Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első közös karácsony mikor?

Első közös karácsony mikor?

Figyelt kérdés

Több mint 3 éve vagyunk együtt (együtt is élünk),de én még tanulok. A karácsony úgy szokott lenni,hogy 24-e előtt (22 v.23) kettesben ünneplünk,majd következő nap ő is hazamegy a szüleihez és én is. Viszont idén már szeretne kettesben velem karácsonyozni,amivel nekem sincs kifogásom,csak hát a saját "régi" családommal is szívesen lennék. Plusz amíg nem vagyok a felesége, csak a barátnője, addig valahogy mi nem is vagyunk egy "kis család". 25-26-án azért is bajos végigjárni a rokonságot,mert 3 különböző hely az, ahol mi élünk most és ahol az ő és az én szüleim élnek (kb 200 km-es távolságok,autó nincs).


Hogy oldanátok meg a karácsonyozást akár most,akár a későbbiekben?


2012. nov. 20. 08:53
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Amint összeköltöztünk,onnantól 24 kettesben otthon, 25 egyikőnk 26 másikunk családjánál,nagyszülők 27-28
2012. nov. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
81%
nálunk is hasonló a helyzet.talán ha mindkettőtök szüleit magatokhoz hívnátok jó lenne.utána meg menne mindenki a saját rokonságával haza.persze csak ha akartok
2012. nov. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
Mi 2 éve élünk együtt és nem vagyunk házasok. Egy külön családnak számítunk és eszünkbe se jutna külön-külön karácsonyozni a szülőkkel (szerintem ez így elég érdekes lenne..). Mi a szentestét együtt töltjük kettesben. Nekünk 4 helyre kell mennünk. Mind a 4 helyszín máshol található így 25.-én, 26.-án és 27.-én megyünk, az utolsó 2 látogatást egy napon ejtjük meg.
2012. nov. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim válasza:
21%

Bocs, de te hülye vagy!

Attól, hogy nem vagy a felesége ünnepelheted a karácsonyt vele!

A leveled után valahogy azon gondolkozom inkább, hogy szereted e őt egyáltalán.

Ha erre a válasz az, hogy igen akkor gondolkozz el, hogy milyen megoldások lennének még. Te mész hozzájuk? szerintem nem éreznéd jól magad,lehet, de nem biztos! Ha ezt szeretnéd fordítva hogy ő menjen hozzátok, lehet hogy ő feszengene!

Előbb - utóbb el kell engedni anyuka szoknyáját! Ezt ne feledd!!!!

És inkább így tedd meg hogy van valakid és vele töltőd ezt a szép ünnepet!

2012. nov. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
60%
Tavaly kihagytuk az otthoni karácsonyt, és teljesen semmitmondó napként telt el, szóval érdemes családnál karácsonyozni. Nekünk is kell 200 km-t utazni, és mi megoldjuk vonattal.
2012. nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is az a megoldás, hogy 24-én együtt vagytok a pároddal, és a 25-én odamegy hozzátok mind a két család. Vagy 24-én van együtt mindneki, és csak 25-én mennek haza.
2012. nov. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Miért lennék hülye vagy miért nem szeretném?


Az ő szülei azt szeretnék,hogy náluk karácsonyozzak - ami azért butaság, mert akkor az én szüleimmel mi van? Az én szüleim meg persze annak örülnének,hogy náluk lennénk - ami szintúgy nem jó,mert akkor a barátom szülei maradnak ki.


Az ő rokonságát és az enyémet is végiglátogatni nem hogy 2 nap,de 4 sem lenne elég, ezért okoz ez számomra gondot. És mivel mindenki MÁS városban van - 200 - 200 km-re, ezért nehézkes az utazás, főleg vonattal.

2012. nov. 20. 09:10
 8/39 anonim ***** válasza:
71%

Együtt éltek, de külön töltitek a szentestét, mindenki a saját szüleinél?


Ne haragudj de számomra ez nagyon furcsa!! Ez az egész annak a függvénye, hogy házasok vagytok-e vagy sem? Ahogy elvesz, onnantól kezdve rögtön együtt fogjátok tölteni? Érdekes...


Szerintem a szentestét kettesben kellene töltenetek, utána pedig jöhet a rokonlátogatás.

2012. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
A 2 család összehozása aranyos ötlet, de az én szüleim is inkább a mamákkal, keresztszülőkkel szeretnek lenni, ahogy az ő szülei is, hiszen attól hogy mi a gyerekeik együtt vagyunk, ők 400 km-re egymástól nem együtt szeretnének szerintem karácsonyozni, hanem a saját rokonságukkal.
2012. nov. 20. 09:13
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
A szülők felfoghatnák végre, hogy külön háztartásban éltek, önálló életet, és nem vagytok már kisgyerekek. Egy párként kellene viselkednetek és ezalól a karácsony se kivétel. Számomra nagyon gyerekesen hangzik, hogy a szülők szeretnék, hogy otthon legyetek és ti ezért nem karácsonyoztok kettesben.
2012. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!