Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy nőttetek föl? Lazaság...

Ti hogy nőttetek föl? Lazaság volt a szülői házban, vagy katonás szigor?

Figyelt kérdés
Nálunk sajnos az utóbbi.Rendesen ki tudja ölni az örömöt mindenből.

2012. nov. 25. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem katonás szigor, az akár még jó is lehet. Nálunk terror volt, apánk rajtunk verte le minden baját, illetve minket hibáztatott folyton a rossz házasságáért...
2012. nov. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kettő között, ahogyan éppen kellett.
2012. nov. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondhatom hogy normális gyerekkorom volt. Minket a szüleim egyenrangú félként kezeltek és családi problémákat is megosztották velünk. Örülök neki, hogy szép gyerekkort adak nekünk a szüleink(legfőbbképpen a szeretetre gondolok). A családi összetartás mai napig megvan és örömmel megyek haza mindig a szülői házba.
2012. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Konzervatívak voltak nagyon....Minden ismerősömre és barátnőmre irigykedtek,mert nekik rendben volt otthon a kapcsolat a szüleikkel,elengedték őket,fiatalabbak voltak a szüleik.Jóval motiváltabbak is voltak mindenben.Én sajnos nem tudtam jól teljesíteni,pláne, hogy szorongtam mindig a szüleim miatt. Persze nem is nagyon engedtek semmit, meg sem mertem kérdezni dolgokat. Így lett az, hogy elsődleges életcélom volt minél előbb elköltözni tőlük.
2012. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lazaság

Apa próbált volna fogni,de ő akkor volt karrierje csúcsán,éjjel nappal dolgozott,gyakorlatilag a nevelésemben egyáltalán nem vett részt.(állítólag kiskoromban megkérdeztem hogy miért nem lakik otthon,pedig persze otthon lakott,csak sose láttam)

Anya sokkal inkább barátnőként kezelt,elég bulira fogta a dolgot.Amit azért picit sajnálok.Egy hangyaf*sznyit lehetett volna szigorúbbak :)

2012. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Anyám idegbeteg volt, állandóan hisztizett, minket okolt mindenért, és magát sajnáltatta.

Segítséget nem fogadott el semmiben, aztán mártírkodott, hogy túl van terhelve, idegösszeroppanást fog kapni, stb...


Nem szigor volt, inkább lelki terror.


Nem lehet neki ellentmondani ma sem, olyan, mint volt, szerencsére már nem kell látnom naponta.

2012. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó összefoglalta, amit írni akartam.


De elköltöztem, és azóta jó :)

2012. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szigorral nem lett volna gond, ha következetesen van alkalmazva. Nálunk lelki terror volt és verés váratlanul persze.. Sose tudtuk, miért kapjuk. A lehető leghamarabb elköltöztem otthonról.
2012. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

marhára imádom anyámat, mindig jó volt a kapcsolatunk, bár néha kicsit ambivalensen viselkedett. egyedül nevelt fel, ezért nagyon tisztelem, de voltak olyan dolgok, amik nem vallottak túl nagy következetességre.

ebben a pasijának is benne volt a keze, mert a fickó iszonyat szigorúan nevelte a velem egyidős lányát, és anyám néha légből kapva átvett pár nevelési elvet.

pl. csináltam néhány ökörséget, és szinte le se tolt, máskor meg apró semmiségért elvette a telefonomat egy hétre.


sosem hangzott el a szájából indokként az: azért mert azt mondtam, hanem elmagyarázta, hogy értsem mit miért nem enged, vagy épp miért korlátoz le. a javamra vált, így értettem meg a világ működését, és ezért hálás is vagyok neki.


inkább lazaság volt, mint katonás szigor.

2012. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hidd el a túlzott lazaság se jó, hamar kiég az ember :)
2012. nov. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!