddig erre nem voltál képes, akkor most sem leszel az. Akkor mindig is zavarni fog.

Mondhatnám azt is hogy nem zörög a haraszt ha a szél nem fújja.. Vagyis elgondolkodtató ha a rokonaid, családod, barátaid mind-mind élősködőnek, lúzernak tartják csak te nem.

Mondhatnám azt is, hogy ha a művész férjed itt nem képes érvényesülni, akkor külföldön még nehezebben fog tudni. ott egy fizetésből nem fogtok megélni.

1 tanácsot adhatok: Nem kell külföldre költöznötök ahhoz hogy a családtól, barátoktól megszabaduljatok. Elég ha csak egy idegen városba mentek ahol senki nem ismer titeket. Ott élhettek boldogan. Ha akkor sem dolgozna a férjed, akkor a saját érdekedbe ne mond el az új szomszédoknak, barátoknak hogy te vagy a kenyérkereső, mert a férjed művész lélek, csak még nem tudott kibontakozni. Tartsd titokban, mert különben a pletyka ott is elindul..

2012. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem védi meg magát a férjed az áskálódó nyelvektől? a pletykáktól??? Miért neked kell megvédened??
2012. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező!

Tudnál belinkelni a férjed műveiről fényképet?

2012. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Festőművészként diplomázott, nem voltunk még sosem ilyen helyzetben, rendszeresen kiállították a képeit, több gyűjtő felfigyelt rá és nem volt semmi gond, sosem segítettem neki anyagilag, se a családom, mégis már akkor is piszkálták!

Most ez egy nehezebb időszak, de akkor most mindenki ássa el magát, mert elveszti a munkáját? Ő is nagyon szarul érzi magát, de hiába menne el pl. felszolgálni, egy festőt nem vesznek fel.

2012. nov. 19. 19:37
 10/45 anonim ***** válasza:
48%
engem is érdekelnének a képei.
2012. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!