Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég ha a párod szereti a...

Elég ha a párod szereti a gyerekedet, nem pedig sajátjaként szereti?

Figyelt kérdés

Játszana vele, nevelné, szeretne vele együtt időt tölteni, szeretné a programokat hármasban, de ha rákérdeznél, azt mondaná, hogy szereti, de sajátjaként nem tudja.

Te csak olyan emberrel tudnád elképzelni a jövőd, aki sajátjaként tekint a gyerekre(bár annak a másik szülője ugyanannyit látja a gyereket)?

Ha egyébként minden tökéletes lenne a pároddal, gyerekkel is kijönne, mégis inkább lennél egyedül, mint elköteleződni valaki mellett, aki majd a közös gyereketeket jobban szereti majd?


2012. nov. 23. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a páromnak lenne az előző kapcsolatából gyereke, én sem tudnám a sajátomként szeretni, bármennyire is szeretném ő(ke)t.

Akkor hogy várjam el ugyanezt a páromtól?

2012. nov. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
pont elég ha szereti. Ennél többet nem lehet, nem is szabad kívánni.
2012. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez nem várható el senkitől.

Úgy, ahogy a gyerektől sem várható el, hogy apának szólítsa.

2012. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Azt várnám el, hogy kölcsönösen tiszteljék egymást. A szeretet plusz dolog. Elvárni nem lehet. Azt pedig pláne nem, hogy a sajátjaként szeresse.
2012. nov. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább szerencsés az az ember,akinek az új barátja szeretne közös pogramokat a barátnője gyerekével.Nem minden pasas viseli jól ha a szerelmének a gyermeke miatt örökké az ex is jelen van a kapcsolatban.Az én párom haverja kifejezetten megkérte annak idején a volt barátnőjét,hogy akkor találkozzanak amikor a gyerek az apjánál van.Nem is maradtak sokáig együtt.A nyaralásokat is külön töltötték,mert a srác nem akart együtt lenni a nője kislányával.Szerinte borzalmas neveletlen volt az a kislány és mivel ő nem az apja,nincs joga beleszólni a nevelésbe.Az jó dolog,hogy a te párod elfogadja a te gyermekedet,de ne is akard ,hogy sajátjaként szeresse.A gyereked sem szereti gondolom apjaként őt.És ez így van rendjén.Örüljetek egymásnak,és ha lesz közös gyermeketek,akkor sem lesz gond szerintem.A párodnak biztos szívéhez közelebb áll majd a saját gyermeke,de a lényeg ,hogy nem szabad éreztetnie a fogadott gyermekével ezt.De ezt megbeszélitek majd együtt úgy is.Ő egy intelligens ember lehet,és nem hinném,hogy meg akarná bántani a kicsikédet.:)
2012. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem várhatód el, és soha senki nem is fogja úgy szeretni mintha a sajátja lenne max azt hazudja neked.

Nem csinálta végig veled a 9. hónapot, nem volt ott amikor született, ez teljesen normális.

2012. nov. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%
Nekem ez elég lenne, de szerintem közös gyereket ne vállalj be, mert akkor kiütközhetnek a különbségek, amit a gyerek fog megsínyleni.
2012. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
A közös gyereket sem fogja jobban csak máshogy szeretni. Senki sem szereti ugyan úgy minden gyerekét.
2012. nov. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

"A maga gyereke és az én gyerekem veri a mi gyerekünket" - híres idézet és normális családi életkép abból a korból, amikor a házaspárok még magázták egymást:)*

Szerintem ilyen szitukban a különböző gyerekeket az ember nem "jobban" vagy "kevésbé" szereti, hanem legfeljebb másként.


* A "maga gyereke" (Dr) Böhm Aranka első házasságából származó fia, Kertész Tamás, az "én gyerekem" Karinthy első házasságából származó fia Karinthy Gábor a skizofrén költő, a "mi gyerekünk" meg a közös fiuk a nem túl rég elhunyt Karinthy Ferenc író.

2012. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Teljesen elég ha szeretet van, sőt tökéletes. Sajnos sok helyen nincs is ez meg, még sokszor az elfogadás sem. Nálam ezek lennének kizáró okok. Tökéletesen elég, hogy a férjem szereti a fiam és viszont. Ahogy én is az ő fiát. Nagyon jó fej kissrác, imádom. Jobban mint bármilyen más gyereket. A fiam leszámítva. Még nincs közös gyerekünk, lehet nem is lesz, de nem emiatt nem vállalunk ha nem. Együtt lakunk mint a négyen, mivel a férjem első felesége meghalt, illetve az én fiam is nálunk van legtöbbet. Ez még speciálisabbá teszi a helyzetet. Nekem sokkal bensőségesebb a viszonyom az ő fiával, mivel az én fiamnak ott az apja, akit imád és viszont. Míg ebben az esetben pótló is vagyok. Nem teszünk közöttük különbséget, ugyanúgy megkapnak mindent, ugyanolyan szigorúak vagyunk stb. De a szeretet nem lehet kierőszakolni. Tényleg imádom, de egyszerűen képtelen vagyok ugyanúgy, mint a fiamat. Emiatt nincs lelkiismeret furdalásom, mert egyébként tényleg mindent megteszek érte, és nincs különbség téve, ugyanúgy megkapja az esti puszit, tanulok vele.. de a szeretet akkor sem ugyanaz.
2012. nov. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!