Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így, és mit...

Miért viselkedik így, és mit tehetnék, hogy ez megváltozzon? Most nagyon el vagyok keseredve, valaki "beszéljen velem" kérem!

Figyelt kérdés
30 hetes terhes vagyok, és veszélyeztetett, elég komplikált életformát követel ez tőlem, az utóbbi 1-2 hétben emiatt nagyon enervált és kicsit szomorú, sírósabb vagyok. A férjem nagyon ideges rám ezért, azt akarja, hogy legyek vidám, ne depizzek. Ő nem vígasztal engem, vagy segít ezt a nehezebb életformát élnem, hanem kiabál velem, és dühös, és mondja, hogy nem bírja már nézni, hogy sírok. Én ettől még szomorúbb vagyok. Megértem, hogy nem akar segíteni, mert fáradtan ér haza a munkából, én meg már itthonról dolgozom, (táppénzen kéne lennem, de én választottam, hogy inkább dolgozom tovább) és csak félállásban plusz az összes házimunka, de úgy érzem, nem érzi milyen megterhelő nekem, hogy heti 3X utazok más városba orvoshoz buszokkal, csinálom az injekciós kúrát, a másféle táplálkozást, tornát, és mellette a félállás, és a házimunka. Ő ezt úgy gondolja, hogy simán bírnom kéne. Gondolkodtam, hogy lehet azért ilyen kemény velem, mert úgy érzi, ő többet dolgozik? vagy miért? Amúgy nem tart el, van nekem is annyi jövedelmem, mint neki. Vagy nem szeret? Amúgy a családja is ilyen érzéketlenebb típus, de velük szerencsére ritkábban találkozunk. Az én családom nem ilyen, hanem segítőkészebb, gondoskodóbb típus, lehet én csak emiatt érzem úgy, hogy hiányzik a gondoskodás, a szeretet és a segítség? Mert megszoktam, hogy nálunk ez ilyen volt?
2012. aug. 9. 19:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem ülsz le VELE és beszélitek meg mindketten indulatmentesen, érvekre hagyatkozva?

Nálunk ez minden helyzetben működik.

2012. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Ivett a nevem ***** válasza:
68%
elnézést a következő kijelentésemért. De ritka bunkó a férjed.
2012. aug. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Ivett a nevem ***** válasza:
100%
Nem rossz ha megbeszélitek, lehet működni fog. Én azért sok sikert kívánok és mivel kismama vagy, így sok egészséget is. Ne idegeskedj. :)
2012. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele már erről beszélni, de ő azt mondja, hogy nagyon rossz, hogy én panaszkodom, hogy az alapvető hozzáállásomon kéne változtatni, legyen pozitív, legyek örömteli, és akkor nem lennék beteg sem, meg nem történne velem semmi rossz. Ez lett a vége a beszélgetésnek. De az soha, hogy jó, akkor most elmosogatok, hogy te tudj pihenni, vagy hogy hozna nekem valami kis dolgot a boltból, amit én is megehetek a diétámba, (az én családom ezt tenné) de ő neki ilyenek eszébe sem jutnak. És azt mondja azért nem, mert egy olyannak, aki sír, meg rosszkedvű neki nem jön meg a kedve kedveskedni.
2012. aug. 9. 19:18
 5/22 Joyce ***** válasza:
Nàlunk pont ugyan ez volt! Vannak olyan fèrfiak,akiket kikèszit egy àllapotos nö a hangulatvàltozàs,pityergès miatt.Szerintem is,mond meg neki,hogy most leülünk,ès megbeszèljük,mert ez ìgy nem maradhat!Mondj el neki mindent amiröl ugy vèled,hogy fontos,hogy vàltoztasson rajt!Ha ez sem segìt,akkor passz.Az èn esetemben szülès utàn a helyzet csak rosszabodott,èn lèptem,most kislànyommal èlek,ès boldog vagyok,mert nincs olyan ember a környezetemben aki ''lehangolna''.Remèlem nàlatok egy jò kis beszèlgetès megold mindent,ès ne is idegeskedj,ne gondolkodj ilyenek,a pici babàd èrzi ha stresszes vagy,csak rà koncentràlj,hisz ö a legfontosabb!Sok sikert!
2012. aug. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Ivett a nevem ***** válasza:
74%

Akkor tényleg jól írtam. ritka bunkó.

én többet lennék a szüleimnél, hogy feltöltődjek a szeretetükkel és akkor kibírnám ezt a viselkedést.

2012. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ivett, ez egy jó ötlet! Ez segítség volt! Köszi!

Sajnálom azt, akivel u. ez történt, szóval nyugodtabb vagy külön. Hát ma én is mondtam neki, hogy ha tényleg ennyire nem bír elviselni, akkor költözzön el nyugodtan. Erre azt mondta, hogy menjek el én. De én nem akarok, mert minden babacucc itt van, nekem még kocsim sincs, el sem tudnék így terhesen költözni. Hát nem tudom mi lesz...

2012. aug. 9. 19:26
 8/22 Joyce ***** válasza:
51%
Ha ìgy elengedne az csak öt minösìti... tènyleg nagy bunkò lehet..szorìtok neked!
2012. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem igazán számíthatsz rá, tényleg egy érzéketlen ...ó...bocsi

Szülésig menj a szüleidhez, de hogy milyen lesz a férjed, amikor a gyerek majd éjjel nappal ordít, már sejtem....az sem lesz leányálom.

2012. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Oh utolsó, erre nem is gondoltam! Tényleg, milyen lesz akkor?? Uh. El lehet képzelni, azt hiszem nem fogja kivenni a kezemből, hogy megnyugtassa :-)

Köszi, hogy írtál.

2012. aug. 9. 19:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!