Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek ilyen helyzetben?

Mit tennetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A ferjem amugy jo ember, szereti a kislanyunkat, sokat foglalkozik vele, de nekem erzelmileg tul sivar. Sajnos van egy rossz tulajdonsaga, h nehezen toleral masokat, foleg ha az a masik, nem az o elvarasainak megfeleloen cselekszik, vagy az o normait koveti, vagy epp az o hozzaado lelkiismeretes munkajat koveti. Ezert munkahelyen rengeteg konfliktusba kerul, es mindenhonnan egy ido utan menne. ez igy volt az elozo munkahelyevel is, es a mostanit gondolkodas nelkul fogadta el, akkor nem volt baj h joval messzebb van csak onnan menjen. Most 3 ev utan innen is menekulne, csakhogy az iskola igazgato ebben nem partner es nem tamogatja (mint az elozo), mert o ebbol presztizskerdest csinal. Itt sajnos refencia rendszer van, es meg kell adni 3 referenciat. En mar mondtam neki h hagyja le az iskola igazgatot es adjon olyan kollegat akivel joban van es megbizik. De nem hallgat. Es hiaba szerepel jol az interjun mikor a referenciahoz erkezik a dolog akkor az egesz megbukik. Sajnos hallgatni ram nem hallgat, csak azt szajkozza a tanari szakma mas. Nem vagyok buta no, felsovezetoi korben dolgozom, es sajnos tudom es latom h h mukodik a dolog. voltam en interju alany, de ugyanakkor tobbszor lehetosegem nyilt az asztal masik oldalan is ulni es interjuztatni emberkeket. Megkerdezte h miert nem kapta meg az allast ket alkalommal, az egyiknel azt mondtak h nem illett volna bele a team-be (vagyis nehez tulajdonsaga van), a masiknal meg tulkepzett ahhoz az allashoz amit hirdetnek. Sajnos az utobbi honapokban valogatas nelkul mindenhova elkudlte az oneletrajzat, ami nem tett jot az iskola igazgatoval valo kapcsolatan, de mindenhol sikertelen valaszokat kapott. Jon az ev vege, es altalaban ilyenkor a legleviselhetetlenebb. Teganap ugy jott haza, h egy szot sem szolt bevonult a szobaba es egesz nap doglott, nem zavarta h kislanyunk eppen hozza beszelt. Mikor kerdeztem mi baja hagyjam beken egyedul akar lenni. Reggel meg koszones nelkul ment el, bevagva az ajtot. Elhiszem h baja van, de min h egy hazasagban megbeszeled, es nem puffogsz. Nekem is faradt napom volt, az egesz evem faraszto volt, nem erre akarok haza menni. Ugyhogy akarmennyire jo apa kezd belole elegem lenni. Amikor meg ilyen, iszonyatosan trehany, es kezd abbol is elegem lenni h otthon semmit sem segit. Egy olyan csaladban nott fol, ahol apuka sosem dolgozott, es anya csinalt mindent. Mikor egyszer ezt felvetette, kozoltem vele, h en nem tartom el, milyen dolog mar h a ferfi otthon vakarja, es meg a haztartast sem vezeti. Ezt surgosen felejtse el, es ehhez tegye magat mert en nem fogom az o anyukaja szerepet betolteni akkor koltozik haza mamucihoz. Azt mar nem is merem mondani neki h bizonyos ertelemben az igazgatonak igaza van, mint manager, nagyon nehezen kezelheto a szemelyisege, es en is inkabb olyat alkalmazok aki lehet h nem annyira tapasztalt, de konnyen kezelheto egyeniseg, hisz akkor nekem is konnyebb. De ha mondom akkor erre is besertodik. Viszont en nem tudok letezni egy ilyen erzelem sivar kapcsolatban. Sajnos nem mukodik. ezert nem tudom h mihez kezdjek. Velemenyek?

2012. nov. 22. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2012. nov. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérlek,ne sértődj meg Kérdező,de szerintem teljesen el vagy nyomva ebben a kapcsolatban. A férjed pedig nagyon meggondolatlan,hogy így,hogy családja van,csak ide-oda ugrál a munkahelyek között. Engem is érdekelne,hány évesek vagytok,mert olyan gyerekesen viselkedik a párod,de ezt tényleg ne bántásnak vedd,mert nem az akar lenni!

És bizony azok a férfiak,akiknek míg otthon éltek anyuka kinyalta a feneküket és ezt a családmodellt látták egész gyerekkorukban,mert apuka is elvárta ezt,azok előbb utóbb belekényelmesednek a kapcsolatba és már követelni fogják,hogy szolgálják ki őket.

Én itt tényleg a totális elnyomást látom és ennek nem hiszem,hogy jó vége lesz. Mert a te türelmed is véges,remélhetőleg. Bocs,hogy ezt mondom,de a párod olyan,mint egy lázadó kamasz,és mindent támadásnak vesz.

Le kéne vele ülni,kettesben beszélgetni,hogy mi miért van,ő hogy látja a helyzetet és mért úgy látja ahogy. És higgadtan jó volna,ha végig tudná hallgatni a te érvelésedet is. Ha pedig nem működik a kommunikáció köztetek,akkor sajnos húzhatjátok ezt még,de semmi jóra ne számíts! Nekem ez a meglátásom.

2012. nov. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
annyira nem lehet jó apa ha nem érdekli a gyerek hogy mit mond,ha hagyja hogy vita mellett éljen a gyereke....nekem úgy tűnik nagyon önző a párod,a mai világba nem lehet a munka helyek mellett ugrálni,meg kell becsülni ami van,nem nagyképűnek,fölényesnek lenni.....de lehet csak rosszul értelmeztem..
2012. nov. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom azért nem egyik pillanatról a másikra lett ilyen.

Miért házasodtál össze vele, és miért vállaltál gyereket vele? Remélem nem azt vártad, hogy majd a kedvedért megváltozik. Kicsit változik és alakul mindenki, a párok is egymáshoz, de ha túl nagyok a különbségek, túl mások az igények, akkor az sosem fog működni, kivéve ha te magad azt nem mondod, hogy a békesség kedvéért lemondasz minden igényedről, és úgy marad minden, ahogy eddig.

Ha a kapcsolat elején jó volt neked úgy a párod... és te is jó voltál neki ahogy... akkor tulajdonképpen nem nagyon reklamálhatsz már így utólag.

Kerestél volna olyat, akiben több az érzelem és jobb vele! Most vagy ezt tűröd, vagy elváltok. Akkor viszont a gyerek fog szenvedni, mert nem lesz rendes családja...

2012. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat, a negativokat is. Egyreszt nem vagyok tini, se nem huszoneves, nem is lehetnek tobb eve felsovezetoi pozicioban... Egyebkent kesei 30-asok vagyunk.

Es sajnos a kapcsolat elejen nem derultek ki ezek a dolgok. Tehat mikor osszehazasodtam vele normalis volt. Besegitett a haztartasba, sot mikor kislanyunk szuletett, nagyon sokat besegitett, szivesen pelenkazott, dadusgatta etc. Ezek a dolgok kb mikor kislanyunk olyan egy eves kora ota kezdtek elojonni szepen lassan. Akkor valtott munkahelyett es sajnos nem volt egy szerencses valtas, rosszabb az iskola es joval messzebb van, de az elozo helyerol is mehetneke volt. Ott 6 evet tanitott tehat nem egy ket ev utan volt mehetneke. Eleinte csak a szunet elott jottek elo a dolgok, de most mar midnennaposak es elegem van.

Epp tegnap volt vele egy vitam es ultimatumot adtam:

A) vagy osszeszedi magat es helyrehozza a kapcsolatait az igaztgatoval es a kollegaival, es megprobal toleralni masokat es turtoztetni magan, es evvel megmenti a hazassagat

B) pakol haza anyucihoz. Ha kilep ugy h nincs munkahelye akkor is pakol anyucihoz mert nem tartom el.

C) verzio nem letezik.

Tehat valaszthat jobbra vagy balra. A valas eseten, nagy valoszinuseggel haza fogok koltozni, a kislanyomat is viszem.

Az egyszer biztos, h nem fogok dolgozni mint a barom, plussz itthon a haztartas, o meg feltett labakkal gyerekezik, es semmit nem csinal itthon. Ezt csinalta az apja, es en kozoltem vele, h egy kulonbseg van az anyka es koztem, h az anyja elturte en meg kiteszem a szuret.

Szoval valaszthat.

Igy utolag igen rossz valasztas volt, de ezt nem tudtam elore, nyilvan ha tudtam volna nem mentem volna hozza.

2012. nov. 28. 04:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!