Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokon is nyilvánít részvétet...

Rokon is nyilvánít részvétet halál esetén?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hülye a kérdés...Egyik rokonom férje meghalt, és most nem tudom, hogyha felhívom a rokonomat, mit mondjak neki... Nyilvánítsak részvétet? Családban történt halálesetkor a család gyászol, ilyenkor szoktak mondani a távolabbi hozzátartozók is a közelebbieknek részvétnyilvánítást?

Remélem érthetőre sikerült a kérdésem.


2012. nov. 22. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha tartjátok a kapcsolatot, akkor igen. De ha csak 1 vagy a sok rokon közül, akivel semmi közötök egymáshoz és alig ismeritek egymást, akkor inkább kellemetlen lenne mindkettőtöknek.
2012. nov. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartjátok a kapcsolatot, akkor dísztávirat. Temetésen meg ha nem kérik a mellőzését, akkor igen, szoktak, főleg, ha első fokú rokonról van szó.
2012. nov. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ismerjük egymást jól, emiatt nem ciki nekem felhívni, csak amiatt érdeklődtem, hogy igazából rokon rokon halálát szintén gyászolja, így kell-e neki is részvtétet nyilvánítania a közelebbi hozzátartozónak? Szóval, hogy részvétet nem ismerősök szoktak inkább a rokonoknak nyilvánítani?
2012. nov. 22. 17:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
azzal nem teszel rosszat, ha a férje halála miatt részvétet nyilvánítasz. Még egy tökidegennek a buszon is részvétet nyilvánítok, ha elmondja, hogy nem régen halt meg a férje.
2012. nov. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értettem a kérdést..


A távolabbi rokon kíván részvétet a közelebbinek.

Pl. ha Te első unokatestvér vagy, részvét a testvérnak, de a második unokatestvérnek már nem kell.

Szokás (illik) felajánlani a segítséget, hogy számíthatnak Rád,mert ilyenkor sok az elintézni való. Nem szokták elfogadni, de azért jól esik, ha segítőkész vagy.

2012. nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló, igen, jól értetted! És köszönöm a választ, pont erre gondoltam, hogy én, mint hozzátartozó, nyilvánítsak-e részvétet az elhunyt közelebbi hozzátartozójának (feleségének), hiszen halálesetkor az egész család gyászol, ezért úgy gondoltam, csak az ismerősök szoktak a családtagoknak (ami én is vagyok) részvtétet nyilvánítani. De akkor nem így van, köszönöm a segítséget!
2012. nov. 22. 17:46
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ilyenkor lehet, hiszen ha jól értem neked a férfi aki most elhunyt nem rokonod, hanem az ő felesége a rokonod.


De pl ugye van olyan helyzet mikor meghalt az édesapám, és nyilván nem kívántam részvétet a tesóimnak. Vagy az unokatestvérem nagymamája, aki olyan volt nekem mint egy 3. nagymama. Náluk sem kívántam részvétet, mert én gyászoltam őt akkor.

2012. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az is részvétet nyilvánít, aki nem gyászol. Mindenki aki elmegy a temetésre, a temetés végén sorban mennek a közeli hozzátartozókhoz és részvétet nyilvánítanak. Nem ez volt a kérdés.



Nálunk, mikor Nagypapám meghalt, Nagymamám, Anyukám és Anyukám testvére álltak hárman s mindenki más, így mi is az unokák részvétet nyilvánítottunk nekik, mint a többi távolabbi rokon és az ismerősök, mert Ők voltak a legközelebbi hozzátartozók.

2012. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na jó nem akarok vitázni, de én úgy gondolom elsősorban az nyilvánít részvétet, aki nem gyászol. (szomszédok, volt osztálytársak, munkatársak) Mert aki gyászol az saját magának mondja? Nekem őszintén szólva fura, hogy édesanyádhoz odamész a temetésen, és részvétet nyilvánítasz neki miközben feltehetően együtt éltek (nem tudom mennyi idős vagy) vagy pl te intézed a temetést stb. Mikor papámat temettük nem én nyilvánítottam részvétet anyukámnak vagy a nagyimnak, hanem hozzám is jöttek oda az ott lévők, és én voltam az egyik aki fogadta a részvét nyilvánításokat.
2012. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Flame87 válasza:
Hát ha teszem azt van egy másodunokatestvérem, akivel jóban vagyok, és az ő férje/felesége meghal, akkor én részvétet nyilvánítok az unokatesómnak, még akkor is, ha az emberkével semmilyen kapcsolatban nem álltam. Hiszen ez nem arról szól, hogy téged mélyen érintett az illető halála, vagy rosszul kéne érezned magad tőle, hanem arról, hogy együtt érzel azzal, aki éppen gyászol. Vagy nem jól értelmezem a részvétet?
2012. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!