Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám intézetbe akar adni...

Anyukám intézetbe akar adni minket, ugye nem kerülhetünk a nagymamámhoz?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz anyagi körülmények közt vagyunk. Anyunak két állása van,most beújított egy harmadikat is,szegényem a lelkét is kidolgozza. De muszáj neki mert sok az adósságunk,a villanyt már ki is kapcsolták. Apám alkoholista,nem fizet semmit,a mamám (apám anyja)se segít semmit,még egy kg kenyérre se adna pénzt,pedig aztán lenne miből. Anyukám beszélt velünk a hétvégén,h intézetbe adna,amig rendbe jövünk anyagilag. De apám erről hallani sem akar,és azt mondja akkor majd lakjunk a mamámnál a testvéremmel,és anya fizessen a mamának gyerektartást. De se én,se a tesóm nem akar a mamához költözni,mikor most amig még együtt vagyunk anyukámmal,nem képes segíteni nekünk.

ha intézetbe kerülünk,attól még találkozhatunk az anyukánkkal?


2011. márc. 30. 12:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem azért a mamánál csak jobb helyetek lenne mint intézetben, de persze ezt nektek kell eldönteni.

Én úgy tudom, hogy attól még láthatjátok anyukátokat.

Nagyon sajnállak titeket és anyukátokat is, nagyon nehéz döntést kell meghoznia.

Mennyi idősek vagytok?

2011. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Írd meg a problémátokat ide: [link] !
2011. márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez nagyon kemény helyzet. Kitartást hozzá, és kívánom hogy rendeződjenek a dolgaitok.

A kérdésedre nem tudok okos választ adni, inkább nem kísérletezem okoskodással. Az biztos, hogy ha intézetbe kerültök, Anyukátok bemehet hozzátok. (Ezt tapasztalatból tudom.)

2011. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

én 14 múltam,tesóm 12 lesz a nyáron.

Nem akarunk a mamához menni,mert most se segít,pedig megtehetné. És ha segítene akkor anyának nem kellene intézetbe adnia. Igaz,mi mondtuk anyának h nem baj,ha kikapcsolták az villanyt,már ugyis sokéig van világos,nem számít. Mert mi maradnánk anyával,de anya azt mondta h az intézetbe legalább rendesen tudnánk enni,meg most neki annyit kell dolgoznia,h nagyon keveset tudna velünk lenni.

És ha anya rendbe jött anyagilag,akkor simán visszamehetünk hozzá? meg ugye nem adnak ki minket vmi más családokhoz?

2011. márc. 30. 12:30
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem adnak ki más családnak, hiszen Anyukátok csak ideiglenesen adna be Titeket az intézetbe, tehát (bocsánat, ez kemény lesz) nem mond le Rólatok. Ő marad a törvényes gyámotok. Viszont Apukátok is a törvényes gyámotok, tehát azt gondolom, sajnos, neki is van beleszólása a dologba... Ezt tényleg szakembertől kell megkérdezni. Fentebb, az egyik Hozzászóló ajánlott egy honlapot, azon keresztül hátha feltudnád venni a kapcsolatot hozzáértővel (én nem vagyok az); vagy hátha itt is választ kapsz egy szakembertől. Ezek komoly jogi kérdések...
2011. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Oh, édes istenem, hová fog még ez az ország süllyedni?

Nagyon sajnálom, ami veletek történik.Egy anyának egy ilyen döntést meghozni, hát, legalább is a szíve szakad meg, gondolom.Próbáljon meg az önkormányzattól valamilyen segítséget kérni, anyagi, vagy természetbelit, Nekik sem érdekük, hogy intézetbe kerüljetek.A vöröskereszt is szokott ilyen esetekben segíteni, meg a karitasz, tartós élelmiszer, vagy étkezési jegy, mi egymás.Fel kell velük venni a kapcsolatot, nem kell szégyenkezni. Ha mégis bekerültök, azt hiszem, kikerülni nem olyan egyszerű, mert nagyon fogják vizsgálni a körülményeket otthon.

Kitartást mind a hármótoknak.

2011. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
szia.nem tudom hol laktok de kezdeni kéne a család segítővel.ott kaptok támogatást meg minden.és más családtag?nincs senki ?apátok meg mennyen a francba pofá...zni tudd segíteni meg nem.neki kéne 20 állásban dolgoznia ha arról van szó.anyukátok előtt meg le a kalappal,hogy ennyit dolgozik.nagyon szeret titeket.mondom család segítő ezt mindenképp meg kell próbálni.
2011. márc. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%
sajnallak titeket,de villany nelkul,hogy tudsz netezni?
2011. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Például az iskolában vagy a könyvtárban lévő számítógépet használja.
2011. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

lehet valamelyik barátjánál/barátnőjénél van -.-


Szerintem is a családsegítőt kellene megpróbálni, ott el is tudják mondani a lehetőségeket!!

2011. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!