Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy olyan barát halálát akire már testvérként néztél?

Figyelt kérdés

Van egy kis csapat, ovis korunk óta legjobb barátok voltunk/vagyunk de ezzel a sráccal volt a legerősebb a barátságunk mégis itt hagyott. Már a szüleimnek is olyan volt mintha a saját gyerekük lenne. Ha ő nem lett volna simán megbuktam volna matekból, neki mindig jobban mentek az ilyen számolós dolgok nekem meg azok amik neki nem így pont kiegészítettük egymást. Sulin kívül is sok mindenre megtanítottuk egymást és ez tök jó mert olyan mintha ő lett volna a másik felem (ez most meleg volt?!) neki köszönhetem a munkámat is nélküle utcaseprő lennék, a feleségemet is ő mutatta be. Nagyon sok dolgon keresztül mentünk együtt és még folytathattuk is volna de valami idióta féreg sietett. Pedig még csak 27 volt sajnálom hogy nem lehetett felesége, gyereke és annyi minden várt még rá és meg is érdemelte volna. Júniusban halt meg de még mindig nem tudom elfogadni és nagyon sok dolog eszembe juttatja és szar az egész.Beszélgettem erről a többiekkel és ők már kezdenek bele nyugodni. Nem tudom hogy csinálják. Akárhogy próbálom nem megy. Mit tegyek?

27/F



2012. nov. 3. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó neked,hogy volt ilyen barátod 27 évig. Igazából nem voltam ilyen helyzetben,és nem hiszem hogy akárki át tudná érezni,de beszéld meg magaddal és engedd el a barátod.
2012. nov. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem is volt több ilyen "elvesztésem", családban is és barátban /munkatársban/ is.

Kissé közhely de ide írom:születünk-meghalunk....

Legjobban az értelmetlen haláleset fáj, ami megmagyarázhatatlan, amikor ha rá gondolok jönnek a "mi lett volna ha...."

Miért kellet pont neki, pont akkor és így járni....

Nagyon nehéz el engedni valakit aki a része volt az életünknek. Még mindég úgy gondolok az egyik barátomra:

...rég beszéltem vele...felhívom telefonon.... aztán

ráébredek hogy már nem is él, én meg csak merengek, újra végig élem: miért kellett neki ilyen fiatalon meghalni?

Vannak dolgok amiket nem értünk, talán soha nem tudunk megfelelő magyarázatot találni rá. Csak az hal meg akit elfelejtenek. Az biztos hogy az eltávozásával az életem egy részét magával vitte. Sok embernél ezt senki nem pótolja be többet.

A keresztyének a feltámadásban hisznek. Akik nem hisznek semmiben azoknak talán nem is olyan nagy probléma ez az egész. Azt mondják elmúlt és vége!

Keresd meg a saját szükségleted szerinti megoldást e kétféle lehetőségben, és vigasztalódj, talán segít!

2012. nov. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj ide megszületünk meghalunk ennyi..ez ellen nem lehet tenni sem most sem máskor,neki ennyit mértek ki..tudom fiatal volt,de hányan halnak meg 7,8 12 évesen..minnél elöbb lépj túl rajta semmi értelme ezen rágodni..megyünk mi is és ez az egy biztos, fel a fejjel ok?
2012. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Skywalker33 ***** válasza:

Szia,


a legjobb gyógyír az igazság ebben az esetben.

Ugyanis nincs halál. A test elenyészik de a pilóta jobban él mint előtte, ő lát hall téget és a te szomorúságod őt akadályozza az úton, a felé küldött szeretet pedig segíti.

Ha nem hiszed vagy nem mered hinni a fentieket, van-e erőd utánna nézni? vagy nem is őt sajnálod hanem magadat?

Akik szeretik egymást azok összetartoznak lehetnek láthatatlanok egymás előtt is!

Ez nem teória csak a valóság. Ébresztő!

T :)

2012. nov. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szendan2001 válasza:
én nem tudom hogy van a halál után-e élet.ha igen,akkor ő lát és örül aminek örülsz,ha meg nem,akkor annak én sem örülok:( de nyugi,mondjuk nekünk könnyű,de azért próbáld meg :)
2012. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!