Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha örökbe kéne adnod a gyereke...

Ha örökbe kéne adnod a gyerekedet a nyílt, vagy a titkos örökbefogadást választanád?

Figyelt kérdés
Most ne írjatok olyanokat, hogy nem adnátok örökbe, tegyük fel, hogy igen és aszerint válaszoljatok.
2011. júl. 22. 22:40
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
* pontosítok: örökbeADÁSt
2011. júl. 22. 22:41
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi a "másik oldalon" állunk, tehát örökbe fogadni szeretnénk, és mi a titkosat választottuk, bár már bánom, hogy nem adtuk be a kérelmünket még egy-két alapítványhoz is. A férjem semmiképp sem akarná tudni, hogy ki a gyerek anyja...
2011. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyíltat mindenféleképpen,hogy a gyermek ismerje a vérszerinti szüleit.

16/L-egy titkosan örökbefogadott lány.

2011. júl. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha muszáj lenne megtennem, akkor én csakis nyílt örökbefogadást választanék, hogy utána még tudjam vele és a nevelőszülőkkel tartani a kapcsolatot. Beleőrülnék, ha a titkos örökbeadás után soha többé nem tudhatnék róla semmit, még azt se, melyik városba (faluba, országba?) került.
2011. júl. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Hát ez nagyon nehéz kérdés. Nem is tudom, nyílt örökbefogadásnál van az, hogy szinte azonnal az új szülőkhöz kerülhet, akkor viszont inkább a nyílt, ne kerüljön még rövid időre se intézetbe.
2011. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
3. vagyok. ha viszont én fogadnék örökbe, akkor a titkost választanám, mert nem szeretném, hogy a vér szerinti szülők kilétét tudjam. Érdekes ez ugye?
2011. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Én az első vagyok.

Ha örökbe adnék, akkor valószínűleg én is a nyíltat választanám. Szeretném látni, hogy hova kerül a gyermekem.

2011. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
6%

Ha olyan lennék, amilyen nem vagyok, akkor a titkos örökbeadást választanám. Mivel ha megválnék a gyerekemtől, nyilvánvalóan érzelmileg nulla volnék, így az sem érdekelne, kikhez kerül, viszont az anyagiak érdekesebbek volnának nekem.


(de egyébként semmilyen körülmények közt nem adnám örökbe. Ha nem bírom anyagilag és lelkileg a felnevelését, akkor elvetetném még időben, ha meg késő lenne hozzá, akkor felnevelném, még ha ahhoz éjjel-nappal melóznom is kell)

2011. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miért akarnám örökbe adni. A helyzet egyébként tényleg elég elképzelhetetlen számomra, de azért megpróbálom beleélni magam.. Ha tényleg jó okom van megválni a gyerekemtől, akkor induljunk mindketten tiszta lappal az életben. Titkos örökbeadás. Nem akarnám vele tartani a kapcsolatot, szerintem jobb, ha inkább az örökbefogadó családját ismeri meg szüleiként. Ha nagykorúként megkeres és kérdéseket tesz fel, az persze már más kérdés.

Egyébként érdekes dolog, hogy ha teherbe esik egy nő/lány, sokan azt tanácsolják, ne vetesse el, adja örökbe, ha nem tudja felnevelni, de ha ezek a gyerekek felnőnek, mégis szinte kivétel nélkül megvetéssel vagy gyűlölettel tekintenek a szülőanyjukra, aki "csak" kipottyantani tudta őket, aztán eldobta magától a gyerekét. Miért nem jut eszükbe, hogy esélyt kaptak az életre tőle?

2011. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:45

Te bánod, hogy nem ismered a vérszerinti szüleidet?

Ettől annyira rettegek, hogy a mi gyermekünk is vágyik majd arra, hogy felvegye a kapcsolatot a biológiai szülőkkel...persze, sosem állnék az útjába, ha így akarná.

De egyébként a Gyámhivatalon keresztül Te is megismerheted a szülő anyukádat.

2011. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!