Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdekes ötlete támadt anyámnak...

Érdekes ötlete támadt anyámnak, mikor kiderült, hogy a húga terhes, és nem akarja megtartani. Egyáltalán jogilag lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Anyám fiatalon szült engem (18 volt).Én most vagyok 22,így ebből következik,hogy anyám nagyon fiatal és apám sem öreg. Anyám húga a napokban mesélte el,hogy terhes,de nem akarja megtartani,mert nem állnak úgy anyagilag,a pasija hol elhagyja,hol kibékülnek,így meg nem akar gyereket szülni.Szed gyógyszert ,de nemrég antibiotikum kúrája volt és nem tudta,hogy ilyen esetben nem véd rendesen a gyógyszer.Terhes lett. Ekkor jött anyám zseniális ötlete (szerinte az),hogy ő felnevelné a húga gyerekét. Mert mi jól állunk anyagilag.Ez jogilag kivitelezhető? És erkölcsileg? Mit szóltok hozzá? Nekem kicsit fura ez,mert bár szép gondolat,de olyan morbid.Bár lehet én látom rosszul.
2012. nov. 24. 22:58
1 2 3 4
 1/40 timike26 ***** válasza:
25%
kicsi az esèly hogy beteg lenne a baba,de hosszzutàvon èn nem ajànlom az ilyen !babacserèket".gondolj bele,10/20 èv mulva mi lesz?titkoljàtok ki az anyja,vagy megmondjàtok hogy" mi jobb anyagi helyzetben vagyunk,ezèrt nevelunk mi?"ne èrtem ha anyukàd fiatal akkor mièrt nem szul o gyereket magànak...?
2012. nov. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy lehet nyílt örökbefogadással örökbe fogadhatja.
2012. nov. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
77%

A korkülönbség miatt gondolod furcsának?

Egyik osztálytársam 17, a bátyja huszonvalamennyi, a húguk pedig 2-3 - tehát itt is elég érdekes korkülönbség alakult ki. Ha anyagilag jól álltok, szerintem jó ötlet ez az egész, hiszen nem kell elvenni egy életet, ráadásul attól még, hogy anyud neveli, a húga ugyanúgy láthatná a gyereket - persze ha ő felnő, furcsa lenne neki ez az egész helyzet így elsőre.


A Ti döntésetek. (:


18/L

2012. nov. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
69%
Ebben semmi morbid nincsen, a világ legtermészetesebb dolga, hogy az ember felneveli a testvére gyerekét, ha az valamiért nem képes rá. Jogilag is tökéletesen kivitelezhető akár úgy, hogy hivatalosan a húgáé marad a gyerek, de gyakorlatilag ő neveli (azzal senki nem foglalkozik, hogy családon belül ki gondoskodik egy gyerekről), akár úgy, hogy a húga lemond róla, ő pedig ténylegesen örökbe fogadja.
2012. nov. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez csakis attól függ, hogy anyukád húgának morbid ötlet e. Ha ő is benne van, akkor jogilag is kivitelezhető. Csak nehogy aztán pár év múlva, mikor már ők is jó állnak anyagilag meg kiderül, hogy amikor gyereket akarnak, akkor meg már nem lehet, akkor ne akarja visszakövetelni magának. Meg hát igen,gondolom arra gondolsz, hogy majd megy látogatóba a saját gyerekéhez?? Az biztos, hogy nagyon furcsa egy helyzet, de én már annyi ilyen furcsa helyzetet láttam,hogy nem is csodálkoznék, ha tényleg valóra válna.
2012. nov. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
44%
Ha annyira segíteni akar,akkor inkább adjon neki pénzt.
2012. nov. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Első! nem tudom,honnan szedted,hogy beteg lenne a gyerek?Ezt egy szóval sem említettem. Nem a korkülönbség itt a lényeg,hanem az,hogy anyám húga mármár eldöntötte,hogy nem tartja meg,de anyám meg ezzel nyaggatja egész nap. Persze,szép dolog,stb de mért kell valaki életébe beleavatkozni.Tisztán látszik,hogy a húga nem akarja ezt a gyereket és az csak jó kifogás hogy link az apa és nincs pénz. De anyám olyan,mint a piaci légy. És igen,anyám nem csak nevelgetni akarja,hanem örökbefogadni,hivatalosan. Ja,anyu nem szülne már gyereket,mert szerinte a terhesség rémálom,mert velem minden baja volt,és lehet gonosz vagyok,de arra is gondoltam már,hogy ez neki még kapóra is jönne,mert lehet vágyik gyerekre csak a terhesség kellemetlenségeit kerülné ki,és így pont ezt érné el (amúgy ezt nem egyszer hangoztatta,hogy csak a terhesség miatt nem szült utánam).

De ha a húga már eldöntötte,akkor anyám ezt mért nem fogadja el?

2012. nov. 24. 23:10
 8/40 anonim ***** válasza:
16%

Tényleg, miért nem adtok pénzt a gyerekre? Nem feltétlenül kp formájában, hanem pl. pelenka, babakaja, kiságy, ilyesmik, nem tudom mi kell egy gyereknek, én nem fogok szülni.

Szerintem lehet anyukád csodálatos nő, biztosan az is, ha ezt megtenné, de mindenképp jobb, ha a saját anyja neveli a gyerekét, kivéve persze, ha veszélyezteti, vagy egyszerűen ki nem állja, de ha csak az anyagiak a gond, akkor én nem tenném ezt.

Mondjuk amilyen sóher vagyok pénzt se adnék, csessze meg, ha nem tudja elolvasni a betegtájékoztatót, de én nem vagyok csodálatos :)

2012. nov. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen mindegy mit akar ha a húga nem akarja.
2012. nov. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
66%

Ahh, akkor értem a problémát.

Ez esetben más. Ha valaki nem akarja kihordani a terhességet, akkor erre nem kényszeríthető, főleg, hogy nyíltan látszik, hogy esze ágában sincs megszülni.

Felesleges nyaggatni. A szülőanyának is egy életre szóló fájdalom, és egyébként sincs döntési joga az anyán kívül senkinek. Azzal nem értek mondjuk egyet, hogy az apának sincs, mert ugyanúgy dönthetne, mint az anya, épp annyi része van abban a nem kívánt gyerekben, akár megtartás, akár abortusz terén, de így meg abszurd. Szó mi szó, anyukádnak semmi köze hozzá, hogy a húga akarja-e, illetve megtartja-e azt a gyereket vagy sem.

2012. nov. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!