Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 10 perc és elfelejt mindent...

10 perc és elfelejt mindent szinte. Mit lehet csinálni vele?

Figyelt kérdés

Szóval, a helyzet a következö: Mamám 93 éves. Úgy 1 éve még egész jól elvolt. Itthonról nem mozdult el már régóta, viszont sétálgatott a ház elött is meg a kertben idönként... bent is teljesen jól elvolt egyedül, csak néha kellett neki segíteni.


Most viszont egy fél éve kb. már rohamosan leromlott az állapota... Érelmeszesedése van és most már olyan szintre ért el, hogy 5-10 perc se kell neki sokszor, hogy elfelejtsen szinte mindent az elözö 5-10 perc történéseiböl. A régi emlékei megvannak, de a rövidtávúak nagyon illékonyak.


Ez persze normális, mert öreg már... viszont a probléma ott kezdödik, hogy "megvan zakkanva". Egyszerüen beleörült abba, hogy folyton WC-re akar járni. Minden percben szinte kiabálja vagy anyukám nevét, vagy, hogy "segítség! vagy pedig azt, hogy "meghalok!" ezzel felhívva a mi figyelmünket. Ha valaki odamegy, akkor ilyenkor általában a WC-re akar menni, még akkor is, ha 2 perce volt mondjuk....

Van mikor mást kér a kiabálás után, de sokszor ö maga se tudja mit akar kérni, csak a lényeg, hogy kapjon valamit...


Ezzel az egésszel az a probléma, hogy nappal ha épp nem kiabál, akkor alszik, amiböl következöen éjjel meg éber és folytatja a kiabálást... és azért nem tudok olyan embert, akit ne idegesítene, hogy 2 percenként ordibál valaki az éjjel folyamán, így nehezítve azt, hogy mások (4-en) aludhassanak.


Egyszerüen nem tudom mit lehetne csinálni vele, mert nem lehet beszélni már vele, nem ért meg semmit és sokszor nem képes már tisztán gondolkodni se... csak kiabál egész nap és éjjel, kis szünetekkel.....


Anyukám foglalkozik vele, mert az ö anyja, de öt is sokszor kikészíti már szinte.



2012. nov. 24. 19:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
21%

Mert egy 14 éves lányt nem fogok leb@szni a lábáról a buta gondolataiért, de - én úgy gondolom - 18 évesen ha nem is mindent, de pár dolgot átláthatnál.

Ő a mamád, azon kivül hogy el kell tűrnöd hogy néha felébreszt álmodból semmi dolgod, anyukád intéz mindent. Te is fogod ezt csinálni anyukáddal és remélhetőleg téged sem tesz ki senki majd a lakásodból ha ebbe a korba érsz.

Az ember még az öreg kutyáját sem dobja ki ha megöregedett vagy te olyan ember vagy akinek ilyen jut eszébe? Nem. Állatot nem dobunk ki, de nagyit igen.


Gondold ezt át újra és azt javaslom a tiszta pillanatokat használd ki mert már sajnos nem tart sokáig.

2012. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

red4me: Nos akkor, kicsit olvasd át mégegyszer a kérdésemet és kezdj el gondolkodni.


Elöször is, hol állítottam én bárhol, hogy el akarom küldeni öt bárhova is? Ezt egyes hozzászólók ajánlották, én sehol nem mondtam, hogy ezt tervezném. Ha magadból indulsz ki, az nem az én problémám.


A következö, hogy azt írod nekem semmi gondom vele, anyukám megold mindent és elviselhetem, ha NÉHA felébreszt.

Ezzel csak az a gond, hogy mikor anyukám nincs itthon, tehát minden hétköznap reggel 7-töl 10-ig, aztán délután 2-töl este 6-ig legalább (mert az ápoló reggel 10-töl délután 1-ig van itt kb.), olyankor nekem kell figyelnem rá. Ez nem is olyan nagy gond, elintézem.

Viszont az, hogy minden éjjel alig alszunk, már nehezebben elviselhetö.

Kíváncsi lennék ugyan így okoskodnál-e akkor is, ha egy hétig kéne úgy aludnod, hogy 5 percenként ordibálásra ébredsz.


Néha szállj le a magas lóról, ha fogalmad sincs róla, milyen ez.

2012. nov. 24. 20:05
 13/27 anonim ***** válasza:
98%
én ismerem ezt saját tapasztalatból, és azért javasoltam az öregek otthonát
2012. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Ja most esett le, hogy te egy szomorú kis troll vagy... akkor nem szóltam.
2012. nov. 24. 20:08
 15/27 A kérdező kommentje:
Ezt red4me-nek mondtam.
2012. nov. 24. 20:08
 16/27 A kérdező kommentje:
Anyukám nem akarja öregek otthonába küldeni és végülis ö az, aki ebben dönt.
2012. nov. 24. 20:09
 17/27 Pendulum92 ***** válasza:
95%

A kis troll megint bakot ütött a bunkójával.


Amúgy az én dédnagymamám az utolsó 2-3 évét korházban élte le az állapota miatt. 90 évesen ment el. Végén hasonló volt, mint a te nagymamád.

2012. nov. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%
Adja isten, hogy 93 éves koromban ugráltathassam a családomat... :-)
2012. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

ahogy már előttem is írták, már szegény a végét járja, akkor szoktak így éjszakánként zakatolni, szerintem próbálj meg türelmesebb lenni a nagymamáddal, ki tudja, meddig tudtok még együtt lenni

vigyázni kell vele, nehogy megszökjön vagy magára gyújtsa a lakást, és ha valamilyen kórházba vagy otthonba akarjátok vinni, akkor csak fizetős helyre, mert csak ott bánnak emberként az idősekkel

én meg anyukám ezt most éltük végig a nyáron anyukám keresztanyukájával

2012. nov. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
88%

A nagymamád alzheimer kórós. Ez szinte biztos.

Sajnos az állapota majd később ennél is rosszabbra fordulhat, ha nem kezeltetitek.

Becsüld meg, hogy még él a nagymamád, 93 év azért igenis szép kor.

2012. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!