Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy döntenétek? Kettesben...

Ti hogy döntenétek? Kettesben vagy párom családjával?

Figyelt kérdés

Első olyan karácsony lesz hogy együtt élünk párommal.

Mivel szüleimmel nem jó a kapcsolatom,nagyszülők messze laknak,igy tavaly az ő szüleinél voltam szenteste (akkor egyedül éltem még,bő fél éve voltunk együtt),aztán utána ő és én nagyszüleimet együtt látogattuk végig.

Év elején összeköltöztünk,első közös fa,első igazi közös karácsony.

Ő az összes karácsonyt eddig a szüleivel töltötte,nem tudom kérhetem-e,hogy innentől 24 az kettesben,utána családlátogatás 25-26.Ha kérem,igent mond,kedvemben akar járni mindig.De nem akarom hogy miattam ne legyen velük esetleg,én kibirok még pár karácsonyt velük,aztán majd ha van gyerek akkor már külön.

De akkor így hogy első közös karácsony,mikor diszitünk fát,és minek ha itthon se vagyunk?

A szülei 1000% azon vannak hogy ott legyünk,hisz így is rosszul viselik (főképp az anyukája) hogy "elvettem" a kisfiuk.

Páromnak van testvére,ő is a párjával él,igaz több éve,ők 24 otthon,25-26 jönnek a szülőkhöz.


Vélemény?

25-30 közöttiek vagyunk


2012. nov. 28. 10:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
45%
Hát kettesbe dög unalmas lehet.Az a jó mikor együtt a család apraja nagyja.Legalább is nálunk nagyon jó a hangulat.örülj neki van hová ,kikhez menni.Na és ha első karácsony,lesz majd több is.Jól írta valaki valentin napkor romantikázz.A karácsony a családról szól.
2012. nov. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nem szoktunk kettesben unatkozni sosem,nem csak szexelni lehet...
2012. nov. 28. 13:32
 23/28 anonim ***** válasza:
Nyáron volt az esküvőnk,ez lesz az első közös karácsonyunk házasként.A szentestét az én családomnál töltjük,jönnek testvéremék és a nagymamám.Együtt főzünk,sütünk,díszítünk és ünnepelünk.25-én hozzájuk megyünk,akkor jönnek az ő testvérei is.27-én pedig kettesben leszünk.Nem tudom elképzelni a szentestét kettesben,az nálunk és náluk is,mindig egy családi ünnep volt.Tudom miből maradnánk ki,ha csak otthon ülnénk,nem lenne jó.
2012. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Aki a nagy nyüzsis családhoz szokott,annak persze más.

Én nem ilyen vagyok,sosem szerettem a nyüzsit,párom se.

Tavaly se volt az,párom felagatta a diszeket 10 perc alatt a fára,jött értem,ettünk,ajándék,mindenki ment külön.

Tehát nem egy nagy családi karácsony engeteg sütivel és énekléssel,nemtudom mivel.

2012. nov. 28. 13:46
 25/28 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, de hasonló helyzetről tudok mesélni a családban. Apu húgáék.

A feleség már bánja, hogy belement annak idején a férje családjánál lévő ünneplésbe. Pont így kezdődött, hogy amíg gyerek nincs, addig jó lesz az is (nem volt rossz a viszonya saját szüleivel, hozzájuk 25-én mentek mindig). Így az történt, hogy SOHA nem volt még olyan karácsonyuk, amikor Szenteste csak a szűk család van ott. Mert mire jöttek a gyerekek, addigra már megszokták, sőt a férj el is várta, hogy Szentestét az ő szüleinél töltsék. A gyerekek azóta már 17-18 évesek, ők is ezt szokták meg egész életüken, most már nem fog palávert csinálni. Tündéri asszony az anyós, jól érezték magukat ott mindig. Főleg, hogy a férjnek még két tesója van, hasonló korú gyerekekkel, ők is mindig ott voltak.

De akkor is hiányzik Apu húgának, hogy legyen egy olyan este, amikor csak a szűk körben vett család ünnepel.

Ha te nem akarod ezt, most kell szólnod, most kell bevezetned azt a rendszert, hogy 24-én csak ti ketten vagytok, később pedig ti és a gyermekeitek.

2012. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nálunk évek óta ez a menetrend: 23-án vacsora nagynénéméknél, 24-én ebéd a dédinél, vacsora szüleimnél. Ezeken ott az egész családom (szüleim, tesómék, nagynénémék, unokatesómék, férjem és én és a dédi, tehát 11 felnőtt és két kisgyerek.) 25en megyünk férjemmel a szüleihez, ott van ebéd. Aztán este már itthon hármasban a fiunkkal. Nem tudnám elképzelni, hogy 23-24-25 csak magunk legyünk.

És nem írtam el, mi már 23-án karácsonyozunk, mert imádjuk :)

2012. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

23 még nem karácsony,volt már többször hogy 23-án,sőt 24 délelőtt is dolgoztunk.


Hajlok afelé hogy 24 kettesben,most kell kialakítanunk.

(a szüli és névnapozások igy is náluk vannak mindig,abból nem engednek,csak ott lehet felköszönteni mindenkit,még engem is)

2012. nov. 28. 15:02
 28/28 anonim ***** válasza:
figyelj,te már dontottel,írtad,h neked nem jon be a nagy csaladosdi,sőt a parodnak sem,akkor mi kérdés?nem értem...csak annyi,h félsz anyós reakciojatol,na itt kell a sarkadra állni és ennyi...
2012. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!