Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem birom mar itthon. Lassan...

Nem birom mar itthon. Lassan depresszios leszek. Szeretnek elszokni itthonrol de nem tudom meg merjem tenni vagy sem. Mert ha egyszer megteszem soha az eletbe nem johetek haza. Megis mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 22. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Fordulj egy Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálathoz. Semmiképp se szökj el otthonról! Nem szabad! Tönkretennéd az életed, lezüllenél, hajléktalan lennél. Megbánnád hidd el!


Iskolában is kérhetsz segítséget a védőnőtől, iskola pszichológustól de még az igazgatótól, osztályfőnöködtől is. Mond el nekik a problémád és ők tudni fogják hogy hogyan segítsenek.

2012. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hat az van hogy mar 22 vagyok...De itthon 15 eveskent kezelnek..
2012. nov. 22. 14:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát ha 22 vagy akkor nem elszöksz, hanem egyszerűen elmész. Keress munkát, meg bérelj lakást és jelentsd be, hogy elköltözöl. Abba már nem tudnak belekötni.
2012. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem elszökni kell, főleg nem 22 évesen. Kicsit legyél határozottabb, érd el, hogy ne gyerekként kezeljenek. És nem veszekedéssel kell elérni, hanem tégy olyan dolgokat, amitől valóban felnőtt leszel! Menj dolgozni, keress pénzt, ne függj tőlük, próbálj meg valami hobbit találni, olyat, amivel ki tudsz kapcsolódni és kimozdulni otthonról. Hidd el, hogy így felnőttként fognak kezelni, főleg, ha még párod is lenne (nem írtad hogy van-e).
2012. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Elég fura hogy 22 évesen elszökni akarsz mint egy gyerek, ha gyerekként gondolkodsz, viselkedsz akkor ne csodálkozz ha úgy kezelnek.

22 évesen már dolgozhatsz és elköltözhetsz bármikor. Tedd meg, ha nem érzed magad jól otthon.

2012. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
2eve dolgozom eltartom magam.. Neha persze le kell adjak penz.Nem nagyon mehetek el itthonrol mert akkor allandoan hivnak meg mindig csak veszekszunk... Mar belefaradtam az orokos ordibalasba.Es most epp van valakim mar 2 honapja jol megvagyunk de itthon nem fogadjak el ot, ugyhogy emiatt is gond van.
2012. nov. 22. 14:28
 7/15 anonim ***** válasza:

Normális szülők is hülye-gyerekként kezelhetnek 22 éves fiatalt, ha az nem méltó a megbecsülésükre, tiszteletükre.


Megbecsülést azzal tudsz kivívni ennyi idősen, ha felsőoktatásban tanulva jók az eredményeit, vagy ha olyan családból származol ahol nem elvárás a továbbtanulás (pl. szülők nem diplomásak) akkor meg munkahelyen normálisan dolgozol. Mellette még külön bónusz ha normális a magánéleted is pl. rendet tartasz magad körül, igényesen szórakozol, sportolsz, rendezett párkapcsolatban élsz...


(Szeretni a szellemi fogyatékos utódod is lehet, de tisztelni, becsülni nem igazán.)

2012. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyedul vagyok nincs testverem.. mindig probaltam megfelelni de soha nem eleg semmi... tavoktatassal vegzem az egyetemet amit en fizetek magamnak... soha nem csinaltam semmi torvenybe utkozot.. mindig mindent tolem akarnak egyszeruen mar beleorulok.
2012. nov. 22. 14:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Önállósodj minél több dologban!


Mossál magadra (mosógéppel) és vasaljál, tartsd rendben a szobád, csökkentsd a családi étkezések számát a minimumra, szülőkkel ne legyél otthon egy légtérben túl sokat. Próbáld úgy kialakítani a napirendedet hogy a közös használatú helyiségben ne legyél útban.


Ha nagy családi házban laktok, akkor még logikus hogy pár évig otthon lakjál, viszont ha szűk lakásban, akkor bérelj lakást ahogy pénzed engedi, párosan élve ez is költséghatékonyabb.

2012. nov. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
te nemazért öregem, de ennyi ésszel meg ilyen hozáállással nem is lep meg h 15 évesként kezelnek. Már 4 éve megvan a lehetősége h elhúzz a csába aztán a magad lábán élj. Persze ez elég kétséges ebben az országban.
2012. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!