Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves kor előtt nem lehet...

18 éves kor előtt nem lehet valamilyen külön kérvénnyel elköltözni otthonról? Nagymamámhoz mennék.15/L

Figyelt kérdés
Nagymamám befogadna, el is tudna tartani. Nem szeretek itthon lenni. Nem szoktam csavarogni, jól tanulok, de nem bírom hogy folytonosan meg kell felelnem a szüleimnek. Úgy szeretnék már elmenni itthonról.

2012. nov. 28. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
1%
Ha a szüleid nagyon csúnya dolgot művelnének, akkor lehetne, de azért, mert te éppen lázadó hisztis tinit játszol, nem.
2012. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem játszok lázadozós tinit. Tényleg nem vernek. És úgymond foglalkoznak velem, de akkor sem érdekli őket mit akarok, milyen vagyok. Csak a saját képükre akarnak formálni. Tudom, hogy másnak rosszabb a helyzete, de attól még én is szenvedek tőlük. Nyomasztó az egész itthonlét. Nincsenek barátaim sem, mert suli után rögtön itthon kell legyek, nem lehet facebookom, amin beszélhetünk. Napi félórát gépezhetek amúgy, de most nincsenek itthon. Én nem akarom őket kijátszani, de nem adnak más lehetőséget. Nagymamámnál sokkal jobb lenne. Ott sem csinálhatnék amit akarok, de nem is akarok lázadozni, vagy inni stb.
2012. nov. 28. 17:42
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Csak a szüleid beleegyezésével, de a szülői felügyeleti jogról nem mondhatnak le, akkor is az ő felelősségük leszel hivatalosan.

De tudnod kell, hogy nekik nem csak joguk, de kötelességük is, hogy gondoskodjanak rólad. Amibe beletartozik az is, hogy vannak elvárásaik feléd. Bármi történik veled, őket veszik elő.

Ne hidd azt, hogy máshol nincsenek szabályok és elvárások.


Egyébként ki kell várnod a 18 éves kort (vagy 16 évesen gyámhivatali engedéllyel férjez mész és nagykorúvá nyilvánítanak, de hát egy normális lánynál ma már ez viccnek is rossz).

2012. nov. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindenhol vannak elvárások és szabályok. Ezzel nincs is gond. De ahol csak ezek vannak az nem egészséges. Nem értem mire jó, hogy nem lehet önálló véleményem, vagy például nem vehetek fel olyan ruhát amit akarok, senki nem jár már olyan felsőkbe mint én. Nem a külsőségeknek akarok megfelelni, de én sem érzem jól magam ilyen ruhákba, és érzem azt is hogy a többiek lenéznek emiatt. Szerintem 15 évesen már el tudnék ilyen dolgokat dönteni. De senkit nem érdekel a véleményem.
2012. nov. 28. 17:49
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ülj le a szüleiddel, és beszéld meg ezt velük. Biztos, hogy dűlőre fogtuk jutni. Egy próbát megér. Ha nem, akkor annyi.
2012. nov. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már próbálkoztam megbeszélni, kérni őket. De mindenre azt mondják nem fontos. És tényleg nem a világ legnagyobb problémája, nincsenek barátaim, de nekem igen is az. És ezért szerintem nekik is annak kellene lenni. Mindig azt mondják barátkozzak a gyülekezetbe ahová járunk, de - bár vannak nagyon rendes velem egyidősek - mégsem érzem őket a barátaimnak, csak néha elbeszélgetünk. A vallási dolog is egy nagy problémám, heti háromszor-négyszer eljárunk, itthon is mindig imádkozni KELL, de engem nem érdekel annyira mint őket. Nem mondom, hogy nem hiszek Istenben, de nem úgy mint ők. És ezt sem fogadják el. Rám kényszerítenek mindent, mondván ők jobban tudják mi a jó nekem.
2012. nov. 28. 18:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbálj meg egy olyat, hogy kérd meg a nagymamádat, hogy beszéljen a szüleiddel, hogy hozzáköltözhess. Talán akkor ráébrednek arra, hogy nem véletlen akarsz elmenni otthonról, és lehet, hogy máshogy fognak hozzáállni a dolgokhoz.
2012. nov. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval bigottan vallásos szüleid vannak. Együtt érzek veled, nekem is ilyenek voltak. Azóta már felnőttem és mostmár tudomásul vették, hogy nem irányíthatnak, viszont rengeteg mindenre rákényszerítettek, ami miatt csak szenvedtem.

Ez az üljünk le meg beszéljük meg dolog, ez az ilyen vallás fanatikusoknál sajna nem használ. Előbb vágnak szájba, minthogy egy mondatot végig tudj mondani.

Én is ilyen nevelést kaptam, ami miatt nem lett túl sok barátom, otthon ülő típus voltam, nem nézhettem bizonyos filmeket és nem olvashattam bizonyos könyveket.

Pl. mikor meglátták nálam a Harry Potter egyik kötetét azt hittem ördögűzést fognak rajtam végrehajtani. Eszméletlen ijesztőek voltak.

Csak annyit javasolhatok, hogy tedd azt, amit szeretnél, max elhallgatod előlük. Tudom, hogy ez így nem tisztességes, de ha nem akarsz lelkileg tönkre menni, akkor sajna nem igazán tudsz jobbat csinálni. Én se tudtam.

Biztos jót akarnak neked a szüleid, biztos hogy az enyémek is jót akartak nekem, de a vége az lett, hogy depressziós lettem és tinédzser korom nagy részét szinte a szobámba zárva töltöttem. Csak egy pár barátom volt az osztályomból, udvarlóm, barátom pedig egy sem.

Ennek a nevelésnek hála visszahúzódó lettem, csendes, magamnak való és extra érzékeny. És ezt sajna még a huszas éveimben is hordozom és ezeket emberek, eszméletlen nehéz leküzdeni.

Amit még tanácsolni tudok az az, hogy tanulj minél jobban, szerezd a pontokat és ha kijártad a sulit jelentkezz egy olyan fősulira, ami tetszik és költözz koliba. Addig még persze van egy pár éved, de bírd ki valahogy és gondolj arra, hogy ezzel nem vagy egyedül.

2013. máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Kérd meg a szüleidet, hogy hadd költözzhess el. Szerintem meg fogják érteni... de bocsi, ha nem.
2018. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Savlekotő ***** válasza:
Remélem már letudtál lépni.
2020. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!