Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan haragszom...

Szerintetek jogosan haragszom a férjemre és az anyósomra?

Figyelt kérdés
Amikor 3 éve összeházasodtunk a férjemmel, az anyósomékhoz költöztünk, mert még épült a mi kis házunk. Később megszületett a lányunk, de az anyósom, apósom és az egész családja nem is érdeklődött a kicsi után, hiába éltünk egy házban. Teljesen hidegen hagyta őket. Aztán történt egy kis incidens, aminek az lett a következménye, hogy elköltöztünk. Most meg állandóan hordja a férjem az anyósomékhoz a kicsit. Minden hétvégén. Eddig nem is érdekelte őket a lányunk, most meg, hogy elmentünk, hirtelen érdeklődni kezdtek? Tudom, hogy csak azért csinálja ezt az anyósom, mert tudja, hogy ez engem zavar. De engem az zavar, hogy a férjem ez esetben emberszámba sem vesz.
2012. szept. 4. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Mi zavar abban ha a gyerek találkozik a nagymamával? Nem a te gondod cipelni. Pihenj addig. Persze, azért törődik a kislánnyal, hogy téged idegesítsen... Úristen. Paranoias vagy.
2012. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Ezt úgy írom, hogy én sem vagyok jóba az anyósommal.


Azt hogy neked problémád van az anyóssal/ apóssal, az a te problémád és nem a lányotoké.

A lányotoknak ettől még ők a nagyszülei. Ha te úgy döntesz hogy soha az életben nem akarod őket látni, megteheted. De a lányodat ne erőltesd a te haragodba.

Tapasztalatból beszélek. Én annyira haragudtam az anyósomékra, hogy az 1 éves fiamat, bár 2 házzal arrébb laktunk nem engedtem át. Sőt ha a nagyapja a kapu előtt figyelte a fiamat hogy az udvaron játszik, dühömbe inkább bevittem a házba vagy elzavartam az apósomat. Mégis ahogy egyre nagyobb lett, egyre jobban vágyott arra hogy az apjával átmenjen a mamáékhoz. Rájöttem hogy bár engem csúnyán megbántottak, a fiamat mindig is szerették. A fiam szintén szereti őket. Én azóta elváltam, megnyugodtam, és a fiam lassan 20 éves, de még most is rendszeresen látogatja a nagyszüleit.

Szóval nem jogos a haragod.. Engedd hogy a lányod is megismerje a nagyszüleit.

2012. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem. Nekem nem logikus. Miért ne venne emberszámba a párod téged?

Hangosan tiltakozol, hogy nem viheti oda a gyereket, ő meg erőszakkal "csakazértis" elviszi?

Vagy? Némán tűrsz és találja ki, hogy ez téged mennyire zavar?

2012. szept. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

mit jelent az, hogy nem érdeklődtek, mikor ott laktatok?

Anyósom heti többször bejön a városba, de sosem jön el hozzánk, minden hétvégén mi visszük a 2 gyereket. Akkor foglalkozik velük és kész. Neked is menni kellene anyósékat látogatni, vagy talán ellenségek lettetek?

2012. szept. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Örülj neki, hogy most foglalkozik vele! Pont olyan van, mint itt sokan: ha van az anyóson sapka, az a baj, ha nincs az. Ha nem akarná látni most sem, azért sírnál. Hogy most meg látni akarja, az is baj, ebben is a rossz szándékot kell keresni... És ha megbánta a dolgot?

Nem neked kell mászkálni a gyerekkel, ahhoz meg a gyerekednek nincs köze, hogy te rosszban vagy az anyósodékkal. Anyám ugyanezt csinálta velünk: ő nem bírta az apai mamámat, alig akart minket odaengedni. Mentünk a tudta nélkül.

Élvezd ki, hogy van szabadidőd, mikor ott a gyerek! Bezzeg mások mennyit panaszkodnak, hogy nem tudják elvállalni a nagyszülők az unokát, nem kíváncsiak rá.

2012. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, úgy mond ellenségek lettünk, mert hazugságokat terjeszt rólam, mindennek lemond, pedig az égvilágon semmit nem csináltam neki. Vagyis hát igen, elvettem tőle az ő egyetlen fiacskáját.

Úgy nem törődtek a lányommal, hogy felé sem néztek. Nem is játszottak vele, vagy sétáltak, szóval oda sem jöttek hozzá, hogy vele lehessenek. Egyszerűen nem is érdeklődtek utána.

És azért zavar ez az egész engem, mert mikor a férjem elmegy hozzájuk a lányommal, akkor a férjemnek rólam beszélnek és mikor a férjem hazajön, bután agresszívan beszél velem. Onnan tudom, hogy rólam beszélnek neki, mert ő mondta, vagyis eleinte szokta mondani. Eleinte a férjem elengedte a füle mellett, amit mondtak neki, de annyit-annyit búgják neki, hogy már elhiszi. Azután amikor meg hazajön a férjem, velem agresszív.

A lánykára meg nem tudnak vigyázni. Alig egy éves, de ahányszor elviszi oda, az a lányka annyiszor horzsolásokkal, másnapra kialakult véraláfutásokkal jön haza. Arról ne is beszéljünk, hogy totál össze van hányva mindene, mert valamivel agyontömik, de hogy mivel, azt nem tudom nagyon azonosítani a hányásra nézve.

2012. szept. 4. 12:55
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
A férjed dolga. Ha ő viszi és hagyja teleetetni a kicsit ,akkor az az ő baromsága is. Az én mamám is ilyen a mai napig, pedig 24 éves vagyok, amit tud belém tömne,mert azt hiszi az a jó, örül ,hogy tud adni. A gyereket nem tilthatod a nagyszülőktől. A férjeddel kell megbeszélned, de normálisan.
2012. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ezt csak azzal védheted ki, ha te is mész és vigyázol a gyerekedre. Amíg kicsik voltak az enyémek, nem is mentek nélkülem.
2012. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező, a problémádról az jut eszembe, hogy gyerekkoromban mennyire rühelltem, hogy a t. szüleim aszerint várták el, hogy valakivel hogy viselkedjek, hogy ők éppen jóban voltak, vagy összevesztek az illetővel. Lássuk be, ez egy teljesen abnormális dolog, te is egy külön ember vagy, a férjed is az, és a gyereketek is az. Neked nem kötelező imádni az anyósodat, de nem várhatod el, hogy a férjed, vagy a gyereketek ehhez alkalmazkodjon, amikor kapcsolatot tart az anyjával/nagyanyjával.

Ti oldjátok vagy ne oldjátok meg a konfliktusotokat az anyóssal, de légyszi ne rángassatok bele senki mást a családból, a gyereket különösképpen ne, a ti konfliktusotok a ti kettőtök ügye.

2012. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Én ezek után nem engedném a gyerekemet a mama közelébe. Anyukám is így járt, hogy ha ott voltam mindig valami bajom volt, hol hánytam, hol lázas voltam stb. Jól is tette, mert mikor nagy lettem akkor már én is láttam, h milyen ember.
2012. szept. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!