Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt apukám.13 éves vagyok,...

Meghalt apukám.13 éves vagyok, hogy tudnám könnyebben feldolgozni?

Figyelt kérdés

Viszonylag röviden leírnám az előzményeket tömören, előre köszönöm ha végig olvassátok!

Apukám és Anyukám (apu haláláig) 1 hónapja már elváltak. Apukám nem volt az a minta apa, mindennap megkaptam tőle hogy patkány vagyok...A lényeg, hogy depressziós és bipoláris zavaros volt. Nehezen viselte, gyenge volt lelkileg ahhoz hogy felépüljön. Egyik nap apu anyukája (mamám) benyitott apu lakásába, és aput egy matracon látta fekve, vért hörögve. Még élt. A mentők bevitték a kórházba, gyógyszer túladagolás. Nem akart meghalni, mert akkor bezárta volna a lakása ajtaját. Ránk (anya, én, öcsi) akart ijeszteni, hogy vegyük észre. Sikerült. Azt tudni kell, hogy apunak nagyon erős szervezete volt, mindent túl élt. Úgy volt, hogy felépül, amellett hogy a kórházban kiderült: lázas, tüdőgyulladása van, az agyalapi mirigyén egy daganat található és van érelmeszesedése. Ez megdöbbentett mindenkit, apu soha nem törődött az egészségével. Úgyvolt, felépül, szinte csoda volt az orvosoknak is, másnap már kinyitotta a szemét. 3. nap akartam menni én és öcsém is a kórházba megnézni aput, mivel nem akartam őt csövekre kötve látni. És mikor már a kocsiban ültünk, megszólalt anyu telefonja, mamám volt az. Tudtam a hangokból hogy apu meghalt. Tüdőembóliában. Elvileg, de azóta sok minden kiderült, lényegtelen.. A történet: apa megtudta hogy aznap látna engem és öcsit is, ezért megakart fürdeni. Természetesen ezt nem szabadott volna, de ő nem akarta hogy koszosan lássuk. Kiment katéterrel a zuhanyzókhoz, ott sokott kapott, 30 percig élesztették újra, de kész. Itt hagyott engem mint a 13 éves lányát, öcsémet aki csak 8 éves, 8 évig ismerte az apját. Én hálás vagyok hogy legalább 13 év emlékem van apuról. Többségében rossz, de ha ezeket leírom hogy mik történtek velem, nagyon hosszú lett volna. A temetésen 400 ember volt ott, olyan fájdalmat, mint ott még addig soha nem éreztem. Nem láttam a sírástól, hörögtem, majd mikor meglehetett aput nézni, megláttam az arcát, és összeestem. 3 hónap telt el, de hetente egyszer sírok és tartok egy megemlékezést magamban, így egy hétre jobban leszek. Segítsetek kérlek, bűntudatom van, múltkor majdnem megvágtam a karomat.. Anyu egyedül van, engem és anyut az egész család (apa felőli) utál. R*bancoznak, mindennek elhordanak. Nekem ez sok. Nem bírom ki így félárván. Ha belegondolok hogy öcsi csak 8 éves, sírás közbe elkezdek fuldokolni. Járok kineziológushoz már 6 hónapja. De havonta egyszer. Ez kevés. Mit tudnék tenni.. Akik ezt átérzik, segítsenek hogy dolgozzam fel, hogy gondolkodjak. Ha valaki nem érti a történetet írja meg itt, és hozzászólásba kifejtem. Bocsánat ha vannak benne hibák, de ezt nagyon nehéz volt nekem leírni. 13L



2012. nov. 4. 01:43
1 2
 1/14 anonim válasza:
95%

Sajnos nem tudok sokat segíteni, de átérzem a helyzetedet, és tényleg, nagyon sajnállak titeket.

Emberismereteim és minimális élettapasztalatom alapján csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne tégy semmi olyat, amivel mások helyzetét rosszabbá teheted. Ezalatt azt értem, hogy még csak fontolóra se vedd, hogy bármi kárt teszel magadban. Nem lesz könnyű a következő néhány éved, de ha kitartasz, közben segítesz a családodnak ahol csak tudsz (nem nagy dolgokra gondolok, csupán arra, hogy ne tegyél semmi olyat, ami miatt veszekedned kéne az anyukáddal, inkább segíts neki ahol csak tudsz), akkor végül túl tudsz rajta lépni. Az új barátok keresése is sokat segíthet, a lényeg, hogy legyenek melletted olyanok, akik nem hagyják, hogy a depresszió eluralkodjon rajtad. Lehetőleg tölts minél kevesebb időt egyedül, és ne gondolkodj sokat a dolgon.


Légy erős.

Részvétem, és őszinte sajnálatom.

15/F

2012. nov. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szomoru tortenet az elozo hozzaszoloval maximalisan egyetertek. Ne legyel egyedul sokat probalj baratokkal sokat chatelni, anyaval es a tesoval rengeteget beszelgetni jatszani. Ha meg nincs allatod itt az ideje! Egy kiskutya (akar menhelyrol befogadni) vagy kisnyuszko akit simizhetsz, jatszhatsz vele es hidd el rengeteg pluszt fog adni. A legnygyobb hiba volt, hogy engedtek megnezni apukadat holtan!!!! Meg en felnottkent sem tennem. Hidd el idovel jobb lesz. Halvanyulnak az emlekek: nem fogod elfelejteni ot de meg kell szoknod a halal az elet resze. A kineziologus (ha jo) rengeteget segithet. De mindig mindent beszelj meg anyuddal. Neki is es ocsednek is nagy szuksege van most rad legyetek egymas tamaszai!
2012. nov. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Meg valami ne torodjetek az apukad feloli csaladdal a viselkedesuk nem titeket hanem oket minositi. Ne az o tarsasagukat keressetek a sajat eleteteket eljetek tovabb egymast erositve.
2012. nov. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Ne kinezológushoz járj, hanem egy jó pszichológushoz. Ő valóban segíthet feldolgozni a gyászt, de kinezológus nem. Csak divat hozzájárni. Amit írtál, abból az derül ki, hogy nem csak a gyász miatt vannak problémáid, hanem már az előtte levő dolgok miatt is. Ehhez pedig szakorvosi segítség kell, nem csodadoktor.

Arra gondolj, hogy apukád szeretett benneteket, még ha nem is volt mindig jó apa! Ha nagyon rossz lett volna, akkor most nem hiányozna neked.

Az pedig nem feltétlen igaz, hogy azért adagolta túl a gyógyszereit, mert rátok akart ijeszteni! Ha volt otthon ennyi gyógyszere, akkor talán tudott a daganatról! De talán nagy fájdalmai is voltak, és nem akart tovább szenvedni.

Bűntudatod pedig ne legyen. Gondolj arra, hogy neki így a jobb. Megszabadult nagyon sok szenvedéstől, ami pl. a daganatos betegséggel járt volna.

2012. nov. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az idõ majd segít. Addig is próbálj meg úgy élni, h édesapád büszke lehessen rád. Szerintem nem véletlen, h meghalt, ennek így kellett lennie. Nekem az öcsém halt meg két éve. Hiszel Istenben?
2012. nov. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal többet törődj az öcséddel mint eddig. És tényleg járj el barátokkal, beszélgessetek, ne csak magányosan őrlődj. magadat ne büntesd, ne okozz fájdalmat, ettől nem lesz jobb.

Ha végképp nem bírod akkor pszichológus. Figyelj arra, hogy ne legyél depressziós (nem nevetsz semmin már, nézed a falat naphosszat) ha igen, menj szakemberhez. És mint mondtam próbáld támogatni az öcsédet, neki talán még rosszabb mint neked

2012. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Gyászcsoport is a segítségedre lehet.
2012. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tartsátok az öcséddel egymásban a lelket. Egy jó pszichológus is segíthet. Tényleg ne kinzeiológushoz járj,semmi értelmi nincs. Én is voltam stressz miatt. Annyira jól szórakoztam,ahogy hülyébbnél hülyébb következtetéseket von le (hogy milyen szánalmas életem van bezzeg mekkora egóm) hogy röhögve adtam neki oda azt az 5000st amit elkért tőlem...
2012. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

eszméletlenül sajnállak, könnybe lábadt a szemem. mindenek ellenére te vagy hármótok közül a legerősebb, s támogasd anyukádat, s ami mindennél fontosabb, támogasd az öcsédet, s a bánatot, gyászt amit érzel, alakítsd boldogsággá, szeretetté s öntsd testvéredbe.

magadat ne okold, te nem tehetsz erről a helyzetről.

óriási erőd van, többet átéltél 13 évesen mint a felnőttek 90%-a egész életében.


hatalmas tisztelet!!

20 f

2012. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Húú, ez nagyon hasonlít az én történetemhez. Elmesélem az enyémet, sok a hasonlóság. Én is annyi idős voltam, amikor apa meghalt, tüdőembóliát kapott a fürdőszobában, nem tudtuk megmozdítani anyával, mert nem merev volt nagyon és mivel amputált volt az egyik lába, lábra sem tudott állni egyedül. Anya átrohant a szomszédba segítséget kérni és úgy húztuk ki őt onnan. A mentők kiértek, de nem tudták újraéleszteni, a mentőautóban meghalt. Az maradt meg bennem a legjobban, hogy azt kiabálta a halála előtt, hogy meg fogok halni, meg fogok halni, nem kapok levegőt. 13 voltam és én nagyon szerettem őt, remek apa volt. Nekem sajnos testvérem nincs, anyával és nagymamámmal maradtunk akkor és rettenetesen éreztem magam. A temetése után egyszer megjelent álmomban és elmesélte, hogy ő a tulvilágon van és ne aggódjak, rendben van, szeret engem. Nem vagyok vallásos, de olyan megnyugvást éreztem utána. Nem mondom, hogy nehéz volt feldolgozni, de 1 éven belül sikerült úgy, hogy csináltam a dolgaimat, tanultam, barátaimmal voltam. Sokat gondoltam rá igen, de a legkellemesebbekre emlékeztem és mivel sajnos neki nagy fájdalmai voltak élete során, szintén érszűkület, amputáció már nem kell szegénykémnek szenvednie. Ha egy pszichológus úgy gondolod segítene, akkor menj el egyhez, ne feledd nem szégyen odajárni, sőt azt jelenti, hogy törődsz magaddal és szembe tudsz nézni saját magaddal. Kitartás, nem vagy egyedül, azt sose feledd, az idő pedig mindig segít, Kitartás'
2012. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!