Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig támogatnátok/állnátok...

Meddig támogatnátok/állnátok házastársatok mellett, ha ő nem hajlandó komolyan venni a pszichés betegségét és kezeltetni magát?

Figyelt kérdés

A család életét napi szinten keseríti meg. Ő nem hajlandó ezt a saját viselkedésének betudni, mindenki más (az egész világ) a hibás mindenért. Orvoshoz (állítólag) egyszer ment, a kapott diagnózist nem fogadja el, visszajárni kezelésre nem hajlandó, gyógyszer se ártana... Azt feketepiacon szerzi be, amikor érzi hogy nagy a gáz bekap belőle egyet, de ez nyílván nem a jó út.

Meddig kell tolerálni ezt a házastársnak?

Hol van az a pont, hogy azt mondhatom jogosan, elég volt?

Ti mit tennétek?



2012. nov. 24. 13:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondod jogosan, hogy elég volt, amikor te magad egyesegyedül úgy érzed, hogy elég volt. Soha ne foglalkozz azzal, hogy ki mit gondol, ki miért akar elítélni, a te életedet te éled, a bánatod a te bánatod. Az ilyen betegek amúgy az egész családot megbetegítik, főleg mert eszükben sincs elismerni, hogy bármi baj van velük. Ajánld fel neki utoljára, hogy forduljon (vagy forduljatok) orvoshoz, ha nem hajlandó, nem tudsz mást tenni, mint elválsz tőle. Nincs kötelező kivizsgálás, nincs kényszergyógykezelés. Egyetlen lehetőséged marad, a válás. Elmehetsz te magad egy pszichiáterhez tanácsot kérni, ugyanezt fogja mondani.
2012. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Nem sokáig.
2012. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
A pszichés betegség egyik jellemzője, hogy a beteg tagadja, hogy baja van. Mondjuk kérdés az is, hogy milyen betegsége van. Te bármikor ott hagyhatod, ha nem bírod.
2012. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Attól függ szerintem,mennyi ideje tart ez az egész.Ha már több tíz éve,akkor valószínű,hogy nem fogja beismerni,hogy gondjai vannak.
2012. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, a határ mindig ott van, ahol érzed, hogy ártasz magadnak és másnak.
2012. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A kezeletlen pszichés betegség egy időzített bomba; bármikor robbanhat. Állandó félelemben élni pedig nem lehet. Ha nem hajlandó tisztázni az állapotát a saját és esetleg a gyermeked élete érdekében is add be a válópert és költözz tőle minél messzebb.
2012. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen átmentem, évekig. Még mindig szerelmes vagyok bele (szerintem már nem is sejti), és megszakad a szívem, de rájöttem: ha ő nem látja be a helyzet súlyosságát, ill. nem hajlandó tenni a változásért hosszú távon, akkor el kell engednem, különben belerokkanok. Ha igazán szeret, akkor összeszedi magát. (Sajnos az én volt párom ezt nem tette meg eddig.) De a legjobb, ha magáért teszi, belátásból.
2012. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

arról kellene infót szerezni, hogy egy beteg melyik ponton látja be magáról, hogy beteg. mert ugye csak azután a lépés után kezdhető a gyógyulás.


de ezt az infót szaklapokból, vagy ilyesmi helyekről kell megszerezni, nem innen...

2012. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
habár annyiban tudok segíteni (előző vagyok) hogy speciel a homeopátiás nyugtatókat én úgy tudtam elkezdeni szedetni a párommal(mert ő idegbeteg néha) szóval úgy, hogy én magam elkezdtem szedni, de minden bevételnél reklámoztam neki, meg poénosan adtam elő, meg úgy, mintha rém természetes lenne és eljött a pillanat, hogy ő kérte tőlem (ja ez is fontos, hogy nem rá kell erőltetni, tehát megmondani, hogy mit csináljon, mit ne, azzal nem lehet célt érni felnőtt embernél) motiválni kell és hagyni a saját akaratát. tulajdonképpen nem őt, hanem azt, hogy akarja, azt kell irányítani.
2012. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
és befejezésként: szóval eljutottam vele oda, hogy ő szedte, én nem. szóval ahova akartam.
2012. nov. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!