Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak a családja is ellenzi...

Másnak a családja is ellenzi a külföldre költözést nagyon? Mit tehetnék ennek érdekében hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok , már 1 éve külön élek a szüleimtől ,2 nyelvből van középfokú nyelvvizsgám is , a végzettségem is keresett a piacon.

Nem élek rosszul , de nekem nem az kell ami itt van.


Én utálom ezt az országot , utálom a magyar mentalitást ezt a gondolkodásmódot , irigységet meg az egészet , én nem ide való vagyok.


A szüleim rendkívül ellenzik ezt a külföldre települést , kitagadással meg egyebekkel fenyegetnek mivel szerintük itt a helyem....blablabla

Nem értik meg hogy én gyűlölök ebben az országban élni és nem vagyok itt boldog.



2012. nov. 30. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kimennék külföldre. A te életed, a te döntésed.
2012. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy, a szüleid nem élhetik a te életed.
2012. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen valószínű ez lesz de azt akarom hogy a kecske is megmaradjon meg a káposzta is.

Tehát hogy ne romoljon meg a viszonyom velük.


Sokan gondolják hogy az öregek szűk látókörűek , pedig nálam a nagymamám a legnagyobb támogatóm.Azt mondja hogy ő naponta arra gondol hogy milyen lett volna ha 1956-ban elszökik.

2012. nov. 30. 15:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"kitagadással meg egyebekkel fenyegetnek"

Téged mit izgat már ez, hogyha külföldön élsz? Anyuka és Apuka ellenzik, vagy csak az egyik?


Nekem pont hogy kiadnák az utam, csak ne is lássanak itthon, ennyi különbség van közöttünk, pedig én még nem is lakom külön

Ha olyan talpraesett vagy mint a 2középfokú nyelvvizsgád, akkor fogod magad és szépen elindulsz a nagy életbe, az fix hogy hazasem kell jönnöd ünnepelni szüleiddel mert kitagadnak, de nem meg éri a kinti élet/fizetés és kaland mellett?

Mert ahogy gondolom most csak senyvedsz itthon

20/F

2012. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jobban édesapám ellenzi de édesanyám sem nézi jó szemmel.


Azt nem mondom hogy senyvedek mert átlag feletti színvonalon élek.

Nem anyagi dolgok miatt mennék ki hanem mert ez az ország a velejéig romlott.

Amíg fősulis koromban , töltöttem 2 hónapot Írországban illetve Németországban is.Az a haláli nyugalom , más mentalitás , gondolkodásmód , az emberek viselkedése.Ekkor tapasztaltam meg igazán hogy milyen élni.

Egyszerűen más , sokkal jobb.

2012. nov. 30. 15:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy érv mellette: nem végleges!

Attól, hogy most kimégy, 2-3-5 év múlva megint hazajöhetsz. Ez talán meggyőzi őket.

Amúgy engem is a család "tart vissza", nem úgy, hogy mondják, hanem én gondolom úgy, hogy itt van mindenki, akit szeretek, és nem szeretnék távol lenni tőlük.

2012. nov. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen önző szüleim lennének, egy percig nem bánnám, hogy kitagadnak.
2012. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Kiköltözöl és küldözgetsz haza pénzt, megjavul a viszony hamar.
2012. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik lányom is kiment külföldre dolgozni.

Most gondolkozik a másik is...

Megértettem, jobb fizetés, más munkakörülmények, jobb élet.

Csak mesze van..:(

Az egyik 200 km-re, a másik 2000km-re.

Megoldották rugalmasan anyai nyavalygásom, ami csak a távolságnak szólt,nekem adták a nekik elavult számítógépüket,internetre előfizettem, naponta beszélünk.

Szüleid majd lenyugodnak. A "gyerek" mindíg kirepül,

és ha a szárnyai engedik, szálljon amerre szeretne.

Menj, éld a saját életed!

egy anya

2012. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Én is külföldön élek. Nem kértem engedélyt,(akkor már külön laktam) csak bejelentettem.

Ezzel a kitagadással csak fenyegetnek. Meglásd, mire oda kerülne a sor, hogy először vissza tudj menni látogatóba, a nyakadba ugranak. Ha meg mégsem, nagyidhoz még mindig haza mehetsz.

Az internet csodákra képes. Vezesd be őket a világába. Nekem a teljes műszaki analfabéta szüleim is már nagyban nyomatják a fb-ot, meg egyebeket.

Mostanra már csak annyit mondanak, hogy vigyázzunk magunkra.


Off:

Tényleg vigyázz magadra. Legyen ott ismerősöd, aki már befészkelte magát és ismeri a papírmunkák intézésének menetét. Mert az adóhivatal könnyen meg tud szivatni és nem érdekli őket, hogy tudtál-e róla.

Sok sikert, bárhogy is döntesz! :-)

2012. nov. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!